Pro Memoria mokytojui Artūrui Šliažui (17)

Artūras Šliažas

Artūras Šliažas

1958 11 06 - 2023 05 31

„Manęs neverk, nes mano dienos mirtyje patapo amžinos. Akis užmerkęs čia, aš jas atvėriau amžinybės šviesoje". (F.Petrarka)

 

Pati pavasario pabaiga, virsmas į vasarą. Pats žiedų gražumas ir kvapumas. Ir be galo didelis noras gyventi bei džiaugtis gyvenimu. Bet ne visiems tai lemta. Pirmą vasaros rytą mus pasiekė skaudi žinia, kad po sunkios ligos nesulaukęs vasaros išėjo mūsų ilgametis kolektyvo narys, puikus matematikos mokytojas, muzikantas Artūras Šliažas.

Jis gimė 1958 metais lapkričio 6 dieną Rietave. Mokėsi Alytaus 6 vidurinėje mokykloje (dabar Putinų gimnazija). Baigęs mokyklą Artūras įstojo į Vilniaus universitetą, 1984 metais jį baigė ir įgijo matematiko specialybę. Matematikos mokytoju yra dirbęs Alytaus 6 vidurinėje mokykloje, Pupasodžio, Butrimonių mokyklose. Nuo 2007 metų dirbo Alytaus Dzūkijos mokykloje.

2006 metais Artūras Šliažas baigė magistratūros studijas, įgijo edukologijos magistro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. Muziką dėstė Daugų meno mokykloje, Putinų vidurinėje mokykloje.

Netekome puikaus mokytojo, šaunaus bendradarbio. Jo asmenyje puikiai derėjo matematika ir muzika, formulės ir akordeonas. Be Artūro neapsieidavo nei vienas mokyklos renginys. Jis suburdavo grojančius mokinius per muges, Kalėdinio koncerto metu, kolektyvo išvykose skambėjo jo muzika ir dainos. Mokytojas buvo mylimas ir savo mokinių.

Artūras Šliažas ne tik mokytojas, bet ir ilgametis „Dainavos“ ansamblio akordeonistas, ansamblio siela. Kaip muzikantas, jis buvo tikras talentas ir virtuozas savo srityje. Jo grojimas akordeonu buvo išskirtinai puikus, demonstruojantis aukštą techninį lygį ir gilų muzikinį supratimą. Jo įnašas į Alytaus muzikinį gyvenimą, ansamblio repertuarą ir bendrą muzikinę patirtį liks neįkainojamas. „Dainavos“ ansamblio kolektyvas visada liks dėkingas, kad turėjo galimybę kartu muzikuoti ir bendrauti su tokiu žmogumi kaip Artūras.

Netekome darbštaus savo dalyko profesionalo, talentingos, mylimo ir gerbiamo mokinių bei kolegų, nuoširdaus ir empatiško, kuklaus, kūrybiško, optimistiško, teisingo Žmogaus.

Praėjo žmogus, o jo pėdsakai liko, įspausti ne tik kelyje, bet ir širdyse su juo bendravusių  bei jį pažinojusiųjų. Ilsėkis ramybėje. Nuoširdi užuojauta šeimos nariams ir artimiesiems.

Alytaus Dzūkijos mokyklos bendruomenė

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Gaila žmogaus, tačiau kaip pedagogas galėtų dirbti nebent sovietmečiu, mokymo metodai kartais būdavo nesuprantami, mokinių daužymas per galvas nėra toleruojamas, tačiau prieš 15 metų šiam pedagogui tai atrodė normali ir pateisinama mokymo priemonė.

  Komentaras

  Giliausia užuojauta artimiesiems! Pažinau Artūrą Vilniaus Universiteto Dainų ir šokių ansamblyje. Puikus uždegantis muzikantas ir žmogus tiek scenoje, tiek gyvenime. Manau, kad visi ansambliai, kuriuose jis grojo, ir muzikos kūrėjai visada ilgėsis nuostabaus Artūro ir jo akordeono skambesio.

  Komentaras

  Skrisk, Dzūkijos ir visos Lietuvos strazde giesmininke, skrisk plačiai išskleistais sparnais, skrisk ten, kur nebėr skausmo, kur išnyksta laiko ir erdvės ribos, kur lieka šviesa ir harmonija.
  Begalinė padėka už Tavo buvimą čia, Žemėje. Ilsėkis...

  Komentaras

  .... Vis dar nesitiki, kai tokios Asmenybes palieka si pasauli... Nera ir dar ilgai nebus Tokio Mokytojo ir draugo, Muzikanto ir Menininko..... Kazkokia tustuma sirdyje, o dar ppries kelias dienas taremes, kaip gersim kava , kieme po obelim...... Ilsekis ramybeje.......

Kiti straipsniai