Kaip žaisti pokerį - patarimai pradedantiesiems (3)

pokeris
Kadangi pokeris jau dabar yra vienas iš populiariausių kortų žaidimų pasaulyje ir tik populiarėja, jeigu dar nežinote jo taisyklių, galbūt būtų verta su jomis susipažinti?

Taip lengviau įsilietumėte į bet kokį naują kolektyvą, atrastumėte naują pomėgį ar paįvairintumėte niūrų laisvalaikį. Tikrai naudingos žinios, kurias pavyks panaudoti bent kartą ar kelis savo gyvenime. Tad mes, šiame straipsnyje pasistengsime trumpai paaiškinti kaip žaisti pokerį?

Kaip žaisti pokerį? Pagrindai.

Dalinimas ir žaidimo eiga

Pokerio tikslas - turėti geriausią kortų kombinaciją ėjimo pabaigoje. Pabrėžiame, kad šiame gide pasakosime apie Texas Hold Em’ žaidimo variantą, tad penkių kortų rankos pokerio ar kitų rūšių neapžvelgsime.

Texas Hold Em’ žaidimo metu žaidėjai gauna po dvi kortas į rankas. Ant stalo būtinai kraunamas “puodas” arba fondas, į kurį du žaidėjai visada privalo įdėti po mažą arba didelį statymą (small ir big blinds, angl., atitinkamai). Statymų pareiga keliauja ratu, po kiekvieno ėjimo pasisilinkdama per vieną žaidėją į šoną.

Išdalinus kortas žaidėjai turi teisę su jomis susipažinti ir gali tęsti žaidimą, jeigu mato potencialo savo kortose, arba pasitraukti. Jeigu norite tęsti, turite į puodą įdėti tiek, kiek yra big blind vertė. Tada, jeigu niekas statymų nekelia, atverčiamos pirmosios trys bendros (angl. community) kortos. Vėl kartojasi statymų etapas arba pereinama prie tikrinimo (angl. check ). Tada atverčiama ketvirta korta, dedami statymai ir galiausiai - penkta korta. Po penktos bendros kortos atvertimo žaidėjai atverčia savo turimas kortas ir geriausia kombinacija laimi.

Tiesa, statymas irgi turi savas taisykles. Galite lyginti žaidėjo statymą (angl. call) arba jį padidinti, padivugubindami su pakėlimu (angl. raise), ar net dėti visus žetonus (angl. All in)

Kombinacijos

Kombinacijas sudaro dvi ir daugiau kortų. Jos gali būti jūsų rankoje ir ant stalo. Jeigu kombinacijų turite kelias, visada skaičiuojama aukščiausia. Esant vienodoms kombinacijoms, žiūrimos persvaros, vadinamieji breaks, kada žaidėjai turi aukštesnę kortą rankoje. Jeigu kombinacijos yra visiškai identiškos, puodas dalinamas per pusę.

Išvardinsime kombinacijas eilės tvarka (nuo prasčiausios, iki geriausios)

 • Aukšta korta (angl. High card) - jeigu nėra porų, žaidime dalyvauja aukščiausia jūsų turima korta (žemiausia yra dvejetas, aukščiausia - tūzas).

 • Viena pora - dvi tos pačios vertės kortos (septynetai, karalienės, tūzai t.t.) - 43% tikimybė

 • Dvi poros - dvi skirtingos poros - 5% tikimybė

 • Trys vienodos (angl. Three of a Kind) - trys vienodos kortos, pvz. Šešetai, ketvertai, tūzai ir t.t. - 2% tikimybė

 • Eilė (angl. Straight) - penkios iš eilės einančios tos pačios spalvos, bet ne mostės, kortos - 0,4% tikimybė

 • Flush - bet kokios penkios, tos pačios mostės kortos, tačiau einančios ne iš eilės - 0,2% tikimybė

 • Pilnas namas (angl. Full House) - trys vienodos ir viena pora - 0,1% tikimybė

 • Keturios vienodos (angl. Four of a Kind) - keturios vienodos kortos - 0,02% tikimybė

 • Flush eilė (angl. Straight Flush) - penkios, paeiliui einančios tos pačios mostės kortos - 0,001% tikimybė

 • Karališka flush eilė (angl. Royal Flush) - penkios, paeiliui einančios tos pačios mostės kortos nuo 10 iki tūzo, pati geriausia kombinacija - 0,0001% tikimybė

Iškart pakelkite savo žaidimą į aukštesnį lygį

Psichologija

Pokeris neapseina be psichologijos. Jeigu norite įgyti pranašumą prieš kitus žaidėjus, turite nuolat mąstyti apie tai, kaip elgiasi jūsų oponentai. Pažinkite kūno kalbą ir stenkitės matyti tai, kada jie meluoja. Laikykite akių kontaktą ir stebėkite ženklus, indikuojančius nerimą ar baimę. Iš esmės galima taikyti ir spaudimą, bet geriausia - mokytis iš profesionalų kokioje nors Pokerio mokykloje. 

Strategija

Jeigu norite visuose žaidimuose demonstruoti geresnius rezultatus, turite laikytis strategijos. Svarbu pokeryje nepasiduoti emocijoms ir žaisti šaltai, jeigu norite laimėti, o ne tik smagiai praleisti laiką. Strategijų yra daug, tačiau geriausias žino mokytojai bei patyrę, sėkmingi žaidėjai. 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai