PRAŠYMAS

Alytaus miesto savivaldybės administracijai

 Projektuotojui, įgaliotam atstovui (-ei) ir projektinių pasiūlymų rengėjui - UAB „Vertės inovacija",

 Projektavimo studijai Baltic Architects Group, projekto vadovei Katažinai Rukšienei

 

 PRAŠYMAS

2019 – 04 – 23

 

Kreipiamės reaguodami į naujo prekybos paskirties pastato projektą Alytaus miesto centre, S. Dariaus ir S. Girėno g. 9. Deja, šiuolaikiškas architektūrinis sprendimas šioje miesto dalyje laikytinas kaip svetimkūniu nepriderančiu nei koloritu, nei forma, nei dydžiu.

 

Akivaizdu, jog Alytaus miestas kol kas neturi miesto veido vizijos, juo labiau istorine, kultūrine verte grįstos miesto centro projektavimo strategijos. Šiandien klaidingai suvokiama vertybė yra šiuolaikiškumas ir išskirtinumas, nusižiūrėtas nuo netikusių Europos pavyzdžių. Tai ne tik griauna mūsų miesto ne tik savitumą, tačiau taip pat parodo mūsų mažą ir neambicingą savivertę.

Tad būdami neabejingi alytiškiai, norime pateikti savo nuomonę bei plačiau pristatyti kaip mes  matome savo miestą tiek istoriniame, tiek šiuolaikinės Europos kontekste,  taip pat aptarti būsimo pastato projekto keitimo galimybes.

vizija

PRAŠYMAS: Alytaus miesto  savivaldybei - pradėti, skubiai sutelkus miesto bendruomenę, kurti miesto veido viziją, istorine, kultūrine verte grįstą miesto centro projektavimo strategiją;

 

PASIŪLYMAI DĖL NAUJO PASTATO:

 

 1.     rasti architektūrinį sprendimą, kurio dėka būsimas pastatas įsilietų į Alytaus miesto centro architektūrinę jau esamą visumą (koreguojant pastato spalvinį sprendimą, randant unikalų pastato charakterį);
 2.     atsisakyti astatui siūlomo būdingo tipinio šiuolaikinio daugiabučio architektūrinio sprendimo, labiau tinkamo miegamiesiems rajonams;

 

 

Labai prašome sklypo savininko ir architektų, kurie, jau atliko tikrai didelius paruošiamuosius šio pastato projektinius darbus, suklusti ir prisidėti prie miesto centro visumos kūrimo.

 

 

Nesame prieš  naują pastatą iš esmės.  Mes už radimą sprendimo, kurio dėka pastatas įsilietų į Alytaus miesto centro architektūrinę visumą. Miestas turi tikrai daug architektūrinių neišspręstų problemų. Nepaisant to tikrai yra nemažai būdų, kaip centrą sutvarkyti, suteikti jam jaukumo, formuoti architektūrinę visumą atsižvelgiant į išlikusį kuklų istorinį architektūrinį kontekstą. Šis pastatas, kaip užsigulėjusi ir atkasta bomba, iškelianti nejudinamą centro apleistumo, miesto eklektiškumo ir pigios neskoningos statybos gausėjimo problemą.

 

Turime šalia Birštono miestą, kuris su 4 tūkstančiais gyventojų daug mažesniu biudžetu sukūrė miesto jaukumą, estetiką, vientisumą. Turime  Telšius, kurie būdami šiek tiek mažesni už mus sukūrė ne tik Lietuvos, bet ir europiniu mastu įvertintą ne tik senamiesčio, bet ir didesnio miesto dalies sutvarkymą.

Turime į ką lygiuotis. Bet tam pradėti reikia pirminio noro.

 

Taip, gražių aplinkos pavyzdžių mieste yra – aikštės, Dailidės sutvarkymai, takai ir kt. Tai labai vertiname.

 

Deja, centas gali pasidžiaugti tik aikščių sutvarkymais ir savarankiškai renovuojamais namais. Galimybių judinti problemas tikrai yra, tie patys pasauliniai, europiniai ir netgi Lietuvos pavyzdžiai. Manome tokie stambūs statiniai turi būti derinami su miesto centro vizija, kurios deja nėra. Yra daug žmonių, mylinčių savo miestą, vis dar nenorinčių iš jo išvažiuoti, norinčių jį kurti: apgalvotai, plėtojant istorinį kontekstiškumą, kuriant šiuolaikiškai jaukų, patrauklų ir įdomų miestą.

 

 1.  

 

 

 1.  

 

 

 

  Komentaras

  NEĮTIKĖTINA,bet AKIVAIZDU ( manome ): daugiau nei 2 metus automobilių parkavimo aikštelę prie JAZMINŲ TURGAUS ir Jazminų turgaus VERSLĄ kartu siekė GRIAUTI Jeremič , advokatas V. Kucevičius bei vienos žiauriausių Lietuvos NUSIKALTĖLIŲ GRUPUOTĖS lyderis. Šių veikėjų grupuotės neteisėta pozicija buvo panaši su SAVIVALDYBĖS miesto archit. M. MATAŽINSKO ( N. Makštutienės žentas ), V. Bartusevičienės , administracijos direktoriaus V. JASTREMSKO kooperatyvo – BRIGADOS pozicija, kurie dėl to, kad GRIAUTI AIKŠTELĘ IR VERSLĄ ne kartą VEIKĖ NETEISĖTAI, PAŽEIDINĖJO ĮSTATYMUS. Manome, kad TEISĖSAUGOS INSTITUCIJOS savivaldybę privalo ginti nuo tokių veikėjų.

  Komentaras

  NEĮTIKĖTINA,bet AKIVAIZDU : daugiau nei 2 metus automobilių parkavimo aikštelę prie JAZMINŲ TURGAUS ir Jazminų turgaus VERSLĄ kartu siekė GRIAUTI Jeremič , advokatas V. Kucevičius bei vienos žiauriausių Lietuvos NUSIKALTĖLIŲ GRUPUOTĖS lyderis. Šių veikėjų grupuotės neteisėta pozicija buvo panaši su SAVIVALDYBĖS miesto archit. M. MATAŽINSKO ( N. Makštutienės žentas ), V. Bartusevičienės , administracijos direktoriaus V. JASTREMSKO kooperatyvo – BRIGADOS pozicija, kurie dėl to, kad GRIAUTI AIKŠTELĘ IR VERSLĄ ne kartą VEIKĖ NETEISĖTAI, PAŽEIDINĖJO ĮSTATYMUS. Manome, kad TEISĖSAUGOS INSTITUCIJOS savivaldybę privalo ginti nuo tokių veikėjų.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.