Atšilus orams įsibėgėja paspirtukų sezonas (4)

paspirtukai
Šylantys orai ir saulėtos dienos vis dažniau kviečia laiką leisti gryname ore, sportuoti ir mėgaujantis kiekvienu, nors ir nedrąsiu, saulės spinduliu. Tad natūralu, kad vos nutirpus sniegui į gatves išrieda pastebimai daugiau dviračių transporto priemonių. Pastaraisiais metais tarsi ant mielių išaugęs elektrinių paspirtukų populiarumas šiltuoju sezonu kelia ir nemažai rūpesčių, tad ką reikėtų prisiminti ir kuo pasirūpinti prieš pirmąją sezono kelionę?

Skirkite pakankamai dėmesio paspirtuko būklei

Sezoną pradėti derėtų nuo kruopštaus paspirtuko būklės patikrinimo. Įsitikinkite, kad veikia įkroviklis ir baterija kraunama efektyviai. Patikrinkite, ar visi varžtai yra vietose, ar tinkamai įsukti ir nekliba. Priešingu atveju rizikuojate susidurti su netikėtu korpuso ar kitų dalių atsilaisvinimu, o tai gali pasibaigti nelaimingu atsitikimu. Taip pat derėtų patikrinti judančias paspirtuko dalis, ar jos nestringa, ar mechanizmai juda sklandžiai. Jei pastebite nesklandumų, sutepkite dalis specialiu tepalu, kurio įsigyti galite specializuotose parduotuvėse. Pravartu pasirūpinti ir padangų slėgiu bei stabdžių efektyvumu – jei to atlikti negalite patys, susisiekite su artimiausiu elektrinių paspirtukų servisu, kur meistrai atliks išsamią visų dalių patikrą.

Nuolatos tobulėkite

Atminkite, kad net jei esate pradedantysis paspirtukininkas, per vieną sezoną tikrai galite išmokti valdyti šią transporto priemonę nepriekaištingai. Svarbu atminti keletą taisyklių, kurios pravers laviruojant miesto gatvėse ir išvengti nemalonių patirčių.

Važiuodami dvirate transporto priemone visada pirmenybę teikite dviračių takams. Jei galimybės važiuoti specialiu taku nėra, rinkitės šaligatvį ir vadovaukitės saugaus eismo taisyklėmis. Jei pasirinktu maršrutu keliaujate pirmą kartą, būkite ypač pastabūs ir neskubėkite. Privalote atsakingai įvertinti tako būklę, nes jame gali netikėtai pasitaikyti iškilusių ar skilusių plytelių, dėl kurių lengva prarasti pusiausvyrą, griūti ar net susipjaustyti paspirtuko padangas. Nepamirškite pasirūpinti apsaugos priemonėmis. Paspirtukininko šalmas taps stilingu jūsų įvaizdžio akcentu ir apsaugos nuo galimų traumų kelyje.

Ne mažiau svarbu yra išmokti kultūringai važiuoti mieste ir atsakingai laviruoti tarp žmonių. Atminkite, kad pėstieji ne visada juda viena tiesia linija, o ypač sunku nuspėti mažų vaikų judėjimą. Būtent todėl, artėdami prie žmonių turėtumėte sulėtinti greitį ir saugiai juos apvažiuoti, o jei reikia – įspėti garsiniu signalu. Stovėdami prie šviesoforo taip pat neturėtumėte paspirtuku kliudyti kitų žmonių, nederėtų brautis į priekį ar skubėti. Jei atvykę į darbą ar parvažiavę namo planuojate paspirtuką palikti lauke, pasirūpinkite, kad jis nekliudytų kitiems žmonėms, neužtvertų įėjimo bei nenugriūtų užkliudytas durų.

Be abejo, svarbu yra sekti naujienas, kurios aktualios paspirtukų savininkams ir jais besinaudojantiems žmonėms. Kai kuriuose miestuose savivaldybės imasi priemonių, kad sumažintų paspirtukų srautą tam tikrose gatvėse ar jų atkarpose. Tai derėtų žinoti dar prieš pradedant pasivažinėjimą, nes patekę į draudžiamo judėjimo dviračių priemonių zoną galite gauti baudą.

Jei svarstote apie elektrinį paspirtuką kaip apie dovaną vaikui, gerai įvertinkite jo atsakingumą. Atminkite, kad jį reikės supažindinti su kelių eismo taisyklėmis, išmokyti, kaip tinkamai vesti paspirtuką per pėsčiųjų perėjas ir kaip saugiai kirsti kelią. Jei aptarę esminius dalykus su vaiku, matote, kad jis naujai transporto priemonei yra pasiruošęs, metas pasižvalgyti ir įvertinti skirtingų pardavėjų kainas. Žinoma, patikimo gamintojo paspirtukas kainuos nemažai, tad tokiam pirkiniui gali tekti ilgai taupyti arba pasiskolinti. Gauti lankstų ir jūsų poreikius puikiai atitinkantį sprendimą galite užpildę paraišką GF BANKAS tinklalapyje, kur pasiūlymą gausite jums patogiausiu būdu.

Net jei esate patyręs paspirtukininkas ir savo transporto priemone mėgaujatės ne pirmus metus, atminkite, kad saugų ir smagų sezoną garantuoja kruopšti paspirtuko apžiūra ir jūsų dėmesingumas. Visada įvertinkite ne tik dangos, kuria riedate būklę, bet ir oro sąlygas, greitį bei savo manevringumo įgūdžius.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Nerašysiu daugiau verslo planų kacaoams. Gana. Beje tenka įpilti pamaGų į A-jienas: prašyta buvo supažindinti gyventojus su paspirtukų nuomos taisyklėmis ne defoultu, o natūraliuoju aprašymo metodų, kad ir stotelių stenduose bei įpareigoti BOLT nedėti nevilties, pykčio ir specifinio pedofilo jausmo, negalint išsinuomoti ar nesuvokiant defoultų. Pagalba Stalino ir Hitlerio nerašytų, t.p. policijos įstatymų toleravimo. Tolerancijos nefašistiniam protui !

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.