Gaisravietėje lankėsi ministrų desantas

Gaisras
Zitos Stankevičienės nuotr.
Šiandien į Alytų atvyko aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jie lankėsi gaisravietėje. Alinkos ministras K. Mažeika kartu su miesto meru Nerijumi Cesiuliu kilo kariniu sraigtasparniu apžiūrėti situacijos iš viršaus.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigė, kad labai svarbu visiškai neutralizuoti gaisrą. Dūmai jau mažesni, bet tarša pakankami didelė. Gesinimo metu panaudota daug putokšlio, kuris yra labai agresyvus aplinkai.

„Tai – viena didžiausių pastarojo meto nelaimių. Specialistai turės įvertinti žalą, poveikį tiek aplinkai, tiek žmonėms. Situacija vis dar išlieka ekstremali, aplinkinės įmonės nedirba, gyventojai jaučia nemalonų kvapą, skundžiasi negalavimais. Paskutiniais duomenimis, Alytuje šiuo metu yra saugu, vėjas pučia kita kryptimi. Kur kas blogiau – rajono gyventojams. Svarbu, kad žmonės vis tiek laikytųsi visų atsargumo priemonių, nes rizika išlieka“, - kalbėjo ministras.

Ministrai apžiūrėjo apdegusias patalpas, domėjosi, kuo galėtų pagelbėti, aptarė veiksmus.

  Komentaras

  Su merais Alytuj problema. Dėl gaisro ministras šalies žiniasklaidoj būgštavo, kad galimi onkologijos paūmėjimai. Reiškia kaip užteršta. Gal vietoj aerodrome lez kapines geriau įrenginėt?

  Komentaras

  Ką veikė priešgaisrinė priežiūra, kokia prevencija buvo vykdoma. Ar tik kioskininkus už gesintuvus temoka bausti. Esu baigęs gaisrinės saugos mokslus, dirbau toje srityje, bet teko spjauti į tą profesiją, kuri kartais atrodė neturi nieko bendro su šia funkcija, o tik kažkoks tuščias pseudo majorų ir pulkininkų patosas ir vaizdavimas super svarbiais asmenimis. Aš specialistas baigęs mokslus ir dirbęs tyrimų srityje, galiu pasakyti kad plaukai šiaušiasi nuo aplaidumo. Kaip buvo prileista iki tokios nelaimės. Jei inspektoriai pavasarį važinėja po laukus ir baudžia už prie namo deginamą žolę, tai kodėl jie nesilankė toje gamykloje. Nenoriu nieko asmeniškai įžeidinėti, bet manau aplaidumas akivaizdus. Manau reikia apie tai kalbėti, kad tokių dalykų daugiau nepasitaikytų. Nors gaisrą užgesinome, bet apie tikrąsias pasekmes manau kalbėsime ateityje. Užuojauta Alytaus sav. gyventojams.

  Komentaras

  Jei prabiltų verslininkas ar keli savivaldybės valdininkai, kaip Alytuj įmanoma išgyvent? Kiek liktų iš vietos politinio ir valstybinių institucijų vadovų? Nors keista, atvejas rodo. Iš tarybos ir seimo narių rimčiau nesimato. Meras kaip žiniasklaidos atstovas paskui įvykius nuoširdžiai stengiasi. Nors mero lygį ne pats turi lakstyt, o išreikalaut. Kad atinkamos institucijos pagal kompetencijas dirbtų. Ir rezultatus rodytų. O jei pats skambina į įmones. Tegu institucijos blusinėja. Nes kaip klanams reikia, jie neįtinkančius sugeba ir per menkniekius išblusinėt. Reiškia nėra taip, kad jie nežino kas darosi. Klausimas, kodėl taip elgiasi. Nors čia ir atsakymai kartu. Kad Alytuj gudriausi likę. Kur pergudrauja patys save ir...turi ką turi. Patiems kvėpuot reikia, ką sukūrė.

  Komentaras

  Gamtoje neatsakingumas patiems gryžta. Kaip bebūtų Alytui ir kur palietė bėdų padaryta. Ore per laiką išsisklaidys, nuosėdas pervirškint teks. Alytuj, vienus daugiau kitus mažiau, visus palies. Miestas lygioj vietoj į ekologinę bombą sugebėtas... Perpus atsakomybė verslui ir kontroliuojantiems. Alytiškiams kurie valdžią rinkos. Savivaldybėj yra net aplinkoapsaugos skyrius. Kuris pagal kompetenciją seniai į šią grėsmę turėjo pastebėt. Bet kokios kompetencijos į savivaldybės postus skirias alytiškių rinkti į valdžią, dabar jaučia patys. Taip pat yra perteklius valstybinių kontroliuojančių institucijų kaip aplinkos apsaugos departamentas, visokios inspekcijos, teisėsaugos institucijos. Kurios ir dabar patys gaisrą gesina, tiria orą, tiriasi vieni kitus. Nors šie dariniai persipynę bent su dalim verslų, neįtikusius sistemai gali ir už menkniekius slopint. Tad pražiūrėję dabar klausimas - ar iš tikro apsivalo? Ar sena vaga..? Dar ant didesnių nesamonių? Tarpais vaizdas, kad atskiri į dar didesnių nesamonių pusę bando...

  Komentaras

  Alytaus valdyme galimai klanai po partijom persipynę su valstybinėm kontroliuojančiom- teisėsaugos institucijom, kad ir mane slopindami dėl viešo intereso gynimo, ką pasiekė po virš 30 metų. Prie rimtesnio išbandymo negebėdami priimt iš kart ryžtingų sprendimų šio gaisro atveju, kiek prisikvėpavo? Apie ketvirtadalis miesto ir trečdalis rajono. Rinkėjų. Vėl dėl firmos vietoj to, kad padėt laiku modernizuotis, kas vyko? Reiškia per es paramą vystyt miesto net priešiški, švietimo reformų nėra. Ir šioj kadencijoj jaučias eliminavimas reikiamos ūkinės kompetencijos valdyme. Mero ir direktoriaus postuose bei komandose stygius kompetencijos. Tarybos strateginiai komitetai ekonomikos vadovas medikas, pavaduotojas pedagogas. Plėtros komitetas be vadovo anam atsistatydinus. Gaisro mobilizavimo atveju taryba ir už jų interesų grupės kaip bejėgiai. Vėl savivaldybėj aplinkos apsaugos skyrius. Kur analizuot turi ir įžiūrėt grėsmes. Bet kaip statybos, investicijų, aplinkoapsaugos skyriuose neaišku pagal kokius kriterijus surinkti. Nes kur žvilgtelsi, atsakingumo nesimato. Tai per savivaldą ar persitvarko į gerą pusę, ar nyksta. Kas prisikvėpavę, kas skundinėdamiesi?

  Komentaras

  Bet šio gaisro fone Alytaus tempai tragiški. Šalies žiniasklaida detaliau situaciją nušviečia pusdieniu aplenkdami Alytaus valdžią ir žiniasklaidą. Birštono merė gavus informaciją minučių bėgį priima ryžtingus sprendimus. Be jokių komisijų nekurdama. Alytaus miesto meras po komisijom, kas kelios valandos posėdžiauja ir prieštaringa informacija. Net Lazdijų žinoma žurnalistė privažiyoja ir 50 km spinduliu aplink padaro analizę. Kur Alytui nieko gera. Šie iš Vilniaus ir tai ant paskutinių suspėja pasireklamuot. O ana gal ir lenkų partijos skyrių Alytuj įsteigs? Nes valstiečių neliko, gal lenkai per Alytų į Seimo rinkimus praeis? Kas iš to Alytaus..?

  Komentaras

  Už viską kas vyksta Alytaus mieste ir rajone atsakingi 27 miesto ir 25 rajono tarybos nariai. Nesugebėjimas lankčiai reaguot, ką Birštono merė sugebėjo, miesto apie ketvirtadalis, rajono apie trečdalis ....sostinė. Štai mandrumų kaina. Kitur kur liaudis reikli kaip Žemaitijoj, Suvalkijoj būt nelinksma už tai. Alytuj atsilošę imituoja ant kitų įdirbio.

  Komentaras

  Dienos po intervalu reaguoja.Tik parašai nėra karantino, apsaugos priemonių, neiškelta į vyriausybės lygį,Alytuj išsišaipo. Vilnius reaguoja. Pavyzdys Birštono merė tik sužinojo, iškart ryžtingi sprendimai . Neturi laiko visokiom ekstremaliom komisijom žaist. Alytuj vienas meras prieš problemą, taryba su seimo nariais komoj. Na ir meras po komisijom, posėdžaia ir pradžioj ryžtingų sprendimų nėra.per ką apie ketvirtadalis alytiškių su pramonės parke prisilietę,..? Geriau vėliau, negu niekad. Bet jei ne mandrumai, pasekmės daug švelnesnės galėjo būt. Kitiems rinkimams klaneliai vėl.. ?

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.