Vitaminai plaukams, ką jums reikia žinoti apie plaukų slinkimą (2)

vitaminai plaukams

Kas yra plaukų slinkimas? Kaip pasirinkti vitaminus plaukams?

Amerikos dermatologijos akademija (AAD) pažymi, kad 80 milijonų vyrų ir moterų Amerikoje turi paveldimą plaukų slinkimą (alopecija). Tai gali paveikti tik galvos odos plaukus ar visą kūną. Nors alopecija yra labiau paplitusi vyresnio amžiaus žmonėms, per didelis plaukų slinkimas gali pasireikšti ir vaikams.

Normalu prarasti nuo 50 iki 100 plaukų per dieną. Su maždaug 100 000 plaukų ant galvos tas mažas praradimas nėra pastebimas. Nauji plaukai paprastai pakeičia prarastus plaukus, tačiau tai ne visada atsitinka. Plaukų slinkimas gali vystytis palaipsniui per metus arba staiga. Plaukų slinkimas gali būti nuolatinis arba laikinas. Neįmanoma suskaičiuoti tam tikrą per dieną prarastų plaukų skaičių. Gali būti, kad prarandate daugiau plaukų nei įprasta, jei nusiprausę plaukus pastebite didelį kiekį plaukų arba plaukų kuokštus. Taip pat galite pastebėti plonėjančius plaukų lopus ar nuplikimą.

Jei pastebėsite, kad prarandate daugiau plaukų nei įprastai, turėtumėte aptarti problemą su savo gydytoju. Jis gali nustatyti pagrindinę jūsų plaukų slinkimo priežastį ir pasiūlyti tinkamą gydymo planą.

 

Kas sukelia plaukų slinkimą?

Pirmiausia jūsų gydytojas arba dermatologas (gydytojas, kuris specializuojasi odos problemų srityje) bandys nustatyti pagrindinę jūsų plaukų slinkimo priežastį. Dažniausia plaukų slinkimo priežastis yra paveldimas vyrų ar moterų nuplikimas. Jei jūsų šeimoje buvo nuplikimas, gali būti, kad tokio tipo plaukai slinks. Tam tikri lytiniai hormonai gali sukelti paveldimą plaukų slinkimą. Tai gali prasidėti jau brendimo metu. Kai kuriais atvejais plaukų slinkimas gali pasireikšti paprasčiausiai sustabdžius plaukų augimo ciklą. Sunkios ligos, operacijos ar trauminiai įvykiai gali sukelti plaukų slinkimą. Tačiaujūsų plaukai paprastai pradės ataugti be gydymo.

 

Hormoniniai pokyčiai gali sukelti laikiną plaukų slinkimą. Pavyzdžiai:

• nėštumas

• gimdymas

• nutrauktas kontraceptinių tablečių vartojimas

• menopauzė

 

Medicininės būklės, galinčios sukelti plaukų slinkimą, yra:

• skydliaukės ligos

• lizdinė alopecija (autoimuninė liga, puolanti plaukų folikulus)

• galvos odos infekcijos, tokios kaip grybelis

Ligos, sukeliančios randus, pvz., Kerpligė ir kai kurios vilkligės rūšys, dėl randų gali sukelti nuolatinį plaukų slinkimą.

 

Plaukų slinkimas taip pat gali būti dėl vaistų, vartojamų gydant:

• vėžį

• aukštą kraujo spaudimą

• artritą

• depresiją

• širdies problemas

 

Fizinis ar emocinis šokas gali sukelti pastebimą plaukų slinkimą. Tokio tipo šoko pavyzdžiai:

• mirtis šeimoje

• ypatingas svorio kritimas

• didelis karščiavimas

 

Žmonėms, turintiems trichotilomaniją (plaukų traukimo sutrikimą), turi poreikį būtinai išsitraukti plaukus, dažniausiai nuo galvos, antakių ar blakstienų. Tempiančio tipo plaukų slinkimas gali būti dėl šukuosenų, kurios daro spaudimą folikulams, labai stipriai atitraukdamos plaukus. Laikymasis dietų, kurių metu trūksta baltymų, geležies ir kitų maistinių medžiagų, taip pat gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Jei pastebėsite, kad prarandate daugiau plaukų nei įprastai, turėtumėte aptarti problemą su savo gydytoju. Jis gali nustatyti pagrindinę jūsų plaukų slinkimo priežastį ir pasiūlyti tinkamą gydymo planą.

 

Kaip yra diagnozuojamas plaukų slinkimas?

Nuolatinis plaukų slinkimas dažnai rodo pagrindinę sveikatos problemą. Gydytojas arba dermatologas, remdamasis fizine apžiūra ir sveikatos istorija, gali nustatyti plaukų slinkimo priežastį. Kai kuriais atvejais gali padėti paprasti mitybos pokyčiai. Skurdi mityba, nuolatinis stresas, bei nemiga gali būti pagrindinė priežastis, kodėl Jūsų plaukai pradėjo slinktoi. Kartais situaciją gali pagerinti ir papildai ar vitaminai plaukams, šiuo metu populiarūs vitaminai plaukams Forcapil. Vitaminai plaukams Forcapil ypač populiarūs Prancūzijoje.

Gydytojas taip pat gali pakeisti receptinius vaistus. Jei jūsų dermatologas įtaria autoimuninę ar odos ligą, jie gali atlikti galvos odos biopsiją. Tam reikės kruopščiai paimti nedidelę odos dalelę laboratoriniams tyrimams. Svarbu nepamiršti, kad plaukų augimas yra sudėtingas procesas. Gali užtrukti, kol bus nustatyta tiksli plaukų slinkimo priežastis.

 

Kaip diagnozuojamas plaukų slinkimas?

Nuolatinis plaukų slinkimas dažnai rodo pagrindinę sveikatos problemą. Gydytojas arba dermatologas, remdamasis fizine apžiūra ir sveikatos istorija, gali nustatyti plaukų slinkimo priežastį. Kai kuriais atvejais gali padėti paprasti mitybos pokyčiai. Gydytojas taip pat gali pakeisti receptinius vaistus. Jei jūsų dermatologas įtaria autoimuninę ar odos ligą, jie gali atlikti galvos odos odos biopsiją. Tam reikės kruopščiai pašalinti nedidelę odos dalį laboratoriniams tyrimams. Svarbu nepamiršti, kad plaukų augimas yra sudėtingas procesas. Gali užtrukti, kol bus nustatyta tiksli plaukų slinkimo priežastis.

 

Kokios yra plaukų slinkimo gydymo galimybės?

Vaistai

Nereceptiniai vaistai greičiausiai bus pirmasis plaukų slinkimo gydymo pasirinkimas. Nereceptinius vaistus paprastai sudaro vietiniai kremai ir geliai, kuriuos tepate tiesiai ant galvos odos. Dažniausiai produktuose yra ingrediento, vadinamo minoksidiliu. Remiantis AAD, gydytojas gali rekomenduoti minoksidilį kartu su kitomis plaukų slinkimo procedūromis. Šalutinis minoksidilio poveikis yra galvos odos dirginimas ir plaukų augimas gretimose vietose, pavyzdžiui, ant kaktos ar veido.

Receptiniai vaistai taip pat gali gydyti plaukų slinkimą. Gydytojai skiria geriamąjį vaistą finasteridą nuo vyrų nuplikimo. Jūs turėtumėte vartoti šį vaistą kasdien, kad sulėtintumėte plaukų slinkimą. Kai kurie vyrai, vartodami finasteridą, sulaukia naujų plaukų augimo. Retas finasterido šalutinis poveikis yra susilpnėjęs lytinis potraukis ir sutrikusi lytinė funkcija. Pasak Mayo klinikos, gali būti ryšys tarp finasterido vartojimo ir sunkesnio tipo (aukšto laipsnio) prostatos vėžio.

Gydytojas taip pat skiria kortikosteroidus, tokius kaip prednizolonas. Asmenys, turintys alopecijos plotą, gali jį naudoti uždegimui sumažinti ir imuninei sistemai slopinti. Kortikosteroidai imituoja hormonus, kuriuos gamina jūsų antinksčiai. Didelis kortikosteroidų kiekis organizme sumažina uždegimą ir slopina imuninę sistemą.

 

Turėtumėte atidžiai stebėti šių vaistų šalutinį poveikį. Galimas šalutinis poveikis yra:

• glaukoma, akių liga, galinti pažeisti regos nervą ir sukelti regėjimo praradimą

• skysčių susilaikymas ir patinimas blauzdose

• padidėjęs kraujospūdis

• katarakta

• didelis cukraus kiekis kraujyje

 

Yra įrodymų, kad kortikosteroidų vartojimas taip pat gali sukelti didesnę šių būklių riziką:

• infekcijos

• kalcio netekimas iš kaulų, kuris gali sukelti osteoporozę

• plona oda ir nesunkios mėlynės

• gerklės skausmas

• užkimimas

 

Medicininės procedūros

Kartais vaistų slinkimui sustabdyti nepakanka. Yra chirurginės procedūros plikimui gydyti.

 

Plaukų transplantacijos chirurgija

Plaukų persodinimo operacija apima mažų odos porų, kurių kiekviena turi kelis plaukus, perkėlimą į plikas galvos dalis.

Tai gerai tinka žmonėms, turintiems paveldimą nuplikimą, nes paprastai jie praranda plaukus virš galvos. Kadangi tokio tipo plaukų slinkimas yra laipsniškas, laikui bėgant jums prireiks kelių operacijų.

 

Skalpo (galvos odos) dalies pašalinimas

Šalindamas skalpą, chirurgas pašalina dalį jūsų galvos odos, kuriai trūksta plaukų. Tada chirurgas uždaro šią vietą jūsų galvos odos gabalu, kuriame yra plaukai.

Išplėsti auduniai taip pat gali apimti plikas vietas. Tam reikia dviejų operacijų. Pirmosios operacijos metu chirurgas įstato audinių plėstuvą po jūsų galvos dalimi, kuri turi plaukus ir yra šalia plikos vietos. Po kelių savaičių plėtiklis ištempia jūsų galvos dalį, kurioje yra plaukai.

Antrosios operacijos metu jūsų chirurgas pašalina plėstuvą ir išsiplėtusį galvos odos plotą su plaukais patraukia ant plikos vietos.

 

Šios chirurginės priemonės nuo nuplikimo paprastai būna brangios, ir jos turi nemažą riziką. Tai apima:

• dėmėtų plaukų augimą

• kraujavimą

• plačius randus

• infekcijas

Jūsų transplantatas taip pat gali būti nepriimtas, o tai reiškia, kad jums reikės pakartoti operaciją.

 

Kaip išvengti plaukų slinkimo?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte tolesnio plaukų slinkimo. Negalima dėvėti griežtų, stipriai surištų plaukų šukuosenų, tokių kaip pynės ar kuodai, kurios per daug spaudžia plaukus. Laikui bėgant, šie stiliai visam laikui pažeidžia jūsų plaukų folikulus. Stenkitės netraukti, nesukti ir netrinti plaukų. Įsitikinkite, kad valgote subalansuotą maistą, kuriame yra pakankamas kiekis geležies ir baltymų. Tam tikri grožio režimai gali pabloginti arba net sukelti plaukų slinkimą. Jei šiuo metu netenkate plaukų, plaukams naudokite švelnų kūdikių šampūną. Apsvarstykite galimybę plauti plaukus tik kas antrą dieną, nebent turite itin riebius plaukus. Visada nusausinkite plaukus ir venkite plaukų trynimo.

 

Plaukų formavimo priemonės taip pat yra dažni plaukų slinkimo kaltininkai. Produktų ar įrankių, kurie gali turėti įtakos plaukų slinkimui, pavyzdžiai:

 • Plaukų džiovintuvai

 • Karšti šepečiai

 • Plaukų tiesinimo priemonės

 • Plaukų dažai

 • Balinimo agentai

 • Ilgalaikės šukuosenos

 • Plaukus atpalaiduojančios priemonės

Jei nuspręsite kirpti plaukus karštomis žirklėmis, darykite tai tik tada, kai plaukai yra sausi. Taip pat naudokite kuo žemesnę temperatūrą.

 

Kokia yra ilgalaikė perspektyva?

Galite sustabdyti plaukų slinkimą ar net paskatinti juosbaugti taikydami agresyvų gydymą, ypač jei slinkimą lemia kokia nors sveikatos būklė (sutrikimas). Paveldimą plaukų slinkimą gali būti sunkiau gydyti. Tačiau tam tikros procedūros, pavyzdžiui, plaukų transplantacijos, gali padėti sumažinti nuplikimą. Pasitarkite su savo gydytoju, kad ištirtumėte visas galimybes, kaip sumažinti plaukų slinkimą.

 

https://www.bonum.lt/

 

Šaltinis

https://www.healthline.com/health/hair-loss#TOC_TITLE_HDR_1

 

#vitaminai plaukams, #vitaminai plaukam, #vitaminas plaukams, #papildai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Everything You Need to Know About Hair Loss

 


 

What is hair loss?

 

The American Academy of Dermatology (AAD) notes that 80 million men and women in America have hereditary hair loss (alopecia). It can affect just the hair on your scalp or your entire body. Although alopecia is more prevalent in older adults, excessive hair loss can occur in children as well.

 

It’s normal to lose between 50 and 100 hairs a day. With about 100,000 hairs on your head, that small loss isn’t noticeable. New hair normally replaces the lost hair, but this doesn’t always happen. Hair loss can develop gradually over years or happen abruptly. Hair loss can be permanent or temporary. It’s impossible to count the amount of hair lost on a given day. You may be losing more hair than is normal if you notice a large amount of hair in the drain after washing your hair or clumps of hair in your brush. You might also notice thinning patches of hair or baldness.

 

What causes hair loss?

 

First, your doctor or dermatologist (a doctor who specializes in skin problems) will try to determine the underlying cause of your hair loss. The most common cause of hair loss is hereditary male- or female-pattern baldness. If you have a family history of baldness, you may have this type of hair loss. Certain sex hormones can trigger hereditary hair loss. It may begin as early as puberty. In some cases, hair loss may occur with a simple halt in the cycle of hair growth. Major illnesses, surgeries, or traumatic events can trigger hair loss. However, your hair will usually start growing back without treatment.

 

Hormonal changes can cause temporary hair loss. Examples include:

 • pregnancy

 • childbirth

 • discontinuing the use of birth control pills

 • menopause

 

Medical conditions that can cause hair loss include:

 • thyroid disease

 • alopecia areata (an autoimmune disease that attacks hair follicles)

 • scalp infections like ringworm

Diseases that cause scarring, such as lichen planus and some types of lupus, can result in permanent hair loss because of the scarring.

 

Hair loss can also be due to medications used to treat:

 • cancer

 • high blood pressure

 • arthritis

 • depression

 • heart problems

 

A physical or emotional shock may trigger noticeable hair loss. Examples of this type of shock include:

 • a death in the family

 • extreme weight loss

 • a high fever

 

People with trichotillomania (hair-pulling disorder) have a need to pull out their hair, usually from their head, eyebrows, or eyelashes. Traction hair loss can be due to hairstyles that put pressure on the follicles by pulling the hair back very tightly. A diet lacking in protein, iron, and other nutrients can also lead to thinning hair. If you notice that you’re losing more hair than usual, you should discuss the problem with your doctor. They can determine the underlying cause of your hair loss and suggest appropriate treatment plans.

 

How is hair loss diagnosed?

 

Persistent hair loss often indicates an underlying health issue. Your doctor or dermatologist can determine the cause of your hair loss based on a physical examination and your health history. In some cases, simple dietary changes can help. Sometimes situation might get better if you use supplements or vitamins for hair. Your doctor may also change your prescription medications. If your dermatologist suspects an autoimmune or skin disease, they might take a biopsy of the skin on your scalp. This will involve carefully removing a small section of skin for laboratory testing. It’s important to keep in mind that hair growth is a complex process. It may take time to determine the exact cause of your hair loss.

 

What are the treatment options for hair loss?

 

Medication

 

Medications will likely be the first course of treatment for hair loss. Over-the-counter (OTC) medications generally consist of topical creams and gels that you apply directly to the scalp. The most common products contain an ingredient called minoxidil. According to the AAD, your doctor may recommend minoxidil in conjunction with other hair loss treatments. Side effects of minoxidil include scalp irritation and hair growth in adjacent areas, such as your forehead or face.

 

Prescription medications may also treat hair loss. Doctors prescribe the oral medication finasteride for male-pattern baldness. You take this medication daily to slow hair loss. Some men experience new hair growth when taking finasteride. Rare side effects of finasteride include diminished sex drive and impaired sexual function. There may be a link between the use of finasteride and a more serious type (high-grade) of prostate cancer, according to the Mayo Clinic.

 

Doctor also prescribe corticosteroids like prednisone. Individuals with alopecia areata can use this to reduce inflammation and suppress the immune system. Corticosteroids mimic the hormones made by your adrenal glands. A high amount of corticosteroid in the body reduces inflammation and suppresses the immune system.

 

You should monitor side effects from these medications carefully. Possible side effects include:

 • glaucoma, a collection of eye diseases that can result in optic nerve damage and vision loss

 • fluid retention and swelling in the lower legs

 • higher blood pressure

 • cataracts

 • high blood sugar

 

There is evidence that corticosteroid use may also put you at higher risk for the following conditions:

 • infections

 • calcium loss from bones, which may lead to osteoporosis

 • thin skin and easy bruising

 • sore throat

 • hoarseness

 

Medical Procedures

 

Sometimes, medications aren’t enough to stop hair loss. There are surgical procedures to treat baldness.

 

Hair Transplant Surgery

 

Hair transplant surgery involves moving small plugs of skin, each with a few hairs, to bald parts of your scalp.

 

This works well for people with inherited baldness since they typically lose hair on the top of the head. Because this type of hair loss is progressive, you would need multiple surgeries over time.

 

Scalp Reduction

 

In a scalp reduction, a surgeon removes part of your scalp that lacks hair. The surgeon then closes the area with a piece of your scalp that has hair.

 

Tissue expansion can also cover bald spots. It requires two surgeries. In the first surgery, a surgeon places a tissue expander under a part of your scalp that has hair and is next to the bald spot. After several weeks, the expander stretches out the part of your scalp that has hair.

 

In the second surgery, your surgeon removes the expander and pulls the expanded area of scalp with hair over the bald spot.

 

These surgical remedies for baldness tend to be expensive, and they carry risks. These include:

 • patchy hair growth

 • bleeding

 • wide scars

 • infection

Your graft might also not take, meaning that you would need to repeat the surgery.

 

How can I prevent hair loss?

 

There are things you can do to prevent further hair loss. Don’t wear tight hairstyles like braids, ponytails, or buns that put too much pressure on your hair. Over time, those styles permanently damage your hair follicles. Try not to pull, twist, or rub your hair. Make sure you’re eating a balanced diet that includes adequate amounts of iron and protein. Certain beauty regimens can worsen or cause hair loss. If you’re currently losing hair, use a gentle baby shampoo to wash your hair. Unless you have extremely oily hair, consider washing your hair only every other day. Always pat the hair dry and avoid rubbing your hair.

 

Styling products and tools are also common culprits in hair loss. Examples of products or tools that can affect hair loss include:

 • blow dryers

 • heated combs

 • hair straighteners

 • coloring products

 • bleaching agents

 • perms

 • relaxers

If you decide to style your hair with heated tools, only do so when your hair is dry. Also, use the lowest settings possible.

 

What is the long-term outlook?

 

You can stop or even reverse hair loss with aggressive treatment, especially if it’s due to an underlying medical condition. Hereditary hair loss may be more difficult to treat. However, certain procedures such as hair transplants can help reduce the appearance of baldness. Talk to your doctor to explore all your options to lessen the effects of hair loss.

 

 

https://www.healthline.com/health/hair-loss#TOC_TITLE_HDR_1

 

#vitamins for hair, #hair vitamins, #supplements.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Galiu pasiulyt geras veiksmingas ampoles nuo slinkimo bei sampuna nuo plauku slinkimo is Italijos firmos IMPERITY kurios yra skirtos profesionaliam naudojimui bet galima ir namu salygomis naudoti.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.