„Spren­di­mai ir at­sa­ko­my­bė”: apie ga­li­mą ko­rup­ci­ją, mei­lę pi­ni­gams ir su­var­žy­tą pa­si­rin­ki­mą (30)

Sigitas Leonavičius.
Sigitas Leonavičius. Zitos Stankevičienės nuotr.
Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bo­je vei­kian­čios frak­ci­jos „Spren­di­mai ir at­sa­ko­my­bė“ pa­grin­du ne­se­niai to­kiu pat pa­va­di­ni­mu už­re­gist­ruo­ta aso­cia­ci­ja, ku­riai kaip ir frak­ci­jai va­do­vau­ja Si­gi­tas Le­o­na­vi­čius. Ka­dan­gi vie­ni iš pa­grin­di­nių aso­cia­ci­jos sie­kių yra są­ži­nin­gu­mas, so­cia­li­nis tei­sin­gu­mas, ne­pa­kan­tu­mas įsta­ty­mų pa­žei­di­mams, biu­ro­kratijos iš­gy­ven­di­ni­mas, jos pir­mi­nin­ko pa­ste­bė­ji­mu, aly­tiš­kiai nuo­lat bus in­for­muo­ja­mi apie aso­cia­ci­jos „Spren­di­mai ir at­sa­ko­my­bė“ ke­lia­mas opias pro­ble­mas val­dant ir tvar­kant Aly­tų bei pa­siek­tus re­zul­ta­tus. Asociacija daug dė­me­sio skir­s ir mies­to vi­di­niams rei­ka­lams, pa­vyz­džiui, kon­kur­sų skaid­ru­mui, ne­po­tiz­mo iš­gy­ven­di­ni­mui, val­di­nin­kų kom­pe­ten­ci­jai ir jų dar­bo ko­ky­bei, aly­tiš­kių skai­čiaus ma­žė­ji­mo su­val­dy­mui, tvar­kų ap­ra­šų su­kū­ri­mui ir jų vie­no­dam tai­ky­mui vi­siems mies­to gy­ven­to­jams be iš­im­ties. „Spren­di­mai ir at­sa­ko­my­bė“ ma­to be­ga­lę mies­te ne­spren­džia­mų pro­ble­mų, tad, jos na­rių įsi­ti­ki­ni­mu, iš­skir­ti­nio dė­me­sio tu­ri su­lauk­ti švie­ti­mas, kul­tū­ra, šei­mos, mies­to so­cia­li­niai ir eko­no­mi­niai klau­si­mai.

Si­gi­tas Le­o­na­vi­čius: Vi­si ži­no­me, kad mies­to šei­mi­nin­kas yra me­ras, bet pa­mir­šo­me, jog pa­grin­di­niai mies­to šei­mi­nin­kai esa­me mes, aly­tiš­kiai. To­dėl mes tu­ri­me rei­ka­lau­ti iš me­ro at­sa­ko­my­bės ir at­skai­tin­gu­mo mies­to žmo­nėms. Blo­giau­sia yra ta­da, kai į val­džią iš­rink­tas žmo­gus pa­mirš­ta, kad jis tu­ri tar­nau­ti žmo­nėms, o ne po­nau­ti ar sa­vi­val­džiau­ti.

Tik­riau­siai dau­ge­lis pri­si­me­na ap­va­lią su­mą, ku­rią no­rė­ta nu­pluk­dy­ti per Aly­taus ap­skri­ties S. Ku­dir­kos li­go­ni­nės Chi­rur­gi­jos sky­riaus ka­pi­ta­li­nį re­mon­tą. Mies­to ta­ry­ba tam bu­vo sky­ru­si 1,5 mln. eu­rų. Pir­mas kon­kur­sas lai­mė­tas dau­giau kaip už 2,5 mln. eu­rų. Ta­čiau kon­kur­so re­zul­ta­tai ap­skųs­ti teis­mui ir, pa­skel­bus an­trą kon­kur­są, dar­bų ran­go­vas pa­rink­tas už 1,3 mln. eu­rų.

To­kie da­ly­kai be me­ro ži­nios ir da­ly­va­vi­mo ne­vyks­ta.

Ki­ta jau pa­ties me­ro įvar­dy­ta ne­re­a­li mi­li­jo­ni­nė su­ma iš­lin­do ka­ro Uk­rai­no­je kon­teks­te. Mies­to sa­vi­val­dy­bė ga­vo drau­giš­ko Aly­tui Kre­men­ču­ko mies­to me­ro laiš­ką, ku­ria­me pra­šo­ma su­teik­ti pa­gal­bą vais­tais. Kre­men­ču­kas yra ta­pęs hu­ma­ni­ta­ri­nės pa­gal­bos cen­tru, iš ku­rio da­li­ja­ma pa­ra­ma vi­sai Uk­rai­nai.

Bu­vo pra­šo­ma tik­rai di­de­lio kie­kio – 40 to­nų įvai­rių vais­tų. Aš krei­piau­si į li­go­ni­nės di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ją Dmit­ri­jų Ka­čiu­ri­ną, kad bū­tų su­skai­čiuo­ta, kiek tai ga­li kai­nuo­ti. Li­go­ni­nės di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas in­for­ma­vo, kad toks kie­kis vais­tų kai­nuo­tų 225 tūkst. eu­rų. Tai jis pa­tvir­ti­no ir pra­ėju­sia­me ta­ry­bos po­sė­dy­je. Ne­su­pran­tu, kaip skai­čia­vo me­ras, bet ta­ry­bos po­sė­dy­je jis pa­reiš­kė, kad tai kai­nuos dau­giau kaip 1,5 mln. eu­rų ir jog tai yra per di­de­lė naš­ta sa­vi­val­dy­bei.

Ar tai ne­pa­na­šu į li­go­ni­nės Chi­rur­gi­jos sky­riaus re­mon­to pir­mo kon­kur­so pe­ri­pe­ti­jas? Kaip me­rui at­si­ra­do 1,5 mln. eu­rų su­ma vie­to­je 225 tūkst. eu­rų? Me­ras Ne­ri­jus Ce­siu­lis ta­ry­bos po­sė­dy­je į šį klau­si­mą taip ir ne­at­sa­kė.

Tre­čias pa­vyz­dys, ku­ria­me ir­gi jau­čia­mas ko­rup­ci­jos kva­pas, yra Jau­ni­mo par­ko tvar­ky­mas. Ta­ry­bos Ap­lin­kos ir plėt­ros ko­mi­te­to po­sė­dy­je svars­tant šio par­ko vals­ty­bi­nės miš­ko že­mės pa­ver­ti­mą ki­to­mis naud­me­no­mis, iš­si­aiš­ki­no­me, kad tai, kas da­bar da­ro­ma Jau­ni­mo par­ke – įren­gia­mos vai­kų žai­di­mų, krep­ši­nio, šu­nų ve­džio­ji­mo aikš­te­lės, mei­lės la­bi­rin­tas, yra be pro­jek­tų, be lei­di­mų sta­ty­bai, be są­ma­tų ir be kon­kur­sų.

Jei­gu nė­ra pro­jek­to, tai nė­ra ir są­ma­tos, pa­gal ku­rią bū­tų ga­li­ma pa­ly­gin­ti kai­nas. Są­ma­ta to­kiu at­ve­ju ga­li kis­ti vyk­dant sta­ty­bos dar­bus. Aki­vaiz­du, kad at­lik­ti dar­bai aly­tiš­kiams kai­na­vo dau­giau nei dvi­gu­bai bran­giau. Tai ne at­si­tik­ti­nu­mas. Tai sis­te­min­ga me­ro veik­la – dė­me­sys sau ir mei­lė pi­ni­gams.

Aly­tiš­kius ga­liu tik­rai nu­ra­min­ti: nie­kas šių ob­jek­tų ne­si­ren­gia griau­ti, kaip yra sa­kęs me­ras. Kad že­mės pa­skir­ties pa­kei­ti­mo rei­kė­jo, vi­si su­pra­to. Toks spren­di­mas ta­ry­bos po­sė­dy­je ir bu­vo pri­im­tas.

Ta­čiau mies­to gy­ven­to­jai tu­ri ži­no­ti, kad į Jau­ni­mo par­ko ob­jek­tus, ku­rie at­si­ra­do dir­bant šios ka­den­ci­jos ta­ry­bai, in­ves­tuo­ta apie 0,5 mln. eu­rų. Ar tiek šie ob­jek­tai ga­li kai­nuo­ti, te­gul įver­ti­na pa­tys mies­to gy­ven­to­jai.

Ka­dan­gi Ap­lin­kos ir plėt­ros ko­mi­te­te su­abe­jo­ta dėl sta­ti­nių Jau­ni­mo par­ke tei­sė­tu­mo, krei­pė­mės į Ge­ne­ra­li­nę pro­ku­ra­tū­rą bei Vals­ty­bi­nę te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo ir sta­ty­bos ins­pek­ci­ją.

Ge­di­mi­nas Dauk­šys: Jei­gu no­ri­me, kad įsta­ty­mų lai­ky­tų­si pi­lie­čiai, pa­vyz­dį tu­ri ro­dy­ti pa­ti sa­vi­val­dy­bė. Ji turi demonstruoti pagarbą įstatymams ir šventai juos vykdyti, nesvarbu, kokios srities jie būtų. Švie­ti­mo įsta­ty­me pa­ra­šy­ta, kad sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba tu­ri nu­sta­ty­ti tvar­ką, kaip mo­kyk­loms ski­ria­mos ūkio lė­šos, ku­rios rei­ka­lin­gos su­si­mo­kė­ti už ko­mu­na­li­nes pa­slau­gas, iš­lai­ky­ti ūkio dar­buo­to­jus ir ki­toms ūkio reik­mėms. Pas mus to­kios tvar­kos nė­ra. Kai jos nė­ra, sa­vi­val­dy­bės dar­buo­to­jams at­si­ran­da ga­li­my­bė pik­tnau­džiau­ti – kam no­riu, duo­du dau­giau, kam ne­no­riu, ma­žiau.

Mes ke­lia­me klau­si­mą dėl ūkio lė­šų sky­ri­mo tvar­kos pa­tvir­ti­ni­mo, bet to ne­da­ro­ma, nes dir­bant pa­gal tvar­ką ne­bus ga­li­ma ma­ni­pu­liuo­ti mo­kyk­lų di­rek­to­riais ir mo­kyk­lų ben­druo­me­nė­mis.

Ed­var­das Biels­kis: Kiek­vie­nam alytiškiui tu­ri bū­ti vie­no­dos tei­sės ir ga­lio­ti vie­no­dos tai­syk­lės. Tik­rai Aly­tu­je yra sfe­rų, kur žai­džia­ma ne pa­gal vie­no­das tai­syk­les. Pa­vyz­džiui, švie­ti­mo sri­ty­je bū­na si­tu­a­ci­jų, kur vie­ni ar ki­ti klau­si­mai spren­džia­mi ne­ob­jek­ty­viai, o, kai at­si­ran­da ša­liš­ku­mas, tai apie vi­siems tei­sin­gus spren­di­mus ga­li­me pa­mirš­ti. Taip ne­tu­rė­tų bū­ti.

Švie­ti­mo sri­ty­je kon­kur­sus tu­ri lai­mė­ti ge­riau­si, aukš­tos kom­pe­ten­ci­jos ir ge­ban­tys bū­ti ly­de­riais va­do­vai, ku­rie mo­ka su­telk­ti ko­man­dą, nu­ma­ty­ti įstai­gos tiks­lus ir mo­ty­vuo­ti mo­kyk­los ko­lek­ty­vą juos įgy­ven­din­ti, ku­rie im­lūs nau­joms idė­joms bei kri­ti­kai, ku­rių dar­bas pa­grįs­tas abi­pu­siu pa­si­ti­kė­ji­mu ir pa­gar­ba.

Pa­mi­nė­siu kla­sių kom­plek­ta­vi­mo problemą miesto mo­kyk­lo­se. Tė­vai vai­kams tei­siš­kai ga­li pa­rink­ti mo­kyk­las ir tai da­ro, ta­čiau, jei mo­kyk­la no­ri kom­plek­tuo­ti dau­giau kla­sių, su­si­du­ria su sa­vi­val­dy­bės su­var­žy­mais. Mo­kyk­la no­ri ir ga­li pri­im­ti dau­giau vai­kų, bet tie­siog ne­lei­džia­ma kom­plek­tuo­ti dau­giau kla­sių kom­plek­tų, mo­ty­vuo­jant tuo, kad ne­be­liks vai­kų vie­no­je ar ki­to­je mo­kyk­lo­je. Kaž­ku­riai mo­kyk­lai tie­siog ga­li ne­be­lik­ti mo­ty­va­ci­jos steng­tis to­bu­lė­ti, nes vai­kų skai­čius yra už­tik­ri­na­mas dirb­ti­nai.

Vi­si ži­no­me, kad, at­si­žvel­giant į vai­kų skai­čių kla­sė­je ir kla­sių kom­plek­tų skai­čių, yra ski­ria­mos mo­ki­nių ug­dy­mo iš­lai­dos. Ki­taip ta­riant, kuo dau­giau vai­kų mo­kyk­lo­je, tuo ji la­biau ap­rū­pin­ta fi­nan­siš­kai. Taip tu­rė­tų bū­ti ir su sa­vi­val­dy­bės ski­ria­mo­mis ūkio lė­šo­mis.

Tė­vai tu­rė­tų bū­ti di­džiau­sias in­di­ka­to­rius vai­kui ren­kant mo­kyk­lą, kas pa­ro­dy­tų, ku­ri mo­kyk­la dir­ba ge­rai, o ku­riai dar rei­kia pa­si­steng­ti. Jei tė­vai į mo­kyk­lą ne­at­ves­tų vai­kų, tai ta­ry­bos na­riams ne­be­rei­kė­tų gin­čy­tis, ku­rią mo­kyk­lą už­da­ry­ti, jei Aly­tu­je jų tik­rai yra per daug. Taip yra da­ro­ma ki­tuo­se mies­tuo­se ir dvi­ra­čio iš­ra­di­nė­ti ne­be­rei­kia. Čia yra il­gas pro­ce­sas, ku­ris ne­įvyks­ta per vie­nus me­tus, juk vis dėl­to ten dir­ba žmo­nės ir ne­ga­li­ma jų tie­siog iš­mes­ti į gat­vę kaip iš­me­ta­me su­ne­šio­tą ir ne­be­nau­do­ja­mą dra­bu­žį.

Si­gi­tas Le­o­na­vi­čius: Kiek­vie­na mo­kyk­la, tu­rė­da­ma kon­ku­ren­ci­ją, to­bu­lė­ja. Aly­taus švie­ti­me vis dar eg­zis­tuo­ja so­vie­ti­nė sis­te­ma – tė­vai sa­vo vai­kams ne­ga­li pa­rink­ti mo­kyk­los, nors įsta­ty­miš­kai tai ne­drau­džia­ma. Dau­gu­mo­je mo­kyk­lų yra sa­vi­val­dy­bei bei Švie­ti­mo ir spor­to sky­riui lo­ja­lūs di­rek­to­riai.

Ge­di­mi­nas Dauk­šys: Ki­ta pro­ble­ma, kad da­lis vai­kų ug­dy­mui skir­tų pi­ni­gų pa­nau­do­ja­ma ne pa­gal pa­skir­tį. Ski­ria­me ne­ma­žai pi­ni­gų vai­kų spor­to bū­re­liams. Pa­gal švie­ti­mo mi­nist­ro nu­sta­ty­tą tvar­ką spor­to tre­ne­riams nu­ma­ty­tas kon­kre­tus tre­ni­ruo­čių skai­čius per sa­vai­tę ir pri­va­lo­mas tre­ni­ruo­ja­mų vai­kų da­ly­va­vi­mas var­žy­bo­se. De­ja, da­lis tre­ne­rių ir vai­kų ne­da­ly­vau­ja jo­kio­se var­žy­bo­se.

Ky­la įta­ri­mų ma­žiau­siai dėl tri­jų tre­ne­rių dar­bo Aly­taus spor­to ir rek­re­a­ci­jos cen­tre. Jų tre­ni­ruo­ja­mi vai­kai ne­da­ly­va­vo var­žy­bo­se, tad ky­la klau­si­mas, ar tie tre­ne­riai dir­bo ir tre­ni­ra­vo vai­kus.

Ski­ria­me pi­ni­gus, kad mo­kė­tu­me tre­ne­riams pa­do­rius at­ly­gi­ni­mus, bet re­a­liai dir­ban­čių tre­ne­rių dalis al­gos nu­ei­na vai­kų ne­tre­ni­ruo­jan­tiems tre­ne­riams iš­lai­ky­ti. Aš to­kį klau­si­mą kė­liau ir ta­ry­bo­je, pa­klau­si­mą pa­tei­kiau ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rei Onai Ba­le­vi­čiū­tei.

Prieš me­tus pa­siū­lė­me ir ta­ry­ba bu­vo pa­tvir­ti­nu­si tvar­ką, kai at­ly­gi­ni­mą gau­na tik re­a­liai vai­kus tre­ni­ruo­jan­tys tre­ne­riai pa­gal aiš­kius kri­te­ri­jus – vai­kų skai­čių ir jų spor­ti­nius pa­sie­ki­mus. Kuo dau­giau vai­kų tre­ni­ruo­ji, kuo aukš­tes­ni jų spor­ti­niai pa­sie­ki­mai, tuo di­des­nį at­ly­gi­ni­mą gau­na tre­ne­ris. De­ja, so­cial­de­mok­ra­tai ir dar ke­lios il­gai mies­to val­dy­me da­ly­vau­jan­čios par­ti­jos šiai tvar­kai la­bai prie­ši­no­si ir jiems pa­vy­ko mi­nė­tą tvar­ką at­šauk­ti. Šiuo­se veiks­muo­se ma­tau la­bai aiš­kius po­li­ti­nės ko­rup­ci­jos bruo­žus.

Va­lius Mi­ce­vi­čius: Mes tik­rai pa­si­gen­da­me mies­to va­do­vų ben­dra­vi­mo su aly­tiš­kiais kaip bū­da­vo anks­čiau. To­dėl nie­ko nuo­sta­baus, kad ky­la ne­pa­si­ten­ki­ni­mas ir dėl mies­to erd­vių tvar­ky­mo, ir dėl švie­ti­mo, ir dėl ki­tų Aly­tu­je spren­džia­mų klau­si­mų.

Jaus­da­mi gy­ven­to­jų pa­lai­ky­mą įkū­rė­me aso­cia­ci­ją „Spren­di­mai ir at­sa­ko­my­bė“. Jau šian­dien tu­ri­me ne­ma­žai ben­dra­min­čių, ku­rie dir­ba aso­cia­ci­jo­je ir ku­rie ne­abe­jin­gi mū­sų mies­tui. Ar­ti­miau­siu me­tu ati­da­ry­si­me sa­vo aso­cia­ci­jos būs­ti­nę mies­to cen­tre, kad aly­tiš­kiai ga­lė­tų pas mus at­ei­ti, iš­sa­ky­ti sa­vo min­tis, nes vi­si esa­me Aly­taus šei­mi­nin­kai, at­sa­kin­gi už jo at­ei­tį.

 

Pa­ren­gė Al­ma Mos­tei­kai­tė

Užs. Nr. 051

 

 

 

 

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Specialiai ir dėl Jaunimo parko problemų prieš metus savivaldybės valdininkai viešino kolektyvinį pareiškimą dėl mobingo. Kur pasirašiusių tarpe buvo ir valdininkų, kurie nukentėjo per stadijono bylą. Ten ir dėl laiku nesuderintų projekto procedūrų, tad valdininkai siekė viešai į tai atkreipt tarybos, visuomenės, teisėsaugos dėmesį. Nes kitaip jų nepaisė. Normaliai dar tada prieš metus taryba turėjo viešai svarstyt šį pareiškimą, pasikviečiant ir išklausant valdininkų argumentus garbingai akis į akį. Išsiaiškint ir pripažont spragas ir taisyt. Bet svarstymo nebuvo, pareiškimas kaip ir ignoruotas. O dabar po metų dalis tarybos narių atseit pastebėjo problemas ir patys per teisėsaugą įvėlė vėl aiškint. Ir rūpintojėlius dar vaizduoja. Tad valdininkai, kaip jei teisėsauga aiškinsis dėl Jaunimo parko, gali ir surašyt. Prieš metus net viešu kolektyviniu pareiškimu buvo atkreiptas dėmesys, kad yra problemų dėl Jaunimo parko, bet taryba nereagavo. Nors pagal įstatymą nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės ir turėjo taryba svarstyt. Nereikia laukt, kad kaip stadijono byloj susemtų ir..O ką atskiri neatsakingi taryboj krečia vaikydamasi primityvaus populizmo, čia ne miesto politikų lygiai. Patys pradelsia, ignoruoja, vėliau per teisėsaugą dorot. Čia negražu, negarbinga..,Net apmaudu, į kokį žemą lygį per kaip kuriuos per tarybą įvelta ir dar teisuolius vaizduoja? Jei taip visi elgtūs, kas būtų per savibaldą tik skundinėjimai, vietoj rimtų ir savalaikių sprendimų. Užtenka aerodromo 100 ha vėl per teismus įvėlus, kiek laiko prarasta ir prarandama? Kas mokesčius nuo aerodromo didelių plotų moka? Juolab apskūst, kažkas advokatams moka didelius pinigus ir kaip atsiims, jei.? Nors rezultatas nei patys daro, nei kitiems leidžia ir... terliokites.

    Komentaras

    Teko susidurt su dalim verslininkų, į politiką orentuojančiusių. Gal keli taip vadinamas rimtas žmogiškas garbės vertybes išlaiko. Bet dominuoja žemų lygių, viena kalba o elgesys net kaip nužmogėję momentais. Todėl užstrigę rimti projektai, net valdininkai žino geriau nesivelt- nes užskundinės net vietoj padėkos. Todėl per savivaldą žemyn upe, vis atsiranda klastingesnių, prisidengiant. Į viešumą išsitraukia lozungėlių lygį smulkmėj ir velia. Jiems atrodo, kad jau rimti politikai, ypač jei dar teisėsaugai ką nors apskundžia. Bet čia ne tarybos narių kompetencija, čia daugiau teisėsaugos informatorių lygis. Jaučias, kad bent dalis verslo per tai tik išgyvent gali. Tuo tarpu pagal įstatymus tarybos narių kitos kompetencijos, vardint problemas ir teikt raštu registruojant jų siūlymus problemoms sprest ir tarybos svarstymui bei tvirtinimui. Kur sprendimai įsigali juos patvirtinus tarybos narių aritmetinei daugumai. O teisėsauga žmonių nerinkti ir kaip sugeba sprendimus ne tik įtartinus priimt, yra pavyzdžių ir Alytuj. Per ką tarybos lygį praktiškai išsiderinę, suglumę. Nes atvejuose nebūnant logikų net baugina, kad gali ir kitais atvejais pašiurpint.

    Komentaras

    Alytuj per 30 metų išsiritualioję taip vadinami oligarchiniai, partinukų interesai. Viešas interesas jei nori neįtikt aniems, iškelk problemą dėl neefektyvaus panaudojimo pramonės parko, aerodromo, silpno darbo per es paramą ir pertvarkų neatlikimo. Neįtiksi nei vienai grupei. Dabar kas toliau dėl pramonės parko? Kur kitur pritraukę rimtus vakarų investuotojus regionai per tai ekonomiškai veržias. Alytuj būt ir, kita vakarų verslo kultūra ir kita elgsena taryboj. Dėl aerodromo 100 ha vertės apie 40 milijonų kokia nauda miestui, kokie mokesčiai? Kaip kitus dėl smulkių apleistų žemės sklypelių baudom apdeda. Ir čia makrodydžiai lemiantys Alytaus vystymo kokybę, ir būtent mero tarybos išimtinė kompetencija, apie ką taryba vieningai pratyli. Vis velia į saviblusinėjimų smulkmę prisidengiant, kur per tarybą patys tarpusavy galėjo išsiaikint, o ne replikuot per žiniasklaidą. Paviešinkit kaip tarybos narių kompetencijoj per kadenciją teiktus siūlymus raštu registruojant pagal tarybos veiklos Reglamentą, kad anksčiau sprest šiuos klausimus tarybos lygį. O kalbos s dėl kalbų gali tikt eiliniams asmenims, kaip tarybos narių veikla vertinama konkrečiai pagal jų teiktus raštiškus siūlymus tarybai sprest. Tarybos minusas nepakyla į rimto miesto tarybos lygio veiklą.

    Komentaras

    Taip vadinamų policinio valdymo dėka laikosi. Išskiriantys prioritetai ne taryboj tarpusavy aiškintis ir priisiimt atsakomybes už kaip tarybos narių sprendimus, o per teisėsaugą manipuliuojantis. Kaip gali priekaištaut, kad prr tarybą nesusikalba, kaip savivaldybės Etikos komisijos sprendime Nr.KPPn- 16 net kolegų kviestas ateit į komisiją ir į akis paaiškint kur neaišku, neateina. Mosikuodamas teismo sprendimu Nr.Nr.2_952-292/2017 kur teosmo salėj pats triadom iki nualpinėjimų. Advokate tablete gaivins. O teisėja net greitosios neiškviečia. Kas čia kaip nužmogėjimo metodai. Anksčiau buvo komentarai, kaip tik pareikalauji iš kaip politiko paaiškiny tokį elgesį, ten grasinimai lūnk psichinių bylų. Klausimas, kas čia kaip grupuotiniai ūnteresai pridengti rimtesni dalykai, apie kuriuos prabilus vis skūst. Kreipsimes, juk čia ne tarybos narių metodai? Ar versle neįmanoma išsilaokyt neskųndinėjant, ką bando permest per tarybos lyhį ir į miesto valdymą? Ką gali į tai atsakyt trisėsaugos institucijos, kurios turi ir aiškint žmonėms kas neaišku, apie tokius įtartinus derinius. Nes per tai veliama valdyme ir stagnuojama. Progreso nėra Alytuj per savivaldą, apart smukdoma.

    Komentaras

    Iš komentarų matosi kad klastingas politikierius. Viena kalba, visai kitaip elgiasi. Jei gautų rimtesnį postą, dar labiau susireikšmintų. Ne vieną kartą turėjo progą nuveikti rimtus darbus, bet nieko gero ir nenuveikė

    Komentaras

    Aukščiausias Alytaus miesto valdymo organas yra pačių rinkti 27 tarybos nariai. Kur sprendimai įsigalioja kai juos tvirtina aritmetinė tarybos narių dauguma. Tad už valdymą pagal įstatymus atsakingi ir atskaitingi 27 tarybos nariai. Kurie davę priesaikas laikytis įstatymų turi jų patys laikytis ir to reikalaut iš kitų. Bet ir patys 27 tarybos nariai, kurių tarpe ir meras, turi ir iš savęs reikalaut atsakomybės, atitikt politikams keliamų aukštų reikalavimų. Šiandien neatsakyti klausimai alytiškiams, kodėl neefektyviai
    naudojamas miesto ir savivaldybės potencialas? Konkrečiai: 1) kiek savivaldybė turi paskolų ir strategijos gražint. 2) kodėl pustuštis pramonės parkas, kaip kitur pritraukti strateginiai vakarų investuotojai su reikalavimais, min 20 milijonų investicijos? 3) kiek mokesčių sumokėta už Alytaus aerodromo 100 ha žemių ir jei orlaiviam naudojo, kiek konkrečiai mokėta už jų naudojimasi aerodromu? 4) silpnas savivaldybės darbas per es paramą? 5) kodėl nesimmato reikiamų pertvarkų per savivaldą kaip švietimo ir pan. srityse? - Kodėl taryba nereagavo nesvarstydami į prasiskverbusius į viešumą pareiškimus nuo pedagogų, medikų, net valdininkų kolektuvinį pareiškimą dėl mobingo? Kur pasirašiusių tarpe ir nukentėję nuo stadijono bylos ir prieš metus signalizuota ir dėl problemų Jaunimo parke? Kur neseniai dalis tarybos narių patys tuo met praleidę signalus, dabar per teisėsaugą velia skūsdami. Ar ir toliau dėl nepatogių temų dėl pramonės parko, aerodromo, orlsivių atskiri tarybos nariai per privačius kaltinimų ieškinius per teismus gainios neįtinkančius, kad kiti šių temų neliedt, per derinius padedant teisėsaugai per nutrauktą konkretų ikiteisminį tyrimą Nr.03-2-00215-17 ir pačiam politikui iki nualponėjimų teismo salėj iš neapykantos konkrečioj Alytaus teismo civ. byloj Nr. 2-952-292/2017? Ar ir toliau net Alytaus m. savivaldybės Etikos komisijos sprendime Nr.KPPn-16 pradėję tarybos nariai aiškintis, kas rašinėjo žargonais slopinant dėl temų apie aerodromą, orlaivius konkrečiam ikiteisminiam tyrime Nr.03-2-00215-17 nustatyta po moters darbo ir namų kompiuteriais, moteris atsisakė duot parodymus, o kvietas kolegų politikų politikas neateina pasiškint į akis kolegoms, ar ne jis rašinėjo? Į ką pavirtus savivalda per tarybos atskirų įtartiną elgesį? Kur stabdis sėkmingai miesto plėtrai. Jei iš anksčiau suformuotos savivaldos sritys iš apačių dar veikia gerai, kur nuo viršaus taryba prisiliečia per savo mentalitetus visur užsovrlia. Taryba vieningi tik mokesčius kelt, kitur intrigų kamuoliai.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.