Ar Alytuje atsiras stacionarūs greičio matuokliai? (16)
Pirmame komisijos posėdyje sprendimas buvo nepriimtas
Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys V.Vencius, jo kreipimasis į savivaldybės administracijos vadovybę ir Saugaus eismo komisiją dėl mažiausiai trijų dvikrypčių, plataus veikimo kampo stacionarių greičio matuoklių įrengimo Naujosios gatvės skiriamosiose juostose su kitomis gatvėmis minėtoje komisijoje buvo svarstomas kovo viduryje. Jis siūlė tokius matuoklius įrengti Naujosios gatvės atkarpose nuo Jotvingių, Rūtų, Naujosios gatvių sankryžos iki Statybininkų, Naujosios gatvių sankryžos, nuo šių gatvių sankryžos iki Jazminų, Vilties, Naujosios gatvių žiedinės sankryžos bei nuo pastarosios žiedinės sankryžos iki Raudonkalnio, Žuvinto, Naujosios gatvių sankryžos.
Čia įrengus stacionarius greičio matuoklius, tarybos nario įsitikinimu, pagerėtų eismo saugumas pagrindinėje miesto Naujojoje gatvėje, būtų išvengta tokių skaudžių nelaimių, kokia įvyko vasario viduryje Statybininkų ir Naujosios gatvių sankryžoje, kurioje galimai dideliu greičiu lėkęs „BMV“ sužalojo taksi automobilio „Mercedes“ vairuotoją ir jis po kelių mėnesių ligoninėje mirė. Taip pat šie prietaisai, pasak V.Venciaus, galėtų kontroliuoti ir automobilių techninės apžiūros bei privalomojo draudimo galiojimą.
„Kovo viduryje posėdžiavusi savivaldybėje veikianti Saugaus eismo komisija sprendimo dėl stacionarių greičio matuoklių pastatymo mano nurodytose mažiausiai trijose su Naująja gatve besiribojančiose vietose nepriėmė. Tuomet tik svarstyta galimybė nupirkti nešiojamus greičio matuoklius arba vieną greičio kontrolės sistemą įrengti policijos automobilyje. Tačiau, surinkus papildomos informacijos apie stacionarių greičio matuoklių įrengimą, pakartotinai šis klausimas Saugaus eismo komisijoje buvo svarstomas balandžio pabaigoje. Mano nuomone, apsispręsti dėl šių matuoklių įrengimo su Naująja gatve besiribojančiose eismo juostose padėjo ir skaudus, vairuotojo mirtimi ligoninėje pasibaigęs įvykis šios ir Statybininkų gatvės sankryžoje“, – tvirtino V.Vencius.
Nutarta įrengti keturis stacionarius greičio matuoklius
Balandžio pabaigoje Saugaus eismo komisijoje, svarstant miesto tarybos nario V.Venciaus pasiūlymą mažiausiai trijose Naujosios gatvės skiriamosiose vietose įrengti stacionarius greičio matuoklius, prieita nuomonės, jog tokie matuokliai dėl saugaus eismo yra pasiteisinę ne viename Lietuvos mieste.
Anot V.Venciaus, jų įrengimas pasiteisino, pavyzdžiui, Marijampolėje, – įrengus stacionarų greičio matuoklį Stoties gatvėje, pavyko suvaldyti greičio mėgėjus.
Tad nuspręsta juos įrengti ir Alytuje. Tokių greičio matuoklių kol kas Dzūkijos sostinėje nėra. Nutarta juos pastatyti ne tik tarybos nario siūlomose trijose Naujosios gatvės skiriamosiose vietose, bet ir dar vienoje – nuo Raudonkalnio, Žuvinto, Naujosios gatvių sankryžos iki Putinų, Kalniškės, Naujosios gatvių sankryžos.
Taip pat balandžio pabaigoje posėdžiavusi Saugaus eismo komisija pasiūlė V.Venciui, kaip stacionarių greičio matuoklių įrengimo iniciatoriui, organizuoti atitinkamus sprendimus dėl lėšų skyrimo šiems matuokliams įsigyti.
Kreipėsi į administracijos direktorę
„Jau išsiunčiau raštą miesto savivaldybės administracijos direktorei Onai Balevičiūtei su prašymu rasti galimybę nupirkti stacionarius greičio matuoklius ir juos įrengti Naujosios gatvės skiriamosiose vietose su kitomis gatvėmis arba pirkti jų nuomos paslaugą“, – tvirtino tarybos narys V.Vencius.
Savivaldybės administracijoje, dar Saugaus eismo komisijoje vykstant diskusijai dėl stacionarių greičio matuoklių įrengimo galimybės, buvo vykdyta preliminari įmonių, galinčių įrengti šiuos matuoklius, apklausa, siekiant išsiaiškinti kainą. Jie trys, atsižvelgiant į greičio matavimo atliekamų funkcijų parametrus, savivaldybei kainuotų per 150 tūkst. eurų. Kadangi nuspręsta juos įrengti keturis, kaina dar padidėtų.
V.Venciaus teigimu, pinigai tikrai nemaži, bet gyventojų saugumas – daug svarbiau: „Saugaus eismo užtikrinimas yra viena iš savivaldybės funkcijų. Su Naująja gatve besiribojančiose sankryžose dėl greičio viršijimo avarijos nuolat kartojasi, alytiškiai dėl to reiškia susirūpinimą. Negalime likti tam abejingi. Jei kituose Lietuvos miestuose stacionarūs greičio matuokliai dėl eismo saugumo pasiteisina, esu įsitikinęs, kad jie pasiteisins ir Alytuje. Kaip rodo kitų miestų patirtis, nemaža dalis jų įrengimo kaštų atsiperka iš pažeidėjams skirtų baudų.“
Komentarai
Palikite savo komentarą
Mes siūlome visų rūšių…
Komentaras
Mes siūlome visų rūšių paskolas su maža 3% palūkanų norma. Ar bandėte gauti paskolas iš bankų nesėkmingai? Skubiai reikia pinigų norint atsikratyti skolų? Reikia pinigų savo verslo plėtrai ar steigimui? Galite skolintis bet kokiam terminui nuo 1 iki 25 metų ir bet kokiai sumai nuo 2 000 iki 50 000 000,00 GBP bet kokiam tikslui. Galite kreiptis per whatsapp: +14092051142 arba el. paštu: larryfox2017@hotmail.com
psihu nuo lakstymo radarais…
Komentaras
psihu nuo lakstymo radarais neatbaidysi , kaip ir baudomis , radarai lietuvoje statomi kur kelias tiesus ir niekada nebuvo avariju , taip pat tiems kas greiti viršijo 10km.
Ar nuvokia Alytuj, už kokius…
Komentaras
Ar nuvokia Alytuj, už kokius nuopelnus kaip kas šį net vietos socdemų vadu savo laiku pastatė? Nors pūtė iš sodros ir partijos po kažkiek laiko? Nors rimtai garbingi jei išeini iš į rinkimus atvedusios partijos pagal sarašą, atsistatydina iš tarybos nario. Leisdamas partijai savo partietį pagal eiliškumą pastaryt? Kam naudinga strategijos pagal šį, voveriukai, skulptūrėlės, greičio matuokliai. Atseit sekit vienas kitą kur galit. Kaip ir per savivaldą sliekinėkitės vietoj rimtų klausimų. Ir ar kaip tarybos nario daugiau teiktų siūlymų tarybai, ar ..kur kas neįtiko?
Sunkus klausimas tarybai, ar…
Komentaras
Sunkus klausimas tarybai, ar? Priverst ponus policijoj rimčiau dirbt užtikrinant saugaus eismo salygas keliose gatvukėsę, ar skirt lėšų greičio matuokliams? Net pirmu klausimu sprendžia, kaip įtikt? Kad kad kur reikia matytų, kur nereikia nematytų? Kam būt politikoj, kam nebūt?
Nei vieno rimto klausimo…
Komentaras
Nei vieno rimto klausimo voveriukas neįkerta. Vien sliekinėjimo lygio ir pagal perdėtą susireikšminimą toks antras taryboj.
Apsenę policijos bildukai…
Komentaras
Apsenę policijos bildukai. Kaip ten nutrauktam ikiteisminiam tyrime Nr.03-2-00215-17 kas rašinėjo žeidžiančius komentarus? Nes voveriukas savivaldybės Etikos komisijos tyrime Nr.KPPn-16 pasakė, kad policijoj niekas nežino. Nors panašu prokurorai ir kiti žino. Kaip čia gaunas, taryboj voveriukas policijos atstovas, kuris prisiliečia prie klausimo voveriuko ar atatulėlės lygio mentalitetai. Tai ar atrado tą statulėlę, kur kažkada kažkas pavogė, ar buvo kamera stebėjimo įrengta. Alytiškiai stebėkit vienas kitą, tai gal nuo stebėjimo kamerų ar stacionarių greičio matuoklių ponigų liks svarbesniems reikalsms? Nes su valdžia ir pareigūnais matos, jie jau elementariose situacijose ..sunku jiems. Lengva intrigose, sunku kur rimčiau. Šitas už merą įsijautęs, jo net rinkt nereikia. Koks pervargęs ir susirūpinęs foto, nuo nurodymų davinėjimų..
Priimti į savivaldybę…
Komentaras
Priimti į savivaldybę Kvietkauską,o jis jau tikrai užtikrins visapusišką tvarką. :)
Ne Česiulis siūlo, tai vargu…
Komentaras
Ne Česiulis siūlo, tai vargu ar bus protingai įrengti greičio apribojimai! Trūksta dar tik įpareigojimo policijos autoinspektoriams pradėti eiti pareigas bent Naujojoje gatvėje iki autobusų stoties!
Šiuo atveju gali policija…
Komentaras
Šiuo atveju gali policija kreiptis, besugeba savo galimybėm užtikrint eismo saugumo ir prašo savivaldybės padėt įrengt greičio matuoklius. Bet..? Ką sugeba, visi mato. O kaip tarybos narys už policiją siūlo, matyt policijos viršininkas gėdijas mero? Ar nežino, kad kiekvieną instituciją atstovauja jų vadovai? Ne pirmas kartas, kaip Alytuj iškreiptas valdymo modelis. Vienas tarybos narys už policiją sprendžia, kitas net teismo salėj nurodinėja teisėjai kokias baudas dėt, neįtinkančiam politikui.
Matos Alytuj ir po 30 metų…
Komentaras
Matos Alytuj ir po 30 metų alytiškiams ir jų rinktiems politikams svarbiausia ne kaip sėkmingai vystyt miestą be paskolų, o tik išnaudojant es paramos ir likusio miesto potencialo galimybes, o kaip pasierzint menkniuose. Pasistengt už perteklinę policiją, kuri eismo nesugeba užtikrint keliose judresnėse gatvukėse, o kišt pinigus bile kokia proga..Taip jie vienas kitą erzino ir tesia Alytuj. Susireikšminę, tokie svarbūs sau, pasakė, nurodė..
Nedideliam kaimuke kelios…
Komentaras
Nedideliam kaimuke kelios judresnės gatvukės. Perteklinė policija, kur kasdien gatvėse turi budėt nors keli ekipažai paskirti. Kur analizuodami avaringumą rodo didesnį dėmedį į tas vietas. Bet mandri kaip ir valdžia, ir to nesugeba. Imituodami siuntinės vieni kitiems nurodymus, kur nėr kam vykdyt. Ir kaip jie valdžioj nemėgsta vieni kitų, pašiepinės kur gali ir dar per tai reklamuosis. Kaip ten su dingusiom skulptūrėlėm, kur kažkada policija su azartu puolė ieškot, rado ar nerado, teisėtai ar neteisėtai tuo met skulptūrėle buvo įkomponuota į miesto viešas erdves? Rimčiau klaust kada viešins kas konkrečiai rašinėjo nustatyta žeidinėjančius komentarus nutrauktam ikiteisminiam tyrime Nr.03-2-00215-17 kad tuo nutraukt intrigas ir šantažus per politiką prabilus apie rimtas problemas, matyt neįkandama užduotis taip vadinamam policininkų seklių komisarų mieste Alytuj? Matyt tik per intrigas kaip kas išsilaiko?
klounai ,reikia issiust…
Komentaras
klounai ,reikia issiust panelei laiska kai gali pereit i kita koridoriaus puse ir vietoj pasneket
Nieko negali buti geriau…
Komentaras
Nieko negali buti geriau Naujojoje gatveje kaip tik radarai:)
Pagal įstatymus rinkti 27…
Komentaras
Pagal įstatymus rinkti 27 tarybos nariai atsakingi ir atskaitingi. Pagal sav. Įst. 16 str.- teikia tarybai ir priima sprendimus dėl strateginių vystymo krypčių, tikslų. Atsako už pasekmes. Turi aiškint alytiškiams, kur neaišku ir klausia. -Kodėl iki šiol nėra atsakymų iš 27 tarybos narių, kurių tarpe ir meras, kiek paskolų ir strategijos gražint? Dėl neefektyviai išnaudoto pramonės parko ir aerodromo potencialų, dėl neatliktų švietimo pertvarkų ir silpno darbo per es paramą? Nes tai būtent tos sritys, kur veikia Alytaus makroekonomikos rodiklių vystymą. Straipsnį minimos problemos turi būt sprendžiamos ne momento emocijos lygį, o viso miesto mastu išskiriant avaringesnes gatves ir imantis priemonių negatyvams mažinti.
Išsiunčiau raštą direktorei…
Komentaras
Išsiunčiau raštą direktorei.. Ar ponui tarybos nariui neatrodo, kad jis susireikšmina? Juk taryboj sprendimai tvirtinami tarybos narių aritmetinės daugumus dėka. Tad ponas tarybos narys pagal sav. Įst. 16 str. gali siūlyt tarybos nariams nagrinėt šį klausimą, kur kaip nuspres, taip direktorei vykdyt. Nes sav. administr. direktorė pavaldi tarybai, atskaitinga merui ir tarybai. O tarybos nariui reikėtų jaust normas, kad už visą tarybą nesprest ir asmeniškai neįpareigot direktorės. Nes jis kol kas ne meras ir nėra taryboj tvirtinto sprendimo vykdyt. Iš kur mada susireikšmint, už kitus sprest ir įpareigot? Kaip ir savivaldybės Etikos komisijos sprendime Nr.KPPn-16 neprašomas už policiją įteiginėja, kad policijoj niekas nežino? Ar gal policija jį įpareigojo taip paveikt savivaldybės Etikos komisiją tyrime Nr.KPPn-16 ? Kažkokie atskiri taryboj susireikšminę vunderkindai. Nejaučia politikams keliamų normų, laikytis įstatymų, išlaikyt kompetencijų paskirstymo.
Nieko nedirba tik pinigus…
Komentaras
Nieko nedirba tik pinigus gauna uiz nieka nesuprantu kam reikalingi tokie darbuotojai savivaldybeje.