Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė Laura Radzevičiūtė: „Už nekompetentingo administracijos direktoriaus – patyrusi ir kompetentinga pavaduotoja. Juos vienija – sistemingas korupcinės veiklos modelis“

nuotrauka
Korupcinio pobūdžio schemas yra labai sudėtinga įrodyti, kadangi dauguma tokių schemų būna gerai užmaskuotos ir užslėptos. Kažkas sako, kad kalbu emocijomis ir apšmeižiau Neringą Rinkevičiūtę be jokių dokumentų, deja, bet turiu pakankamai dokumentų ir, kai matau jų visumą, visi taškai susideda ant i. Niekam Alytuje ne paslaptis, kas 1,5 metų iš tikrųjų valdė savivaldybę ir kas tikrasis „šešėlinis“ direktorius buvo visą tą laiką.

Neringa Rinkevičiūtė – labai kompetentinga, su didele praktika valstybės tarnautoja, tačiau, manau, tuo pačiu yra labai gudri ir gabi, ir kas galėtų paneigti, kad ne ji dėliojo korupcinio pobūdžio schemas?! Taip, matyt, nutiko ir su ligoninės kapitalinio remonto darbų viešuoju konkursu. Manau, kad nuo pat to momento, kai taryba numatė biudžete 1 milijoną eurų, o vėliau beveik 500 000 eurų skyrė Vyriausybė, buvo pradėta „dėlioti“ kruopščiai apgalvota korupcinio pobūdžio elementų turinti schema, kaip teisėtai iš konkurso pašalinti įmones ir sudaryti sąlygas laimėti konkursą tik vienai, beje, tai, kuri už „išmestąsias“ pasiūlė beveik 1 milijonu didesnę remonto darbų kainą. Neringa Rinkevičiūtė šioje situacijoje aktyviai veikė visur, su jai lojaliais bei artimais giminyste asmenimis, – tai faktas, patvirtintas tiek dokumentais, tiek žmonių liudijimais, užfiksuotais Antikorupcijos komisijos posėdyje.

Vienas iš esminių dalykų, paaiškėjusių minėtame posėdyje, yra tai, kad Neringos Rinkevičiūtės vaidmuo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto darbų viešųjų pirkimų istorijoje yra didesnis nei Rolando Juonio. Tai liudija ne tik konkretūs žmonės, bet ir dokumentai. Visa ši konkurso organizavimo schema yra labai gerai apgalvota. Akivaizdu, kad pavaduotoja, būdama šešėlyje, kišosi į techninių sąlygų rengimo, viešųjų pirkimų komisijos darbą, nors nebuvo jos narė. Ji veikė už Statybų skyriaus vedėjos Irenos Pankienės nugaros, o vedėja yra viena pagrindinių šio projekto kuratorių. Pavaduotoja veikė pasitelkdama sau lojalius asmenis – Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybų skyriuje dirbantį pusbrolį Mykolą Rinkevičių ir ten pat dirbančią Žanetą Stasionienę. Šiuo atveju Rolandas Juonys tebuvo formalus pavaduotojos suorganizuotos schemos vykdytojas. Be to, po viešųjų pirkimų konkurso pati Neringa Rinkevičiūtė šio projekto kuratoriumi paskyrė tą patį savo pusbrolį Mykolą Rinkevičių, o Žanetą Stasionienę paskyrė būti atsakinga už projekto įgyvendinimą ir būti sutarties su konkursą laimėjusia beveik milijonu eurų didesnę suma nei buvo tarybos ir Vyriausybės skirta pasiūliusia UAB „Infes“ prižiūrėtoja. Maža to, vėliau ji įdarbinama ir Alytaus ligoninės remonto darbų technine prižiūrėtoja, tikėtina, ne be Neringos Rinkevičiūtės ar/ir Rolando Juonio įsikišimo.

Antikorupcijos komisijos posėdyje paaiškėjo daug nutylėtų ir niekam nežinomų aplinkybių. Tos aplinkybės paaiškėjo tik drąsiai prabilus Statybų skyriaus vedėjai, kuri nepasirašė po ydingomis ligoninės kapitalinio remonto darbų konkurso techninėmis sąlygomis ir nuo pat šio konkurso organizavimo pradžios sakė, kad konkursas ydingas, kad daromas išskirtinai kažkam ir t. t., tačiau kadangi Neringa Rinkevičiūtė veikė per kitus asmenis už Statybų skyriaus vedėjos nugaros, galimai net darė psichologinį spaudimą kaip kuriems komisijos nariams, šiandien mes esame toje stadijoje, kokioje esame, ir akivaizdu, kad jau prarasime beveik 500 000 eurų, kuriuos skyrė Vyriausybė.

Žvelgiant iš interpeliacijų pusės ir dabar vienas po kito pasipylusių tiek Rolando Juonio, tiek Neringos Rinkevičiūtės pareiškimų dėl atleidimo iš užimamų pareigų savo noru, aš jau prieš tris savaites nuspėjau tokį šių asmenų žingsnį, tik laukiau, kada tai įvyks. Manau, kad Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis dabar primygtinai bet kokia kaina siekia išsaugoti Neringą Rinkevičiūtę, nesvarbu, kokiame statuse. Jeigu taryba patenkintų jos prašymą išeiti savo noru, ji grįžtų į ankstesnes savo pareigas, t. y. Investicijų skyriaus vedėjos pareigas ir toliau, galimai, būtų šešėline savivaldybės direktore bei darytų įtaką procesams. Seni įpročiai niekur nedingsta.

Šioje istorijoje negaliu nepaminėti gerai Alytuje žinomo Neringos Rinkevičiūtės gyvenimo partnerio Janio Laurinaičio, kuris, Neringai Rinkevičiūtei būnant Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdybos nare, prieš gerą pusmetį buvo įdarbintas šioje įstaigoje.

Jurgio Krasnicko meravimo laikotarpiu Janis Laurinaitis ėjo administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, analogiškas dabartinėms Neringos Rinkevičiūtės pareigoms. Būtent tada Janis Laurinaitis propagavo tą pačią viešųjų pirkimų konkursų metodiką, kai pašalinamos neva reikalavimų neatitinkančios įmonės ir paliekamas tik vienas konkursantas. Schema, modelis, sistemingumas kartojasi ir šioje Chirurgijos skyriaus remonto darbų viešųjų pirkimų istorijoje. Manau, kad šiuo atveju Janis Laurinaitis yra žmogus, kuris viskam diriguoja, nes patirties šiuose reikaluose turi. Manau, jeigu pakeltumėme anų laikų dokumentus, rastume ne vieną tokį atvejį kaip dabar su ligoninės Chirurgijos skyriaus remonto konkursu. Vienas man taip pat labai gerai žinomas anų laikų Janio Laurinaičio „kuruotas“ konkursas – tai Alytaus stadiono trečiojo etapo statybų konkursas, kur analogiškai iš konkurso pašalintos buvo solidžios įmonės ir laimėtoja tuo metu buvo paskirta įmonė UAB „LitCon“, kuri, be kita ko, pastarajai bankrutavus, turi bendrų sąsajų su ligoninės konkursą laimėjusia įmone UAB „Infes“.

Beje, kai buvo kilęs mano skandalas, kuomet buvau atleista iš Alytaus miesto teatro vadovės pareigų, Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba. Pokalbio su tuometiniu STT vadu metu, kalbant apie Alytaus situaciją apskritai, Janis Laurinaitis buvo įvardytas kaip „juodoji kasa“, tačiau, kaip supratau, nebuvo suspėta surinkti pakankamai įrodymų, kad būtų pradėti tam tikri specialiųjų tarnybų veiksmai.

Protingi ir įžvalgūs žmonės, turintys patirties, tikrai supranta, kas čia iš tikrųjų vyksta. Tikiu, kad tarybos nariai mato visų aplinkybių visumą ir rytoj bus ryžtingi, principingi, nepasimaus ant pateiktų pareiškimų išeiti savo noru ir atliks visas įstatyme numatytas procedūras, kokių reikia. Jokio pasigailėjimo būti negali. Tie asmenys per daug užsižaidė ir padarė didelę žalą miestui, įskaitant ir reputacinę. Realu, kad neteksime Vyriausybės skirtų lėšų, kurių vertė 500 000 Eur. Šie asmenys privalo būti atleisti kaip praradę pasitikėjimą valstybės tarnautojai, o ne savo noru. Kodėl aš tokia žiauri ir negailestinga? Ogi todėl, kad pas mus įprasta, kad kai koks valdininkėlis kažko prisidirba, atsistatydina iš pareigų savo noru ir išeina iš valstybės tarnybos be įrašo, po kelių mėnesių „partinukų“ pagalba vėl įsitaiso į kokią nors šiltą vietelę... Ši ydinga praktika turi baigtis mūsų mieste nedelsiant!!!

  Komentaras

  man dar keista kaip niekas nemato ligoninės direktoriaus ir jo kompanijos, kurie yra tie patys sasaldemokratai, kaltės. Sužlugdyta poliklinika, atėjo į ligoninę, ten prasidėjo bardakai. Kur tik šitas tipelis sukasi ten maklės, atkatai, juodi pinigai ir nuostoliai įstaigai

  Komentaras

  Vietinių klaninių, kaip ne turi rimtų argumentų, paduot į teismą už šmeižtą. Kišt pinigus advokatams ir gal pavyks prislopint. Ypač iš verslo atėjusių į politiką jaučias glaudus ryšys su teisėsauga. Nėr argumentų, per teisėsaugą. Kad ir per intrigas. Turi jie čia kelias primityvias schemeles, kaip retus neįtinkančius per teismus slopint. Žino žiniasklaida, politikai, bet garsiau prabilt nedrysta. Todėl gėdingai ir nyksta per savivaldą. Kaip tik rimtesnė politinė konkurencija, bejėgiai. Lygiose vietose slidinėjasi.

  Komentaras

  Ne jis buvo pagrindinis ,,keistų'' konkursų iniciatorius ir organizatorius. Tereikia prisiminti, kas tada buvo savivaldybės administracijos direktorius. Ir dar palikdamas postą kokį etatą sau susikūrė valdiškoje įmonėje.

  Komentaras

  Alytuj kiekvienais metais vyksta nesibaigiančios varžybos. Kas nupyz... milijoną ar kelis. Politikai grupuojasi į gaujas. Pasiima už pinigus žiniasklaidą. Partijose susirinkę tokie kur balsuoja kaip pasako vadai, nes jie gavo darbus per partijas. Atidirbinėja partijai. Partijos ir judėjimų vadai kombinuoja kaip nupyz.... kuo daugiau iš miesto. Konsultantais - padėjėjais nusamdyti teisininkai iš vilniaus už miesto žmonių pinigus. Nerašyta taisyklė pasidarė, kad jei tu nie prie dielach, nepyzdi....tai tu lochas. Partiniai veikėjai vierchai, kiti lochai. Pyzdin... masteliai kiekvienais metais dideja. Isitraukia vis daugiau partinių veikėjų.

  Komentaras

  Šiais laikais, kad išgyvent, aštrėja konkurencija visose srityse. Net ir politikoj. Alytuj per daug susireikšminę. Po šių atsistatydinimų tegu suspėja nešt kudašių ir iš mero su savo vakiškais šou. Laura l. merui kaip kart tinkama pradžiai. Ne pamirškit, direktorius pavaldus tarybai, atskaitingas merui ir tarybai. O būtent meras už viską atsako. Kur šis nespėja paskui įvykius. Ir ne suvokt.

  Komentaras

  Kaip dirbo teatre, ėjo Lietuvos mastu miuziklai. Dabar eina akcijos palaikykim Baltarusiją. Arba lygio ant teatro pastato stogo užsilipa ir nesuprasi, ką tuo pasakyt nori.

  Komentaras

  Kaip pigiai prasisukta... nukopijuoti autorinį visai kitoje žiniasklaidos priemonėje publikuotą straipsnį, tik šiek tiek į jį įterpti naujų sakinių ir susimokėjus jį perspausdinti Alytaus naujienose. Tai kas čia kur ir kam pinigus moka, kad būtų suteiktas eteris erezijoms?

  Komentaras

  Už ką stt atlyginimai mokamu? Ar vėl kokį ubagą už menkniekį blusinėja, rimtų problemų nematydami? Įdomi teisėsauga ir teisingumas Alytuj. Dabar aišku kaip ir kodėl po Nepriklausomybės Alytus netekęs dsug gerų įmonių ir rinkų, per kurias patys galėjo užsidirbt geriems gšvenimams čia. Alytuj, o ne emigruot. Kodėl netenkama miesto potencialo likučių vis per tas pačias primityvias schemas.

  Komentaras

  Nepergyvenkit dėl stt ir kitos teisėsaugos. Kur reikėjo, buvusį dzūkijos vandenų vadovą palygimus už menkniekius kaip nusikaltėlį išsivežė. Nors buvo galima žmoniškiau. Dar yra atvejų. Nematyt dėl padangų gaisro per 4 metus 9 gaisrų.. - ne tokie jie naivūs. Kaip ir dėl žemės sklypų skandalų taip ir nesugeba visuomenei pasiškint, yra nusikaltimų, ar nėra?

  Komentaras

  Niekur per Lietuvą taip nėra, kad pagal kompetencijas meras su direktorium nesugeba pateikt tarybai tvirtint pertvarkų ir vystymo strategijų planų. Dar įdomiau, kad per perteklines darbo grupes sukiša tarybos narius dirbt už juos. Dėl visokių ligoninės, žemės sklypų skandalų ..kaip išdirbtos schemos. Po klaneliais šeimom per savivaldą įpratę dirbt sau viso miesto interesų nykųmo saskaita. Tegu kurias už savo lėšas uanus ir išsidirbinėja bei niekas nepriekaištaus. Atstatykūm Alytuj rimtą savivaldą, kad valdžia dirbtų viso apie 50 tūkstančių alytiškių labui. Stabdykūm stagnaciją ir užveskim Alytų į sėkmingą vystymą. Apmaudu, kad nuo Alytaus kandidatuojantys į seimą tokie silpni ir nwgeba prisidėt prie Alytaus problemų sprendimų. Bandyt atstatyt teisingumą Alytuj. Malonu, kad ši tarybos narė eina į priekį ir tinkama tapt l. mere. Nes šis mero poste..jam dar toli iki rimto. O juk pagal įstatymus meras už savo ir savivaldybės veiklą atskaitingas tarybai ir bendruomenei. O čia ko paklausi, visur nežiniukas, ko rimtam valdyme neturi būt.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.