Dėl ša­lia Svei­ka­tos ta­ko įren­gi­nė­ja­mos vai­kų žai­di­mo aikš­te­lės – gy­ven­to­jų ne­pa­si­ten­ki­ni­mas: „Su mu­mis pro­jek­to ne­de­ri­no” (6)

Saulė Pinkevičienė
Aly­tuje ne pirmą kartą kyla gyventojų nepasitenkinimas tada, kai projektas jau vykdomas, ir savivaldybei priekaištaujama dėl netinkamo jo viešinimo. Rūtos Jasionienės nuotr.
Aly­tuje ne pirmą kartą kyla gyventojų nepasitenkinimas tada, kai projektas jau vykdomas, ir savivaldybei priekaištaujama dėl netinkamo jo viešinimo. Rūtos Jasionienės nuotr.
Pra­ėju­sią sa­vai­tę vy­ku­sia­me Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės tarybos Ap­lin­kos ir plėt­ros ko­mi­te­to po­sė­dy­je iš­klau­sy­ti Sei­nų gat­vės gy­ven­to­jai, ku­rie ne­ri­mau­ja dėl Svei­ka­tos ta­ko ruo­že pra­si­dė­ju­sių dar­bų. Tarp Pul­ko ir A. Ba­ra­naus­ko gat­vių pla­nuo­ja­ma įreng­ti vai­kų žai­di­mų aikš­te­lę, suo­liu­kus, tre­ni­ruok­lius. Gy­ven­to­jai nuo­gąs­tau­ja, kad, įren­gus ša­lia jų na­mų po­il­sio zo­nas, suo­liu­kus, kils triukš­mas, ku­ris trik­dys jų ra­my­bę. Jie sa­ko, kad pro­jek­tas ne­bu­vo tin­ka­mai vie­ši­na­mas, jie su­ži­no­jo apie jį tik dar­bams pra­si­dė­jus ir ne­ga­lė­jo ap­gin­ti sa­vo in­te­re­sų.

Ki­lu­si pro­ble­ma bu­vo svars­to­ma nuo­to­li­nia­me Ap­lin­kos ir plėt­ros ko­mi­te­to po­sė­dy­je. Ja­me da­ly­va­vo ir gy­ven­to­jai. Jie pa­ste­bi, kad rek­re­a­ci­nė zo­na, ku­rio­je at­lie­ka­mi dar­bai, yra la­bai siau­ra ir prie pat jų gy­ve­na­mų­jų na­mų, o pa­tys apie pla­nuo­ja­mus dar­bus su­ži­no­ję tik tuo­met, kai at­vy­ko tech­ni­ka. Gy­ven­to­jų ma­ny­mu, pro­jek­to vie­ši­ni­mas bu­vo or­ga­ni­zuo­tas ne­tin­ka­mai.

Vie­ša­sis pir­ki­mų kon­kur­sas Svei­ka­tos ta­ko at­kar­pos tarp Pul­ko ir A. Ba­ra­naus­ko gat­vių su­tvar­ky­mo dar­bams at­lik­ti bu­vo or­ga­ni­zuo­ja­mas pa­va­sa­rį. Pro­jek­tą „Aly­taus Svei­ka­tos ta­ko tarp Pul­ko ir A. Ba­ra­naus­ko gat­vės su­tvar­ky­mo dar­bai“ fi­nan­suo­ja ES. Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą pla­nuo­ja­ma įreng­ti 38 suo­liu­kus, 15 dvi­ra­čių sto­vų, šiukš­lia­dė­žes, vai­kų žai­di­mo aikš­te­lę, 5 po­il­sio aikš­te­les ir 2 aikš­te­les su tre­ni­ruok­liais. Nu­ma­ty­ti įvai­rūs tre­ni­ruok­liai ir net pran­cū­ziš­ko sti­liaus pa­vė­si­nė – per­go­lė. Be­veik vi­sos aikš­te­lės bus įren­gia­mos iki se­nos ge­le­žin­ke­lio sto­ties pe­ro­no, o vie­na po­il­sio aikš­te­lė – prie pre­ky­bos cen­tro „RI­MI“. Taip pat pla­nuo­ja­ma so­din­ti ąžuo­lų, šer­mukš­nių, įvai­rių krū­mų.

Ta­ry­bos na­rys Va­lius Mi­ce­vi­čius do­mė­jo­si, ko­dėl šis pro­jek­tas ne­bu­vo de­rin­tas su Sei­nų, Gar­di­no gat­vių ben­druo­me­nė­mis, jei jos tik da­bar iš­sa­ko sa­vo nuo­mo­nę?

Pro­jek­tą dėl Svei­ka­tos ta­ko at­kar­pos su­tvar­ky­mo ren­gu­si ir jį ta­ry­bai dar per­nai pri­sta­čiu­si sa­vi­val­dy­bės Fi­nan­sų ir in­ves­ti­ci­jų sky­riaus ve­dė­ja Ne­rin­ga Rin­ke­vi­čiū­tė sa­ko, kad sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba šio pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mui pri­ta­rė dar pra­ėju­sių me­tų lap­kri­čio mė­ne­sį. Ko­mi­te­tų po­sė­džiuo­se spren­di­mo pro­jek­tas bu­vo svars­to­mas du kar­tus, in­for­ma­ci­ja apie pro­jek­tą vie­šin­ta ži­niask­lai­do­je.

N.Rin­ke­vi­čiū­tė pa­brė­žė, kad pro­jek­tas yra įgy­ven­di­na­mas lais­vo­je vals­ty­bi­nė­je že­mė­je, tad tik­rai nė­ra pa­žeis­tos pri­va­čių skly­pų ri­bos, be to, pro­jek­tas yra toks, kad jam ne­rei­kė­jo tech­ni­nio pro­jek­to – už­te­ko brė­ži­nių, są­ma­tos ir vi­zu­a­li­za­ci­jos.

Ta­ry­bos na­rys Vy­tau­tas Jast­rems­kas pa­ste­bė­jo, kad, jam dir­bant sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riu­mi, to­kie pro­jek­tai gy­ven­to­jams bu­vo pri­sta­to­mi nu­vy­kus į įgy­ven­di­ni­mo vie­tą, ir siū­lė vėl pra­dė­ti tai­ky­ti to­kią prak­ti­ką, kad bū­tų iš­veng­ta gy­ven­to­jų ne­pa­si­ten­ki­ni­mo.

Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rė Ona Ba­le­vi­čiū­tė ak­cen­ta­vo, kad vie­ši­ni­mo pro­ce­dū­ros tik­rai tin­ka­mai vyk­do­mos ir į gy­ven­to­jų pa­siū­ly­mus at­si­žvel­gia­ma, ta­čiau tuos siū­ly­mus rei­kia pa­teik­ti lai­ku, kai pro­jek­tas pri­sta­to­mas vi­suo­me­nei, o ne tuo­met, kai dar­bai jau pra­si­dė­ję.

N.Rin­ke­vi­čiū­tė pa­brė­žė, kad šis pro­jek­tas yra su­de­rin­tas su ES pa­ra­mos pro­jek­tų ad­mi­nist­ra­vi­mo agen­tū­ra, to­dėl jis ar­ba tu­ri bū­ti įgy­ven­di­na­mas taip, kaip su­de­rin­ta ir nu­ma­ty­ta sub­si­di­jos su­tar­ty­je, ar­ba jo ap­skri­tai tu­ri bū­ti at­si­sa­ky­ta ir su­tar­tis nu­trauk­ta.

Gy­ven­to­jai tei­gė ne­sie­kian­tys nu­trauk­ti šio pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mo, tik pra­šo, kad į jų in­te­re­sus taip pat bū­tų at­si­žvelg­ta. Šiuo me­tu gy­ven­to­jams ir taip pa­kan­ka triukš­mo, Svei­ka­tos ta­ku vaikš­tan­tis jau­ni­mas gar­siai klau­so­si mu­zi­kos, to­dėl Sei­nų gat­vės gy­ven­to­jai la­bai pra­šo po na­mų lan­gais ar prie­šais na­mus ne­sta­ty­ti suo­liu­kų ir ne­įren­gi­nė­ti vai­kų žai­di­mo ar tre­ni­ruok­lių aikš­te­lių. Jie pa­ste­bi, kad įreng­ti suo­liu­kai daž­nai tam­pa tie­siog gir­tuok­lia­vi­mo vie­to­mis. Ir įvar­di­ja ša­lia UAB „Pa­ra­ma“ an­ga­ro pa­sta­ty­tą suo­liu­ką, ku­ris yra tie­siai po gy­ven­to­jo lan­gais.

Va­ka­rais čia ne tik iš­gė­ri­nė­ja­ma, ky­la muš­ty­nės, dau­žo­mi bu­te­liai, bet ir at­lie­ka­mi gam­ti­niai rei­ka­lai po ša­lia esan­čiu me­džiu ar­ba prie tvo­ros tie­siai po na­mų lan­gais.

Gy­ven­to­jai po­li­ti­kams kal­bė­jo apie tai, kad ša­lia Svei­ka­tos ta­ko tik­rai yra už­tek­ti­nai lais­vų zo­nų to­kiems pro­jek­tams įgy­ven­din­ti, žai­di­mų ar tre­ni­ruok­lių aikš­te­lėms ge­riau pa­rink­ti vie­tas ša­lia vi­suo­me­ni­nių pa­sta­tų, mo­kyk­lų, o ne prie pat gy­ve­na­mų­jų na­mų.

Taip pat gy­ven­to­jams ky­la klau­si­mas, kam rei­kia įreng­ti tiek daug suo­liu­kų. Juk šia­me Sei­nų gat­vės ruo­že nė­ra jo­kių įspū­din­gų vaiz­dų.

Ka­dan­gi pro­jek­tas jau pra­dė­tas įgy­ven­din­ti, da­bar gy­ven­to­jams be­lie­ka raš­tu kreip­tis į sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bą. Jei ta­ry­ba pri­tar­tų, pro­jek­tas ga­lė­tų bū­ti nu­trauk­tas, o ne­te­sy­bų iš­lai­das ran­go­vams to­kiu at­ve­ju ap­mo­kė­tų sa­vi­val­dy­bė.

Pas­ta­ruo­ju me­tu Aly­tu­je ne pir­mą kar­tą ky­la gy­ven­to­jų ar net pa­čių po­li­ti­kų ne­pa­si­ten­ki­ni­mas dėl to, kad ES fi­nan­suo­ja­mi pro­jek­tai ne­bu­vo tin­ka­mai vie­šin­ti ar pri­sta­ty­ti ta­ry­bai.

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

    Komentaras

    Liaukitės nuolatos inkštę dėl tos tylos mieste. Kraustykitės į vienkiemius, ponai. Galima pagalvoti, kad jūsų kiemo ramybė - miesto prioritetas. Žemė valstybinė šalia - reiškia visuomenei pritaikyti statiniai ten galimi. Reikėjo apie tai galvoti, kai statėtės ten savo trobas. Kur tam jaunimui pasidėti? kur jiem išlieti energiją, gal prie bokalo alaus?

    Komentaras

    Bet virš įpusėjus kadencijai ir baigiantis n metų vasarai nei vieno rimtesnio darbo. Kur rimtesni projektai įsivelta ir su skandalais. Tiesa buvo stadijono objektas be laiku ir kokybiškai padarytas. Bet įvėlė bylą, kad..?

    Komentaras

    Viskas labai parasta. Ir vėl Rinkevičiūtė? Analogiškai buvo su S.Ramanausko Vanago, su Jaunimo parko rekonstrukcijų (ne) viešinimu. Svarbiausia "įsisavinti" ES lėšas. Žmonių nuomonė paskiau. :(

Kiti straipsniai