Emilija Pakėnaitė: „Visada reikia veržtis į priekį” (2)
– Emilija, tai nuo kiek metų eini savo svajonės link?
– Savo svajonę vejuosi nuo trejų. Iš viso jau vienuolika metų.
– Emilija, tai kokia ta Tavo didžiausia svajonė?
– Labai norėčiau būti garsiausia pasaulyje primabalerina, šokti Paryžiaus operos ir baleto teatre.
– Kodėl būtent baletas?
– Nuo pat mažens labai žavėjausi balerinų suknelėmis. Jos man atrodė ypač gražios, blizgios, nusagstytos deimantukais, karūnėlėmis, kuriomis puošiasi baleto šokėjos.
O daugiausia žavesio ir intrigos man kėlė puantai. Kilo tiek daug klausimų: kaip balerinos šoka ant pirštų galų, ar joms skauda, ar aš taip pat galėčiau pabandyti?
Nuo to laiko taip susidomėjau baletu, kad manęs niekas neatskirs nuo jo.
– Kuo Tave taip žavi baletas?
– Balerinai reikia turėti labai daug užsispyrimo ir valios. Iš tikrųjų baletas ugdo šias savybes. Jeigu būsi minkšta, niekada nieko nepasieksi. Jeigu galvosi, kad ai, nieko, kitą kartą pasiseks, arba užleisi kokią mergaitę, tai taip ir bus visada. Balete visada reikia veržtis į priekį, kovoti už save ir neleisti lipti ant galvos nei mokytojams, nei mergaitėms.
– Minėjai, kad baletą šoki jau vienuolika metų. Kiek laiko skiri treniruotėms? Ar dažnai jos vyksta?
– Treniruojuosi kiekvieną dieną Vilniuje. Per dieną turiu 2–3 pamokas. Viena pamoka trunka valandą ir 30 minučių. Iš viso per dieną šoku maždaug nuo 3 iki 4 valandų, kartais net penkias.
– Ar sieji savo ateitį su baletu?
– Taip, norėčiau būti profesionali balerina arba baleto mokytoja.
– Ko palinkėtum mergaitėms, norinčioms tapti balerinomis?
– Iš tiesų palinkėčiau labai labai daug užsispyrimo ir sveikatos. Baletas yra labai žiaurus sportas. Visų pirma, turi atitikti nustatytas normas, sverti būtent tiek, kiek reikia. Balerinos turi būti lieknos, todėl kartais tenka ir dietos pasilaikyti. Ir man teko tai patirti.
Taip pat reikia labai norėti šokti. Šis sportas palyginti brangus, nes į savo pirmąją pamoką atėjusi mergaitė privalo turėti daugybę priemonių, pavyzdžiui, gumytę kuodui surišti, tinklelį, špilkų, šukas, lako, glaustinukę, sijonėlį, pėdkelnes (ir ne bet kokias, o tokias, kurių pade turi būti skylė), puantus (baleto batelius), šiltbačius. Berniukams paprasčiau, nes jiems reikia baltų arba juodų marškinėlių, juodų arba baltų timpų, baleto batelių, šiltbačių.
Išvardytus dalykus privalo turėti pradedantieji. O štai profesionalai puantus per mėnesį sulaužo 4–6 kartus. Vienų puantų pora kainuoja 100–200 eurų. Ir dar suknelės, pavyzdžiui, mano pelenų rožinė suknelė kainavo tūkstantį eurų. O kur dar šokių kelionės po pasaulį ir visi kiti apdarai baletui. Todėl reikia gerai apgalvoti savo norus ir galimybes. Na, o jeigu troškimas yra didesnis už viską, tuomet linkiu tikėjimo savimi ir sėkmės!
– Emilija, pasidalink naujausia žinia – pasiekimais balete ir kur kitąmet mokysiesi.
– Pagaliau įstojau į savo išsvajotąją mokyklą – Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (baleto skyrių)!!! O vasarą pasirodysiu su Andželikos Cholinos šokio teatru premjeroje „Jaunystė“. Susitikime!
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Emilyte,kaip tu greitai…
Komentaras
Emilyte,kaip tu greitai užaugai... Šaunuolė esi,kad sieki savo svajonės. Tau tikrai pasiseks...
mergaite
Komentaras
mergaite