Rinkimai: Alytaus miesto ir rajono merus rinksime antrame ture, tačiau tarybų sudėtys jau aiškios (10)

Laura BALIUKONIENĖ, laura@ana.lt
Balsavimas.
Zitos Stankevičienės nuotr.
Savivaldos rinkimai įvyko, tarybos jau išrinktos, tačiau tiek Alytaus mieste, tiek rajone po dviejų savaičių teks balsuoti antrajame rinkimų ture ir galutinai išsiaiškinti, kas ateinančius ketverius metus šeimininkaus savivaldybėse. Alytaus mieste tarp dviejų antrajame ture kovosiančių lyderių Gedimino Daukšio (19,18 porc.) ir Nerijaus Cesiulio (19,14 proc.) rinkėjų balsų atotrūkis tebuvo vos 9 balsai. Alytaus rajone nuo pat balsų skaičiavimo pradžios išryškėjo du aiškūs lyderiai – Algirdas Vrubliauskas (45,48 proc.) ir Aurimas Truncė (31,24 proc.). Tarybų sudėtis jau galutinai aiški: Alytaus mieste taryboje dirbs aštuonių politinių partijų ir visuomeninių komitetų išrinktieji, o Alytaus rajone – keturių.

Alytaus mieste – marga koalicija

G.Daukšio vedamas visuomeninis rinkimų komitetas „Už Alytų“ Alytaus miesto taryboje iškovojo 5 mandatus. Alytiškiai iš šio sąrašo dirbti taryboje, be G.Daukšio, dar išrinko Tomą Pačėsą, Sigitą Leonavičių, Danutę Remeikienę ir Valių Micevičių.

N.Cesiulio į rinkimus vedami socialdemokratai taip pat iškovojo 5 mandatus ir iš šio sąrašo į tarybą buvo išrinkti N.Cesiulis, Valerijus Vencius, Laima Kirkliauskienė, Jurgis Krasnickas ir Edmundas Čečėta.

Pagal partijų reitingavimą trečioje vietoje liko konservatoriai. Į tarybą pateko 4 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai: Povilas Labukas, Andrius Jučas, Šarūnas Klėgeris ir Vytas Jezepčikas.

Tris mandatus Alytaus miesto taryboje pelnė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai – Valdas Račkauskas, Saulius Bitinas ir Skaistė Ulčickaitė.

Ateinančius ketverius metus miesto taryba neliko ir be „Alytaus piliečių“, kurie iškovojo taip pat tris mandatus ir jie atiteko – Vilijai Ramanauskienei, Valei Gibienei ir Vytautui Jastremskui.

Tarybos narių sąrašą po daugiau kaip aštuonerių metų pertraukos politikoje papildys ir komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ vedlys Č.Daugėla bei jo kolegos Gintautas Andriuškevičius ir Vilma Krušnienė.

Du atstovus miesto taryboje turės Centro partija, kuriai atstovaus Laura Radzevičiūtė ir Valdemaras Chomičius. Vieną mandatą gavo Lietuvos liberalų sąjūdis ir tarybos narės vietą užims Nijolė Makštutienė.

Alytaus mieste reikiamo 4 procentų barjero, kad gautų bent vieną tarybos nario mandatą, neįveikė dvi politinės jėgos – Darbo partija ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Šios tarybos konkrečių narių sudėtis dar gali nežymiai keistis, galutinius rezultatus dar turi patvirtinti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Alytaus rajone lyderiaus dvi partijos

Alytaus rajono tarybą sudarys keturios politinės partijos. 13 vietų taryboje jau gavo konservatoriai. Gyventojai į tarybą išrinko A.Vrubliauską, Gediminą Krasauską, Dalią Kitavičienę, Jūratę Overaitytę, Gintautą Radžiukyną, Gintarą Chščenavičių, Kęstutį Tumyną, Danielių Jakubavičių, Moniką Ražanauskienę, Laurą Bieliauskaitę-Svetlauskienę, Kęstutį Patinską, Antaną Damkų, Mindaugą Aldonį. Tiesa, dar vienas mandatas atiteks vienai iš rajone lyderiavusių partijų – konservatoriams arba LVŽS, priklausomai nuo to, kuris kandidatas į merus antrajame rinkimų ture išplėš pergalę. Jeigu antrajame rinkimų ture pergalę iškovotų A.Vrubliauskas, tuomet tarybos nario mandatą gautų ir Marius Jasaitis.

8 vietas taryboje iškovojo LVŽS, tarybos narių mandatus gavo A.Truncė, Justas Truncė, Rasa Vitkauskienė, Algis Žėkas, Marius Mickevičius, Antanina Snarskienė, Povilas Dzenkus, Vytas Arbačiauskas. Jeigu antrajame rinkimų ture pergalę iškovotų A.Truncė, tuomet tarybos nario mandatą gautų ir Juozas Pilvelis.

Du mandatus rajono taryboje iškovojo socialdemokratai Aloyzas Jaciunskas ir Vydas Baravykas.

Darbo partija gavo vieną mandatą ir jis atiteks buvusiam kandidatui į Alytaus rajono merus Raimundui Markauskui.

Rajono taryboje ateinančius ketverius metus nebeliko Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovų. Šios partijos iškeltas kandidatas į merus Ramūnas Bielevičius, pirmininkavęs šios partijos Alytaus rajono skyriui, po rinkimų nesėkmės pareiškė atsistatydinąs iš pirmininko pareigų.

Antrojo turo nebus tik Druskininkuose

Kitose Dzūkijos regiono savivaldybėse – Lazdijuose ir Varėnoje – taip pat laukia antrasis rinkimų turas, kuriame paaiškės, kurie kandidatai šeimininkaus ateinančius ketverius metus.

Lazdijuose į antrąjį turą bilietą iškovojo visuomeninį rinkimų komitetą A. Margelio komanda „Pirmyn!“ vedęs Artūras Margelis (29,85 proc.), o nuo jo per plauką atsiliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškelta kandidatė į merus Ausma Miškinienė (28,48 proc.)

Varėnoje antrajame ture ietis surems žymiai pirmaujantis Algis Kašėta (46,63 proc.) ir stipriai nuo jo atsilikęs Vidas Mikalauskas (15,75 proc.).

Druskininkai jau išsirinko merą pirmajame rinkimų ture. Juo tapo ilgametis miesto meras Ričardas Malinauskas (70,50 proc.).

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Štai po šių rinkimų kas prisiims atsakomybę kaip praktiškai laimėjusių rinkimus po ,,Alytaus piliečiai" neliko? Reiškia ką aplink savivaldybės sugebėjo, Alytuj nesimato rimtų strategijų o per tarybą patvirtintos silpnos, neatlikta švietimo pertvarkos, net nėra kam atsakyt kur buvo priekaištai, kad savivaldybė nepanaudojo apie 68 proc. paramos socialinėms reikmėms. Skyrė ministerija ir nepanaudota, ir nėra kam atsakyt. Vėl šiuos rinkimus laimėjo - kur neaišku kiek išsilaikys ir kas atsakys? Nes kaip ir vieno komiteto jau neliko..? O pasekmės per valdymą lieka ir visus liečia. Vėl pas vienintelius per Lietuvą kaip ir krizė valdyme kaip baigiantis kadencijai, taip ir rinkimams dar pilnai nesibaigus. Ateity tik klausimai ir dar miglotesni sprendimų variantai. ir nei vieno rimtesnio derinio alytiškių labui, nes per rinkimus per daug šantažų išlieta. Trumpiau ant tų kurių liejo, tas pats kas į šulinius spiaudė iš kurių dar ir atsigert gali. Nes kitur jau ir koalicijas sudarinėja, kaip Alytuj nežino kas su kuo net ryt/poryt eis. Tik aišku kas ką durs.

  Komentaras

  Lazdijuose prieš antrą turą regis 4 partijos pasirašė permainų koaliciją prieš esamą mero poste ir valdžioje. Alytuje - kas iš jų gali žadėt realias permainas ir kas palaikytų tai taryboje - sunku įvardint net. Kaip būtent dėl tų reikalingų permainų Alytuj kur dalis galėjo būt įgyvendinta ir šioje besibaigiančioje kadencijoje - kaip ir strigę per..? Ir klausimas, kokių daugiau savybių blogesnių ar geresnių po rinkimų atsineša į šią kadenciją -- šiam momente kaip ir blogesnių.

  Komentaras

  Miesto interesas, kur būt nauda viso apie 50 tūkstančių alytiškių labui, nelaimėjo kaip ir prieš besibaigiančios tarybos kadencijos rinkimus. Nes alytiškiai kaip nenorėjo teisybės girdėt taip ir tęsia. Praktiškai rinkimai pastatyti esmėj ant šantažų kortos - niekad naudos neduos niekam. Tesias kaip rinkimų metu sklandė. Yra riba kur n milijonai per strategines įmones vaikšto kaip nemato. O į apačias dėl mažėjančių centų vieni kitus kiek gali... Ir alytiškiai gerai kimba kas rodo... Dabar ir atseit laimėję kur iki kaip tikrų lyderių .. jie gi atstovai iš taryboje lemiančių partijų ir judėjimų. Kur regis neseniai taryboj priėmė strategiją iki 2021 metų ir ten nesimato punktų, kur per agitaciją jie skleidė. Po ko klausimas, tai kaip gaunas -viena kalba -kita daro jų kolegos politikai. Trumpiau, kad išgyvent vėl kiršinsis net valdžią išsidalijant. Ir ypač dėl mažėjančio biudžeto likučių ir ką pratyli. Pav. dėl švietimo reformos jei dėl mokinių mažėjimo nykina mokyklas - kur dėsis pertekliniai pedagogai ypač priešpensijinio amžiaus. Juolab, kad tai partijų ir judėjimų branduoliai. Dėl pramonės parko jei investuotoją atrident rimčiau - juk dauguma vietos verslų pramonės likučių srityse sunkiose padėtyse nežiūrint ką vaizduoja. Esmėj kaip lygūs ir nepajėgūs konkuruot... ir kaip išgyvent? Dar blefuočiau, kaip vieni ant kitų šokinėja prieš rinkimus.. Dėl rimto finansavimo iš ES - jau mažėja ES parama ir kaip svajuonėliai prarado daug brangaus laiko ją sėkmingai įsisavint. Tad sėkmės vieni kitus erzint... Nes reziumė -- regis ir tik toks tikslas buvo ir per šiuos rinkimus. Na ir aplink Druskininkai, Birštonas iš alytiškių .. šie tikrai laimėjo. Nes per regiono plėtros tarybą, kur merai pagrinde sudaro, skirstant regionui skirtas lėšas jie užtikrintai dominuos. Juolab jie net rinkimų metu nesustodami ir užtikrintintai eina į prieky. Ten bendruomenėms ir valdžioms bei savivaldybėms aišku ką daryt ir daro. Net kiršintis nėra kada susistatant valdžias. Nes reik suspėt iki 2020 metų, po ko ES parama mažės, kiek įmanoma daugiau įsisavint. O Alytus net šiam momente po taryboj patviritnots strategijos iki 2021 metų kur silpna rimčiau ir neturi ką siūlyt, apart rinkiminės kalbos... Nes ir šios besibaigiančios tarybos kadencijos bruožas kaip didėjimas savi skundinėjimų ir šantažų čia - mero tarybos kompetencijos lygių stoka. Kuo mažiau kompetencijos - tuo daugiau kompensuoja intrigų ir šantažų didėjimu.... net ir teisėsaugai, kur dėl gyventojų mažėjimo jų perteklius, net jiems regis yra situacijos, kaip ir palanku kaip politikai kuo daugiau kiršijas ir jiems per tai darbo duoda. Nes ir šios kadencijos valdžios bruožas - lyg tai teisininkai. Tada suprantama, kad patys savivaldybės problemas išsisprendžia. O čia jei kas - perduoda teisininkams spręst kaip dėl šilumos tinklų problemų, dauguma savivaldybės problemų lydi teismai kur turėjo patys išsispręst. Trumpiau tą savivaldą Alytuj patys nuvairavę ir dabar neaišku net į kur vairuoja.

  Komentaras

  Druskininkų, Birštono, Kauno m. merų postuose lyderiai - pasakė darbas ir už kitų nugarų nesislepia. Alytuj jau patys replikuojas, tas atseit kaip ir ano kišenukėj, anas ano.... Kaip ir esamas rodos tik neseniai per paskutinį pusmetį per tarybos sprendimus anos kaip šeimos atstovai per postus kaip per... ? Reiškia taryba turinti priiminėt alytiškių labui strateginius sprendimus - čia postukais lepinasi.. Tad pas ką klaust, kodėl pavyzdžiui alytiškiams atliekų tvarkymo kainos brangiau nei pas druskininkiečius kurių mažiau ir atstumas iki sąvartyno... O Alytuj daugiau gyventoių ir vietoj sąvartynas? Ir nėra pas ką mero -tarybos lygį klaust -nes vieni ant kitų rodys... tad koks skirtumas ką rinkt? Kur regis svarbiausia - kokia šeima tam momente dominuoja ..tiek tos ir savivaldos. Dar pilnai rinkimai nepasibaigę, o jau kaip pasimetę..?

  Komentaras

  Kokia tauta - tokia valdžia. Kuri kaip idealus mieste vyraujančių alytiškių mentalitetų atspindys. Deja, alytiškiai jau šioje kadencijoje esmėj neturėjo laiko per savivaldą cirkintis. Kur per šį laiką aplink Druskininkai, Birštonas, Kaunas į priekį eina jau aiškiai žinodami strategijas. Bei tarybose jau pasitvirtinę kaip ir ministerijose pradėta derinti. Tęsdami konkrečius projektus kurie iš esmės gerina žmonių gyvenimus. O ne daryt, kad kažką daryt. Ir Alytuj net pagarbos neturi reikiamai ūkinei kompetencijai ypač mero poste. Kur turi būt stiprus ir paskui save vest į sėkmingą vystymą Alytų. Plius parodė pavyzdį, kad mero poste nuo anų metų vasaros kalbant, kad ne kandidatuos -reikėjo užleist postą tam - kuris gali eit į priekį. Nes nėra laiko laukt, kol gerą pensiją gaudamas per mero atlyginimą renkasi esmėj nuobodžiaudamas šioje pozicijoj. Kaip ir jei neina į rinkimus, o greta rinkiminių stendų pozuoja -vis pripratęs kaip iš užkuliusių. Ne garbingai tiesiai akis į akį argumentais dirbt - o susireikšmindamas. Todėl kiti pamatę, kad taryboj ir šiam poste galima lengvai gyventi - tuo ir tiki. Kita pusė gana kruopščiai per sąrašus atsirinkinėjo. Bent kas nepapuls. Kaip ir į televizijos laidas - ten tik vienos krypties... Iš užkuliusių gerai organizuoti. Ir šiam momente kaip tąsa nuo - ne kaip suburt ir ką miestui gero padaryt. Iš kart matos už kuliusinių priešpriešų kombinacijos... Ir įdomu, politikai šioj kadencijoj nesimato kur per pav. atliekų tvarkymo darbo grupes sudirbo naudingai alytiškiams prieš rinkimus per televiziją kritikuoja retus, kurie tose investicijose ir iš tikro gaudosi. Kaip ir naivu manyt, kad už merą kažkas dėl investicijų stengsis...? Kur dar reikia sugebėt ir..? Tad klausimas iš vis - kokius tikslus keliasi alytiškiai per savivaldą? Ar, kad gerint daugumai žmonių, ar po siaurų interesų grupėm kaip nors išgyvent kitų sąskaita? Nes antrą variantą jau palieka šios kadencijos taryba pasitvirtinę strategiją iki 2021 metų kur ir žiniasklaida neiškentus analizavo ir reziumė - tik demografinių problemų didėjimas. O juk svarbiausia žmonės. Kam miestas jei žmonių..?

  Komentaras

  Cesiulis laimėjo, Alytus pralaimėjo.
  Cesiulis turi galimybę būti meru, vicemeru ar kuo nors kitu - tai priklauso tik nuo jo noro ir susitarimų. Tai jaunojo politiko pergalė. Bėda, kad nepriklausomai nuo to, kas taps meru, Alytus neturi jokio šanso sulaukti proveržio. Manau, kad toliau kalbėti apie Alytų ir neverta. Nuo šiol bus kovojama tik už savus interesus t. y. biudžeto tempimą į vieną ar kitą pusę, priklausomai nuo to, kas sudarys valdančiąją koaliciją.
  Grigaravičius įrodė, kad miestas gali būti ir iš viso be mero. Todėl tapus meru Cesiuliui ar Daukšiui, per vieną kadenciją jis irgi neišnyks.
  Naujoje kadencijoje nauja bus tik tiek, kad prie amoralaus Jurgio Krasnicko prisijungs dar Laura radzevičiūtė ir žmonės, kurie atstovauja Dzūkijos TV.
  Bus linksma...
  Atsiprašau už tokius žodžius, bet rinkėjai - visada teisūs.

  Komentaras

  Savivaldoj yra lygiai. Vieną lygį turi Alytaus miestas. Kur regis gal laimės G.D.. Kitus lygius turi Kaunas, Druskininkai, Birštonas. Kurie jau užvedę strategijas ir tik tęsia... Praktiškai išnaudoję laiką, kol iki 2020 metų mažės ES parama ir valstybė skolas pradės atidavinėt reiškia mažės ir iš centro finansavimai. Tad rinkimų metu televizijos laidoj diskusijoj su Druskininkų ir Lazdijų merais, kur anie apie Alytų skaičiukais per visas sritis dėlioja nes jiems tai svarbu per regiono plėtros tarybą regionui skirtas lėšas išsidalijant, jie vaizdas net už pačius alytiškius geriau gaudosi kas Alytuj dedasi. Tad anie iš kart ant bangos įsibėgėję ir tęsia. O Alytuj jei nori geriau, iš kart reikia per koreguot nuo anų patvirtintą strategiją iki 2021 metų. Įvedant naujų projektų kur kaip sugebės vykdyt - bent šiandien kaip ir atviras klaustukas? Vėl iš kart dėl lėšų stygiaus vėl švietimo pertvarka? Trumpiau kur galimybės murkdytis matos ... O šansai eit į priekį pasiekiant gerą rezultatą viso apie 50 tūkstančių alytiškių bendros gerovės lygiui - bent kol kas sunku įžiūrėt. Ir regis patys optimizmu netrykšta? Po ko net klausimas - kaip kadenciją ištemps?

  Komentaras

  Belieka tik pasveikint išrinktą tarybą ir merą. Bei palinkėt sėkmės dirbant pagal LR Konst. 46 str. bendram viso apie 50 tūkstančių gerovės labui. Prisilaikant politikos elgesio Kodekso normų. Taip pat LR Vietos sav. Įst. 20 str. 1p. meras atskaitingas tarybai ir bendruomenei už savo ir savivaldybės veiklą. Tai yra ir mero sprendimai priklauso, kaip juos palaiko tarybos dauguma. Kaip ir pagal LR Vietos sav. Įst. 20 str. 3., 2) meras rūpinasi - kad laiku ir tinkamai būtų rengiami savivaldybės raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių, investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė. - Ko besibaigiančioj kadencijoj nesimatė, kad mero poste esantis buvęs komisaras pats pirmas vardintų raidos rodiklius ir siūlytų sprendimus situacijai gerinti. Vietoj to buvo kaip paskui įvykius ir vis po kitais per ką skandalai įsiliepsnodavo. Kur normalioj situacijoj žmoniškai buvo galima ir spręst. O ne po savi intrigom grimzt ir už ką didžiausia atsakomybė mero poste esančiam. Reiškia Alytus galėtų sekti Kauno pavyzdžiu. Kur meras su taryba taip su strategavo Kauno vystymą, kad per anuos metus pirmą kart per 23 metus padidėjo Kaune prie tūkstančio gyventojų. Kaip Alytuj sumažėjo ir regis nereaguoja... Kur dar galima primint, kad ir besibaigiančioje Alytaus m. tarybos kadencijoje buvo įmanoma užvest į sėkmingą vystymą. Užvest Kvartalinės namų renovacijos pradžią ką aplink pasidarę ir dar nemažai projektų. Buvo įmanoma taryboje priimt alytiškių labui geresnius konkrečius sprendimus dėl atliekų tvarkymo problemų, švietimo pertvarkų ir panašiai, bet..? Ar nugalėję savo ambicijas susitelks, ar dar daugiau erzintis puls kam daugiau iš tuštėjančio biudžeto? Nes ir rinkiminės konkurencijos metu jos kaip normalios labai mažai ir buvo. Nes daugiau į šantažus orėntavos. Kaip savivaldoj turi vyraut kuriamoji ir vienijanti energija.

Kiti straipsniai