Šilumos siurblys oras-vanduo naujos kartos namuose: ar verta baimintis dėl elektros sąnaudų? (2)

silumos sriubliai
Siekdami atitikti A++ klasės privačių namų standartą ir tuo pačiu prisidėti prie ekologiškesnės aplinkos kūrimo, daugelis naujakurių susiduria su dilema, kokią šildymo sistemą rinktis. Viena iš tvarių galimybių – šilumos siurblys oras–vanduo. Tačiau ne vieną stabdo nepagrįsta baimė dėl išaugsiančių sąskaitų už elektrą. Specialistai atskleidžia sprendimą, kuris gana greitai atsipirks, o elektros sąnaudos gerokai sumažės.

Nuo šių metų visi naujai statomi namai Lietuvoje turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę ir gauti sertifikatą – įrodymą, kad juose naudojama energija neteršia aplinkos. Todėl didžioji dalis būste naudojamos energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Vienas geriausių sprendimų – saulės elektrinė ir šilumos siurblys oras vanduo. Sandaraus, apšiltinto ir mažai orui pralaidžius langus turinčio A++ klasės namo šildymo sąnaudos bus daug mažesnės, o saulės elektrinės ir šilumos siurblio duetas leis sumažinti suvartojamos energijos kiekį iki minimumo. Toks sprendimas puikiausiai atitiks šiuolaikinio būsto reikalavimus ir tuo pačiu reikšmingai prisidės prie ekologiško aplinkos kūrimo. Jei šiandien jus gąsdina didesnė investicija į tokį sprendimą, reikėtų nepamiršti, kad ji atsipirks maždaug per 5 – 8 metus, o būsto vertė tik augs.

Energetiškai efektyvus šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas

Vieno populiariausių šilumos siurblių tipų oras-vanduo veikimo technologija iš esmės yra labai paprasta ir panaši į mums įprasto šaldytuvo veikimą, tik šilumos perkėlimas vyksta atvirkštiniu principu. Iš lauko paimamas oras yra aušinamas, o šio proceso metu susidariusi šiluma perduodama šildymui. Kitaip tariant, šilumos siurblys oras-vanduo iš lauko paima orą, jį sušildo ir tiekia į vandens sistemą, t.y. į radiatorius, grindinį šildymą ir pan. Toks įrenginys leidžia palaikyti norimą temperatūrą tiek žiemą, tiek vasarą, nes ir šildo, ir vėsina bei vėdina patalpas. Taip pat gali aprūpinti ir karštu vandeniu.

Tai ne tik energetiškai efektyvus, bet ir itin patogus sprendimas vertinantiems komfortą. Automatinė tokio šilumos siurblio valdymo sistema leidžia juo patogiai naudotis tiek mažų patalpų, tiek didelių namų šeimininkams. Nereikia nuolat rūpintis kuru, priežiūra ar baimintis dėl gaisro pavojaus, kaip naudojantis kietojo kuro ar dujų katilais. Be to, šilumos siurblio oras vanduo įrengimui nereikia gręžti gręžinio ar atlikti kitų žemės darbų.

Su saulės elektrine galima pasigaminti elektros visiems metams

Daugelis baiminasi, kad įsirengus šilumos siurblį stipriai išaugs sąskaitos už elektrą. Tačiau tokio įrenginio energetinis efektyvumas daug aukštesnis nei šildant tik elektra. Be to, saulės energetikos specialistai rekomenduoja visų pirma įsirengti saulės elektrinę. Ji pilnai patenkins elektros energijos poreikį visiems naujo būsto įrenginiams. Šiltuoju metų laiku pagaminta energija iš saulės gali būti saugoma ir panaudojama šaltuoju metų laiku, kai saulės mažai. Tokiu būdu elektros pasigaminsite visiems metams ir jos pilnai pakaks šilumos siurbliui, kondicionavimo sistemai ir visiems kitiems jūsų ūkio įrenginiams.

Prieš statant saulės elektrinę, specialistai įvertina visą būsto energetinį poreikį ir apskaičiuoja, kokios metinės elektros energijos sąnaudos bus reikalingos. Tik tuomet savininkams rekomenduojama atitinkamo galingumo saulės jėgainė. Be to, galima pasinaudoti valstybės teikiama parama saulės elektrinės įrengimui. Todėl ši investicija su parama, priklausomai nuo jūsų poreikių, atsipirks per 3 – 5 metus. Vertinant tai, kad saulės jėgainė sėkmingai tarnaus jums bent 25 metus, daugelį metų galėsite būti ramūs dėl itin mažų būsto išlaikymo sąnaudų.

Taigi, įsirengdami saulės elektrinę ir šilumos siurblį, galite gyventi tvariau, susikurti energetiškai efektyvius ir taupius namus bei pamiršti dideles sąskaitas už elektros energiją. Kokio galingumo saulės jėgainę verta įsirengti, kaip gauti paramą ir kokį šilumos siurblį rinktis, jums visada patars UAB „Saulės grąža“ specialistai.


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.