Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Alytaus kolegijos

Danutė Remeikienė
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl situacijos Alytaus kolegijoje. Generalinės prokuratūros prašoma ištirti, ar formuojant Alytaus kolegijos valdymo organus ir šiems priimant sprendimus, nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai ir viešasis interesas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pastaruoju metu gauna daug įvairių skundų iš Alytaus kolegijos darbuotojų, akademinės bendruomenės, taip pat kitų valstybės institucijų persiųstų kreipimųsi dėl susiklosčiusios neeilinės situacijos šioje kolegijoje.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, ministerija ne kartą kreipėsi į Alytaus kolegijos tarybą, prašyta pateikti atsakymus, bendradarbiauti, tačiau to nesulaukta.

„Turime užtikrinti viešojo intereso gynimą, gauti atsakymus į klausimus, kurie kelia nerimą bendruomenei, taip pat mums. Todėl nusprendėme kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad būtų ištirta, ar nėra padaryta pažeidimų“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ministerijai pateiktuose skunduose pranešama apie nepalankią atmosferą studijoms, mokslinei veiklai ir darbui, suprastėjusią studijų kokybę, akademinės etikos principų nesilaikymą, informacijos stoką apie priimtus sprendimus bei valdymo organų priimtus sprendimus nesilaikant įstatymų ir juos įgyvendinančių teisės aktų, galimus interesų konfliktus tarp laikinai direktoriaus funkcijas atliekančios Danutės Remeikienės ir kitų asmenų, kurių veikla siejama su Alytaus kolegija.

Taip pat teigiama, kad neteisėtai vyko kolegijos tarybos pirmininko rinkimo procedūros, o neteisėtai veikianti Alytaus kolegijos taryba priiminėjo sprendimus, kurie turėjo įtakos visai valstybinės kolegijos veiklai, kad neskaidriai organizuoti nauji kolegijos direktoriaus rinkimai.

2018 metais, pažeidžiant Mokslo ir studijų įstatymą, Alytaus kolegijos taryba išrinko D. Remeikienę į direktorės pareigas trečiai kadencijai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija daug kartų kreipėsi į Alytaus kolegijos tarybą, prašydama atšaukti tokį neteisėtą sprendimą, tačiau jai to nepadarius, buvo priversta kreiptis į teismą. Teismas pripažino Alytaus kolegijos sprendimą neteisėtu ir negaliojančiu, tačiau Alytaus kolegijos taryba teismo sprendimų nevykdė dėl D. Reimeikienės laikino nedarbingumo, o 2020 m. gegužės mėnesį D. Remeikienę atleidusi iš kolegijos direktorės pareigų, paskyrė ją laikinai eiti direktoriaus pareigas.

2018 m. Alytaus kolegijoje atliekant auditą buvo rasta labai daug buvusios vadovės D. Remeikienės darbo pažeidimų, o 2019 m. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pripažinusi, kad Alytaus kolegijos direktorė D. Remeikienė naudojosi pareigomis asmeninei naudai gauti bei įstaigos finansiniais ištekliais ne tarnybos tikslams ir tokiais veiksmais pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje nuostatas.

Kadangi Alytaus kolegijos taryba su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nebendradarbiauja, į ministerijos prašymus atšaukti neteisėtus sprendimus nereaguoja, dėl kolegijos tarybos veiksmų ir kitų minėtų aplinkybių nuspręsta kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Komunikacijos skyrius

 

 

  Komentaras

  Per virš 30 metų nepastebėjau, kad Lietuvos ir Alytaus mastu, teisėsauga gintų viešą interesą. Gintų, Alytus iki tiek nenusiristų praktiškai per visas sritis. Kur vaizdas, daugiau ir pridenginėja nesamones kelių po klanais naudai. Kaip ir šiuo atveju prie rimto teisingumo prokuratūra pirmi patys turėjo pastebėt. O ne kaip ponams parodo, dirbkit ir užsidirbkit. Kur pilni kabinetai nuo Vilniaus iki Alytaus sėdi..

  Komentaras

  Dar viena galimybė Vilniaus ponams užsidirbt, ar reguliuot Alytų per savivaldą, kad patys Alytuj nesugeba susitvarkyt. Abi žvaigždės iš kolegijos miesto taryboje nesiteisina ir išeit nesusipranta. Laikos iki paskutinio šovinio. Beje kaip ir miesto taryba patys susitvarkyt, be šansų. Taip ir linksmai Alytuj leidžia laiką.

  Komentaras

  Remaikienes veikla tirs generaline prokuratura, o ar nebus taip, kad ten ir apie mero Cesiulio darbus aiskinsis kai Cesiulis buvo pavaldus Remeikienei ir jos nurodymus vykde ? Kolegijoj nesugebejo nieko gero nuveikti, dabar taip pat miesto reikalus tvarko.

  Komentaras

  Ar ta kolegija valstybinė dar? Ar Remeikienė ją jau privatizavo? Nesuvokiama, kaip iš mūsų mokesčių išlaikoma įstaiga gali taip išsidirbinėti. Ar ministerija visai be dantų, kad prokuratūros pagalbos prašo?

  Komentaras

  Įdomi situacija. Rodo alytiškiams atsibodę išsidirbinėjimai po politika ir užimamais viešais postais manipuliuojant. Neseniai tik eilinė alytiškė apskundė Alytaus teisėsauga miesto tarybos narius nedėvinčius kaukių per karantino metu tarybos posėdžius. Kaip eilinius piliečius dėl kaukių nedevėjimų teisėsauga per Lietuvą gan kruopščiai baudė. Tai šiuo atveju Alytaus teisėsauga tirt atsisakė aiškinant. Žalos nęra, net savivaldybės patalpos ne vieša vieta, eiliniai net skūst negali. Trumpiau įrodė, kad eilinių kaip ir žmonėm nelaiko galinčiais politkus skūst, savivaldybės patalpas lygina žemiau viešų patalpų lygio. Nors ten miestui svarbiausi sprendimai priiminėjami. Suprask tą teisėsaugą ir aišku, kodėl atskiri po politika kaip nori išsidirbinėja Alytuj.

  Komentaras

  Kodėl nemato, kad kaip Alytaus miesto tarybos nariai davę priesaikas laikytis įstatymų dalis tarybos narių net ir po savivaldybės Etikos komisijos sprendimų, kur fiksuota nukrypimai nuo įstatymų ir normų, neatsistatydina? Juk politikai, kuriems nepriekaištingo elgesio reikalavimai daug aukštesni nei eiliniams ir turintys rodyt pavyzdžius, patys sau jokių reikalavimų nekelia? Dar gi sau leidžia ar palaiko žemas elgesio kultūras.

  Komentaras

  Jei teisėsauga būt operatyviai vertinę padangų gaisro, žemės sklypų ir dėl galimai blusinėtų užkastų atliekų ar kas galimai po kitų kompiuteriais provokuojas apsimetant auka slopint neįtinkančius.., kad kiti nedrystų- Alytus klestėtų ir niekas į pelkę valdyme negrimztų. Vienok kur per savivaldą įtartini n milijonų srautai ir ko dėka prasiskolinėjama reformų nevykdant - tabu. Nei meras su taryba neaiškina, nei teisėsauga ir kitos kontroliuojančios institucijos. Dar gi pats meras anų metų rudenį dėl žemės sklypų kreipės į teisėsaugą ir.. - nėra visuomenei paaiškinimų ir iš institucijų. Tad, kad kreipės dar neaišku? Bet, kad situacija nenormali ir prieš patys nesusitvarko, ir nenormalu. Kaip ir kodėl pati prokuratūra, turinti gint viešą interesą, pirmiau patys nepamato?

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.