Kokius garažo vartus rinktis? (3)

Garažo vartai
Kasdien automobilius vairuojanti šeima garažo vartus varo dažniau nei priekines namų duris. Todėl garažo vartus verta rinktis pagal dydį, šilumos izoliaciją, apsaugą nuo įsilaužimo ir varstymo būdą.

Vartai pritaikyti pagal Jūsų poreikius

Kiekvieniems garažo vartams, platiems ar siauriems, taip pat sekcijiniams, susukamiems ar pakeliamiems, reikalinga tinkamai paruošta įėjimo anga, pvz., virš plačios angos reikia tvirtos sąramos. Įvairūs technologiniai aspektai reiškia, kad į vartus ir jų tipą reikėtų atsižvelgti dar namo projektavimo stadijoje, o vėliausiai jį statant.

Jei šeima turi vieną automobilį, apsispręsti lengva – garažas su viena vieta parkavimui uždaromas vartais, pageidautina standartinių išmatavimų (už priimtiną kainą galima įsigyti tipinių dydžių modelius su reikalinga įranga).

Kita vertus, jei namų ūkio nariai naudojasi dviem automobiliais, jie turi nuspręsti, ar jiems labiau patinka vieni platūs ar dveji siauresni vartai. Antrasis variantas veikia geriau, kai automobiliai reikalingi skirtingu paros metu.

Garažo vartų tipai ir jų charakteristikos

Garažo vartai pasižymi skirtingu dizainą ir varstymo būdais. Šiuo metu parduodami 4 vartų tipai: segmentiniai, ritininiai, stumdomi, pakeliami, varstomi.

Sekcijinių (arba segmentinių) vartų paklausa yra didžiausia dėl daugybės jų naudojimo privalumų - puiki šilumos ir garso izoliacija, atsparumas vėjui, lengvas naudojimas, naudotojo saugumas ir dizainas.

Segmentų vidus užpildytas šilumą ir garsą izoliuojančia medžiaga , dažniausiai poliuretano putomis, kurių storis ne mažesnis kaip 40 mm. Vartų sandarumą užtikrina atitinkami sandarikliai.

Ritininiai vartai kainuoja daugiau nei daugiau nei kitų tipų vartai , daugiausia dėl to, kad jie vieninteliai gamykloje yra su automatine pavara. Jie veikia kaip išoriniai roletai, užima mažai vietos (jie neturi kreiptuvų po garažo lubomis).

Durų varčia - sudaryta iš mažų aliuminio arba plieninių lamelių (jos yra šarnyrinės) - suvyniotos ant veleno, sumontuotos garažo viduje arba kasetėje ant išorinės sienos. Vartai yra atsparūs korozijai, saugūs ir lengvai naudojami.

Pakeliami garažo vartai vis dar populiarūs, nes yra pigūs ir tinkami garažams be sąramos. Trūkumas – nepakankama šilumos izoliacija (jie nėra tokie sandarūs kaip segmentiniai vartai), todėl skirti nešildomiems arba atskirai stovintiems garažams.

Jie veikia taip - nesulaužyta plokštė, kylanti ant kreiptuvų, pirmiausia uždengia važiuojamąją dalį, tada pasislepia po garažo lubomis. Todėl važiuojamojoje dalyje turėtų būti tuščia vieta (apie 1,5 m atstumu). Be to, jei vartai įrengiami atsižvelgiant į įėjimo angą, jie garažo aukštį apribos 20 cm, o už angos - 10 cm. Jie gali būti atidaromi rankiniu būdu arba mechaniškai.

Varstomi vartai nėra patogu. Daug vietos prieš garažą reikia durų varčioms, net ir su elektrinėmis pavaromis, o žiemą teks nuvalyti sniegą jiems pasiekiamoje vietoje. Pagal šiandienos komunalinių paslaugų standartus, šio tipo vartai geriausiai naudojami kaip įėjimas į komunalinį sandėlį, kuris atsidaro rečiau nei garažas. Jų paprastas dizainas ir lengvas surinkimas lemia mažą kainą.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.