Žieminės ar universalios padangos: kurias pasirinkti? (0)

padangos
Nuo lapkričio 10 dienos visi vairuotojai vasarinius ratų apavus privalo iškeisti į žieminius, tad jau dabar po truputį pradedame dairytis, kokias padangas reikėtų įsigyti. Šiuo atveju galimi du pasirinkimai: pirkti žieminius jų modelius arba ir toliau važinėti su universaliais demisezoniniais. Abu šie variantai turi savų privalumų, apie kuriuos šį kartą ir pakalbėsime.

Pagrindiniai žieminių ir universalių padangų skirtumai

Žieminės padangos dažniausiai yra gaminamos iš minkštesnio mišinio, kuris gali išlikti lankstus net ir tuomet, kai oro temperatūra yra žemesnė – dėl to saugiau galima važiuoti net ir apledėjusiais keliais. Be to, tokie ratų apavai turi gilesnį protektoriaus raštą su smulkiais grioveliais, kurie efektyviai pašalina sniegą ar vandenį. Kitaip tariant, jos sukurtos taip, jog užtikrintų efektyvias ir malonias keliones net ir tuomet, kai oro temperatūra yra itin žema, o kelio sąlygos – ganėtinai tragiškos.

Tuo tarpu universalios padangos yra kuriamos taip, jog tiktų ir žiemai, ir vasarai. Tai reiškia, kad jų protektorių gylis taip pat atitinka nustatytus reikalavimus, o unikalus raštas padeda kovoti su sniegu ir vandeniu. Visgi, dėl geresnių specifikacijų vasaros kelionėms, gamintojams kartais tenka paaukoti žiemai aktualias ypatybes, todėl esant žemesnei minusinei temperatūrai (-5°C ir dar mažiau) jų guma gali pradėti trūkinėti. Tuo pačiu suprastėja ir visos kitos charakteristikos.

Universalių padangų privalumai

Nors dėl prieš tai minėtų ypatybių demisezoninės padangos gali pasirodyti kaip ne pats geriausias pasirinkimas, iš karto jų nuvertinti nereikėtų. Yra situacijų, kuomet ir jos gali būti geras sprendimas. Ypač tuomet, jei ieškote būdų, kaip sutaupyti: tokie ratų apavai dažniausiai reikalauja mažesnių išlaidų, o taip pat kelis kartus per metus netenka rūpintis jų keitimu. Be to, nereikia galvoti ir apie tai, kur bus sandėliuojamos žieminės ar vasarinės padangos.

Visgi, savo charakteristikomis jos tikrai sunkiai prilygsta žieminėms, tad tokios padangos dažniausiai yra rekomenduojamos tuomet, kai turite galimybę rinktis, ar šiandien vairuosite, ar ne. Kartais žiemos primena ilgai besitęsiantį vėlyvą rudenį – tuomet už automobilio vairo saugiai jausitės ir su universaliomis padangomis. Visgi, jei temperatūra labai ženkliai nukris, o kelias pasidengs storu sniego ar ledo sluoksniu, turėtumėte turėti galimybę automobilį iškeisti į kitą transportą.

Žieminių padangų privalumai

Kaip jau išsiaiškinome, žieminės padangos yra pritaikytos net ir pačioms prasčiausioms situacijoms, tad iš jų galite tikėtis pačių geriausių ypatybių. Trumpesnis stabdymo kelias, geras stabilumas, manevringumas, mažesnė slydimo rizika – tai pagrindiniai, tačiau ne vieninteliai tokio tipo ratų apavų privalumai. Jie neturi įtakos kelionių efektyvumui ir dažniausiai yra laikomi saugiausiu pasirinkimu šaltuoju sezonu. Žinoma, šis aspektas priklauso ir nuo Jūsų vairavimo įpročių, ir nuo konkrečių padangų modelių, tačiau įprastai jais netenka nusivilti.

Kurios padangos geriausiai tinka Jums?

Nors susipažinus su visais privalumais akivaizdu, kad žieminės padangos šioje kovoje turėtų būti laikomos favoritėmis, tuo atveju, kai važinėjama retai (o ypač – nuvalytomis miesto gatvėmis), verta pagalvoti ir apie universalius gaminius. Jie tiks ir tiems, kurie ieško būdų, kaip sutaupyti. Tiesa, nereikėtų manyti, kad žieminės padangos visuomet reikalauja didelių išlaidų – tai priklauso nuo konkretaus jų modelio. Gausią įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Atsižvelgę į visas šias ypatybes, turėtumėte pakankamai lengvai nuspręsti, koks padangų tipas labiausiai tinka būtent Jūsų atveju. Rinktis dabar tikrai yra iš ko, tad svarbiausia įvertinti savo kelionių įpročius.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.