Alytaus mero kreipimasis į miesto gyventojus

Meras

2020-03-24

 

Mieli alytiškiai,

 

asmeniškai kreipiuosi į kiekvieną iš Jūsų. Situacija – neeilinė, todėl jaučiu pareigą ir atsakomybę prašyti Jūsų susitelkimo ir kantrybės. Šiandien gyvename ypatingai sudėtingu metu, kai kiekvienas neapgalvotas poelgis gali būti lemtingas.

Visame pasaulyje paskelbta naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemija. Tai reiškia, kad mirtinai pavojinga liga plinta tarp žmonių visame pasaulyje tuo pačiu metu. Lietuva ne išimtis. Jau turime daugiau nei pusantro šimto koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Šis virusas nustatytas ir alytiškiui, kuris prieš dvi savaites grįžo iš Airijos ir nesilaikė saviizoliacijos taisyklių – ėjo į darbą, gyveno su savo šeima, šeimos nariai ėjo į parduotuves ir taip toliau. Naivu tikėtis, kad šis atvejis mūsų mieste bus pirmas ir paskutinis. Koronavirusas neturi sienų ir nesirenka aukų.

Turime suprasti, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra reikšmingai didesnis nei nustatytų atvejų. Tai visos Lietuvos problema – tiriame ženkliai per mažai žmonių. Galime kaltinti valdžią, keikti vieni kitus. Bet jeigu toliau karantiną suprasime kaip atostogas, kviesime draugus į svečius, į parduotuves eisime du kartus per dieną, leisime vaikus žaisti bendrose žaidimų aikštelėse, o paskui paliksime juos senelių priežiūrai... Dievaži. Italijos scenarijus tikrai pasikartos. Nieko negalėsime kaltinti. Tik patys save.

Žinote, apie ką šiandien galvoju? Apie mūsų senelius, prosenelius, kurie bunkeriuose praleisdavo rudenį, žiemas, pavasarius ir vasaras. Sušalę, šlapi, nesiprausę, nevalgę, be jokių patogumų ir dienos šviesos. Šiandien mums išgelbėti savo kaimyną, miestą, šalį dar niekada nebuvo taip paprasta. Reikia tiesiog likti namuose – galime skaityti knygas, žiūrėti televizorių, susitvarkyti namus, paskambinti artimiesiems ir pasikalbėti iš širdies. Nejaugi tikrai taip sunku?

Vyriausybė paskelbė karantiną visoje šalyje. Kiekvienas išėjimas iš namų teritorijos jau yra padidinta rizika. Visi turime būti namuose, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Karantino taisyklės aiškiai draudžia būriuotis net lauke. Besilankantys atvirose viešosiose erdvėse turi laikytis saugaus – 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos, nuolat plauti rankas.

Karantino režimu gyvensime iki kovo 30 dienos. Tačiau niekas neabejoja, kad tai – tik pradžia. O kada visa tai baigsis – priklausys nuo mūsų pačių. Todėl jeigu šiandien laiptinėje sutiksime kaimyną ar parduotuvėje seną pažįstamą ir nepaspausime jam rankos, niekas nepalaikys jūsų nemandagiu. Visi supras, kad esate rūpestingas ir atsakingas. Atėjo diena, kai nepaspausta ranka reiškia rūpestį žmogaus sveikata.

Parodykime visai Lietuvai ir pasauliui, kad Alytuje gyvena rūpestingi, atsakingi ir pareigingi žmonės. Likime namuose. Saugokime save ir savo šeimą.

Sustokime, kad dar kartą susitiktume.

 

 

Jūsų meras Nerijus Cesiulis

#LiekuNamuoseNesMyliu

 

 

 

 

  Komentaras

  ,,...paklausykit mūsų Mero protingų žodžių...''. Tai kad tik užsikrėtusių skaičių pasakė. O pačiam didelis skirtumas 4 ar14, jeigu nežinai, kur ir su kuo jie buvo, kol jiems nustatė virusą?

  Komentaras

  Miestui nauda, kad neatsakingai rinkos merą- per padangų įmonės nesukuntroliuotą gaisrą užsiritino patys bėdų. Su meru priešakį, kuris reguliuodamas gaisravietėj be apsauginių priemonių pats ir prisikvėpavo. Kaip ir dabar per virusą be apsauginių priemonių patys ir priskvėpuoja. Per metus virš 5 peticijų rodo didelę meilę alytiškiams. Kaip ir paskolų didinimas nesugebant dirbt per es paramos projektus. Gyventojų per metus sumažėję apie 1500 kaip iki tol apie 1000 mažėja, tarp miestų didžiausia bedarbystė tarp jaunimo - čia diskotekų megėjams pirmiausia ir gryžta. Kol jie siūlo kitiems kartis..Su tokiais mentalitetais kitur prie valdžių neprileidžia. Alytiškiai prisileido eksperimentuodami ir turi. Straipsnį rašinukai čia nuo Vilniaus instrukcijų šablonas. Tokius šablonus per visą Lietuvą spausdina. Linksmos diskotekos.

  Komentaras

  Meras ne prezidentas ir ne premieras. Jis tiesiog padeda jiems apsaugoti savo miesto gyventojus nuo atėjusios pasaulinės krizės. Nebestūmkit taip ir paklausykit mūsų Mero protingų žodžių ir pasistenkit laikytis karantino sąlygų anaip visi sirgsim ir pasieksim Italijos lygį. O jei esat bukagalviai ir nesugebat paklausyti tai geriau eikit pasikart bus didesnė nauda

  Komentaras

  Neatsakingi meras ir taryba. Prie neatsakingos teisėsaugos tokius prileist per valdymą prie miesto biudžeto ir potencialo likučių- tas pats kas..Blogiau miestui neįmanoma ir sugalvot.

  Komentaras

  respectukas Klimui A.: Tušti žodžiai mere, tu ne prezidentas ir net ne premjeras. Nesusireikšmink, vaikine. Pasakyk, man senam alytiškiui, ką gero naudingo miestui padarei? Kitame straipsnyje rašoma apie tavo draugą Antaną Jodaugą, teistą apgaviką. Kodėl leidi betvarkei bujoti, neprincipingai valdai miestą. Pagalvok apie atsistatydinimą. Su pagarba Algimantas

  Komentaras

  Minedai, paaiškink kaip neišeiti iš proto neemigravus iš Alytaus žiūrint į tavo stalčių, tavo nesamones, tavo pjarą, tavo biografiją netušuotą. Gerai, kad žurnalistai tušuoja tavo žygdarbius vakarinius ir po kilimu. P R E M J E Ru tuo niekada nebūsi, tau IKI SKVERNELIO, ŠIMONYTĖS, VAGNORIAUS kaip kiaulei iki Marso. Siūsk n xui nors taą Jarušą ar kaip ten Jaruševičių. ....

  Komentaras

  Minedai, paaiškink kaip neišeiti iš proto neemigravus iš Alytaus žiūrint į tavo stalčių, tavo nesamones, tavo pjarą, tavo biografiją netušuotą. Gerai, kad žurnalistai tušuoja tavo žygdarbius vakarinius ir po kilimu. P R E M J E Ru tuo niekada nebūsi, tau IKI SKVERNELIO, ŠIMONYTĖS, VAGNORIAUS kaip kiaulei iki Marso. Siūsk n xui nors taą Jarušą ar kaip ten Jaruševičių. ....

  Komentaras

  Mero kompetencijoj reikia sugebėt ir tik tada kandidatuot. Nesugebi, neik ar supratęs užleisk vietas kas sugeba. Turi baigęs atinkamus aukštuosius mokslus. Kur sugeba suvokt ir dirbt pagal šalies vystymo bd pagal prioritetus per es paramą, praėjęs specialius civilinės ir priešgaisrinės apsaugos kursus. Alytaus mastu konkrečiai sugebantis per metus apie 30 milijonų es paramos pritraukt, žinot problemines įmones ir jas kontroliuot, užtikrint reikiamų specpriemonių rezervų sukomplektavimus laiku avarinėms situacijoms švelninti. O jei ir nežino, buvo laiku ir per komentarus parodyta. O jei ir vėl nesupranta, niekas nelaiko mero poste. Kuriam reikia ir sugebėt užsidirbt gerą mero atlyginimą pagal kompetenciją. O dabar tik didėjančios bėdos.

  Komentaras

  Kaip merui dėl reikiamo neveiklumo ir neatskaitingumo tarybai ir bendruomenei klausimų nemažai. Kodėl net atkreipus dėmesį nuo kadencijos pradžios nesuakttvintas darbas per es paramą kur apie 30 tūkstančių eurų es paramos miesto lygiui galėjo būt pritraukta. Nepaaiškinama kodėl iki šiol nėra atsakymų, kodėl prieš virš metų įeita į vienos miesto firmos teritoriją blusinėt užkastų atliekų ir nematyta tuo met padangų perdirbimo įmonės problemų? Nekontroliuota ši įmonė šioj kadencijoj ir iki gaisro prieita. Nors gaisro metu susidūrė su problema, kaip blogai, kad savivaldybė prieš nesukomplektavus reikiamo apsaugos priemonių rezervo. Pasirodo ir po gaisro per pusmetį to nėra ir viruso atveju vėl tos pačios problemos. Kažkaip sunkiai suvokiamas neatsakingumas mero pareigose. Ar nekompetencija, tai kam eit į tokį postą?

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.