Padėkime išsipildyti talentingų vaikų svajonei – palaikykime juos Druskininkuose (274)

nuotrauka
Ne paslaptis, kad ši vasara daugumai tautiečių tapo atradimų metais ne vien nuostabių Lietuvos vietų, gamtos, tačiau ir kultūros, meno, mokslo prasme. Užsivėrus pasauliui atsirado puiki proga apsidairyti aplink kelių ar keleto dešimčių kilometrų spinduliu. Vis dėlto dar ne viską spėjome pamatyti, išgirsti, pajausti. Tikrai dar atsiras nežinančių apie unikalų, Lietuvą garsinantį pačių gabiausių Vilniaus moksleivių simfoninį orkestrą „Simfukai“. Jeigu apie jį nieko negirdėjote, turite puikią galimybę paklausyti jo atliekamos muzikos rugsėjo 4 d. (penktadienį) 20.00 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje.

– Apie šį orkestrą galiu pasakyti tik viena – tai lobis...[<...>] Ir tik mes, suaugusieji, galime nulemti šių deimantų ateities spindėjimą – puoselėdami, globodami, atiduodami save. Juk šie deimantai – mūsų vaikai, – sakė šviesaus atminimo pasaulinio garso violončelininkas, dirigentas, mecenatas Mstislavas Rostropovičius.

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“, pernai nuostabiais muzikos garsais atšventęs savo dvidešimtmetį, mokyklos direktorės Laimutės Užkuraitienės iniciatyva buvo įkurtas 1999 m. Pirmuoju orkestro meno vadovu ir dirigentu tapo Ugnius Vaiginis, o nuo 2001 m. orkestrui vadovauti ėmėsi tarptautinio Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurso aukso medalio ir premijos laimėtojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas maestro Modestas Pitrėnas. Tai pirmasis tokio tipo orkestras Baltijos šalyse ir galima drąsiai teigti – profesionaliausias. Kolektyvas surengė daug koncertų ne tik pačiose žymiausiose Lietuvos koncertų salėse, tokiose kaip Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Kongresų rūmai, bet aktyviai dalyvavo ir tarptautiniuose projektuose, koncertavo užsienyje – Vokietijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir kitur.

„Simfukai“ yra parengę daugybę koncertinių programų, kuriose skamba  tiek klasikos šedevrai, tiek nūdienos lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai. Orkestro repertuarą sudaro Dž. Verdžio, F. J. Haidno, Š. K. Sen Sanso, Ž. M. Ravelio, E. H. Grygo,  L. A. Minkaus, Ž. Ofenbacho, E. Griego, S. Prokofjevo, P. Čaikovskio, A. Borodino, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono,  E. Balsio, J. Andrejevo, J. Štrauso, F. Merkurio ir daugelio kitų autorių kūriniai, dalis kurių įrašyti išleistoje orkestro kompaktinėje plokštelėje.

Su jaunaisiais artistais dažnai koncertuoja žymiausios Lietuvos operos žvaigždės, solistai instrumentalistai, dirigentai. Negalima nepaminėti koncertų, kuriuose su orkestru dainavo V. Noreika, V. Prudnikovas, E. Kaniava, I. Zelenkauskaitė, R. Tallat-Kelpšaitė, N. Vilkanauskaitė, R. Juzukonytė, R. Šilinskaitė, A. Rubežius, Č. Nausėda, griežė M. Švėgžda von Bekkeris, Š. Kačionas, R. Beinaris, A. Dvarionaitė, už dirigento pulto stovėjo prof. S. Sondeckis, prof. J. Domarkas, D. Katkus, V. Viržonis, M. Staškus, V. Lukočius. Nuo 2008 metų orkestro dirigentas – Modestas Barkauskas.

Neišdildomus įspūdžius tiek orkestro nariams, tiek klausytojams paliko atvira moksleivių simfoninio orkestro repeticija-koncertas dalyvaujant garsiajam maestro Mstislavui Rostropovičiui. Nuo pat orkestro gimimo jame dirbantis nepakartojamas „Simfukų“ meno vadovas Artūras Alenskas šiuo metu globoja 80 įvairaus amžiaus pačių gabiausių muzikuojančių moksleivių (nuo 13 iki 18 m.). Labai gaila, bet pastaraisiais metais „Simfukai“ susiduria su orkestro pagrindinio instrumento, galima sakyti visų instrumentų „širdies“ problema: senutėlei arfai, be kurios orkestras nebegalėtų gyvuoti, reikia pamainos. Arfai – net 40 metų, ją sunku transportuoti, nutrūkus jos stygai gali įvykti nelaimė, yra rimtos traumos rizika. Šis instrumentas labai brangus, orkestras finansiškai nepajėgus jo įsigyti. Tikėkimės, kad geros valios žmonių pastangomis pavyks surinkti reikalingą sumą ir talentingų jaunų žmonių orkestras turės naują arfą.

Šiandien galime džiaugtis, kad savo šalyje turime tiek gabių, muzikai atsidavusių jaunų asmenybių, kurios po metų kitų veikiausiai plačiai garsins mūsų tėvynę, galbūt net viso pasaulio mastu, o mes galėsime jais didžiuotis. Tačiau jie dar yra čia, koncertuodami skleidžia šviesą Lietuvoje. Išgirskime ir visa širdimi palaikykime juos, kol yra galimybė: rugsėjo 4 d. (penktadienį) 20.00 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia laukia visų neabejingų muzikai, šviesai ir degančioms akims.

Sėdimus ir stovimus bilietus jau galima įsigyti. Jei renginyje dalyvauti negalite, bet norite prisidėti prie „Simfukų“ svajonės, kviečiame paaukoti - įsigyti bilietą-dovaną už simbolinius 5 Eur, kurie atiteks vaikų orkestrui

https://tickets.paysera.com/lt/event/labdaros-koncertas-klasikine-s-muzikos-vakaras-su-nepakartojamu-jaunimo-simfoniniu-orkestru-simfukai

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai