Alytaus rajono taryboje – Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ (10)

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ Alytaus rajono taryboje vadovauja Aurimas Truncė. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ Alytaus rajono taryboje vadovauja Aurimas Truncė. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Balandžio 21-ąją vykusiame Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje pranešta apie įsikūrusią naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“, kuri dirbs opozicijoje. Joje – šeši tarybos nariai, kurie iki šiol priklausė taip pat opozicinei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, o dabar ją paliko.

Į šios kadencijos Alytaus rajono savivaldybės tarybą pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašą buvo išrinkti aštuoni nariai. Tai – Vytas Arbačiauskas, Povilas Dzenkus, Marius Mickevičius, Antanina Snarskienė, Aurimas Truncė, Justas Truncė, Rasa Vitkauskienė ir Algis Žėkas. Jie kadencijos pradžioje rajono taryboje įsteigė opozicinę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją.

Balandžio 21-ąją vykusiame rajono tarybos posėdyje buvo pranešta, kad šeši iš jų – V.Arbačiauskas, P.Dzenkus, M.Mickevičius, A.Truncė, J.Truncė, R.Vitkauskienė – nuo šiol palieka Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją. Jie deklaravo rajono taryboje dirbsiantys naujoje Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“, kuri bus opozicijoje.

Šiai frakcijai vadovauja A. Truncė. Naujos opozicinės frakcijos veiklos kryptys – demokratijos užtikrinimas ir puoselėjimas, skaidri ir vieša savivaldybės institucijų bei įstaigų veikla, nedarbo ir skurdo mažinimas, sveikatos paslaugų kokybės, jų prieinamumo, sveiko maisto vartojimo darželiuose ir mokyklose didinimas, kokybiškas formalusis ir neformalusis ugdymas, mokymosi visą gyvenimą, sveikos gyvensenos skatinimas, tvarkingos infrastruktūros ir viešųjų erdvių priežiūros užtikrinimas.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ žada būti konstruktyvia opozicija, palaikančia racionalius ir naudingus tarybos valdančiosios daugumos sprendimus, tačiau nepritarianti sprendimams, darantiems neigiamą įtaką savivaldybės gyventojų viešiesiems interesams. Rajono tarybos daugumą sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir socialdemokratų atstovai.

Visi šeši rajono tarybos nariai, įsteigę naują frakciją, nepriklausė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, tik pagal jos kandidatų sąrašą balotiravosi į šios kadencijos rajono tarybą. Dabar jie visi buvo tarp steigėjų naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, kuriai vadovauja Seimo narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis.

Gegužę turi įsikurti šios sąjungos Alytaus rajono skyrius.

Nuo šiol rajono taryboje nebeliko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, nes, vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, frakcija privalo turėti mažiausiai tris narius.

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.