Gaisro padangų perdirbimo gamykloje Alytuje patirtą žalą turės dengti valstybė ir savivaldybės

Gaisras
Zenonos Šilinsko nuotr.
Po spalio 23 d. Seime vykusio neeilinio Aplinkos komiteto posėdžio, skirto situacijai Alytuje, BNS praneša, kad dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje Alytuje patirtą žalą turės dengti valstybė ir savivaldybės, nes įmonės draudimas nesiekia 50 tūkst. eurų. Taip teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas.

„(...) banko garantijos tokiai veiklai ir atsakomybė yra itin maža. Šita įmonė yra apsidraudusi vos 18 tūkst. eurų už atliekų tvarkymą ir 30 tūkst. eurų civiline atsakomybe, o potenciali žala, pagal precedentus matyti, viršys milijonus“, – trečiadienį po neeilinio komiteto posėdžio aptarti gaisro Alytuje priežastis ir padarinius, žurnalistams sakė Simonas Gentvilas.

„Savivaldybės turės padėti gyventojams, turės apmokėti įmonėms už sustabdytą veiklą, o įmonės greičiausiai bus likimas toks pats, kaip ir prieš tai šito savininko buvusių įmonių“, – tvirtino politikas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo Departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapicko duomenimis, buvusios gamyklos „Alytaus tekstilė“ patalpose, kur kilo didelis gaisras, įsikūrusios kelios įmonės. Aštuonias iš jų ugniagesiai tikrino, penkiose aptiko priešgaisrinės saugos pažeidimų.

„Kas svarbu, kad tokios pavojingos įmonės, kurios laiko padangas, jos dega nuolatos, o ugniagesiai nėra iškėlę tokių reikalavimų joms, kaip pavyzdžiui, bibliotekoms, archyvams, jie turi net aukštesnius reikalavimus negu tokios įmonės“, – sakė Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas.

Per komiteto posėdį paaiškėjo, kad padangų perdirbimo įmonė „Ekologistika“, kur praėjusią savaitę kilo gaisras, nėra įtraukta į įmonių, kurioms privaloma turėti ekstremalių situacijų planą, sąrašą.

  Komentaras

  Čia yra eilinis pavyzdys, kaip Lietuvoje žmonės pirma "sutaupo", o po to skundžiasi dėl nelaimių. Chebra, visų pirma, pirkite padangas iš patikimų pardavėjų, pvz.: https://www.vilniauspadangos.lt/ jie užtikrins tinkamą padangų perdirbimą, o ne su visokiom šaraškino kontorom fiktyvias sutartis sudarinės ir kels ekologines katastrofas.

  Komentaras

  Jei verslininką rimčiau užkabins, kažin ar neprabils kaip kontroliuojantys neviską matė gal nuo savivaldybės pradedant ir kiti. ? Kur klausimas kas atsakingesni ir daugiau žalos padengt turi? Juolab savivaldybės biudžetas, vasarą nesimatė vykdomų projektų iš es paramos lėšų kad užsidirbt, neaišku iš ko jie dabar laikos.

  Komentaras

  Iš šios įmonės signalų sos buvo anksčiau. Nereaguota. Nors eilė kontroliuojančių institucijų. Savivaldybės aplinkoapsaugos skyrius pastebėt, statybos skyrius kontroliuojantis statinių būklę. Priešgaisrinė apsauga priešgaisrinį stovį, aplinkos apsaugos departamentas... Reiškia nesukontroliavo ir bėdos. Bet. Šiam pramonės rajone ir kitų statinių būklės prastos. Kur nereikia laukt nelaimių.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.