Žemdirbiams – galimybė prisidėti prie savivaldos stiprinimo

nuotr.
Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas už 2020 metus įgauna pagreitį. Primename, kad šie metai žemdirbių savivaldai išskirtiniai – pirmą kartą deklaruodami pasėlius žemdirbiai gali pasirinkti kurią savivaldos organizaciją nori remti. Žemdirbiai, kviečiame Jus nelikti abejingus – deklaruodami pasėlius, skirkite paramą Lietuvos grūdų augintojų asociacijai (LGAA) ir taip dar labiau sustiprinkite žemdirbių savivaldą. Paremti LGAA gali net ir tie, kurie šiuo metu nėra jos nariai.

Kodėl verta remti LGAA?

Šiuo metu LGAA vienija 163 ūkininkus. Jos veikla finansuojama narių įnašais. Iš surinkto biudžeto perkamos teisinės konsultacijos, finansuojamos atstovų kelionės į Vilnių ar Briuselį, sprendžiant visiems grūdų augintojams svarbius ir aktualius klausimus. Džiaugiamės, kad vien praėjusiais metais visų mūsų bendromis jėgomis pavyko pasiekti ir iškovoti tikrai daug, o rezultatus gali pajusti kiekvienas grūdų augintojas:

 • l Mažėjanti biurokratinė našta. Niekas net nepajuto, kad priimtame trąšų įstatyme iš pradžių planuota visą atsakomybę už trąšų kokybę perkelti ūkininkui. Turėjome daug ką nuveikti, bet atkaklia dirbdami pasiekėme, kad ūkininkui ši našta nebūtų užkrauta. Taip pat LGAA pastangomis mažėjo įvairių pildomų ataskaitų stulpelių.
 • l Beariminės žemdirbystės plėtra. Aktyvių LGAA narių dėka pasėlių deklaravimo taisyklės nebeprieštarauja beariminei technologijai, o ateityje šias technologijas taikantys ūkiai bus papildomai skatinami.
 • l Tiesioginių išmokų deklaravimas. Kiekvienais metais teikiame siūlymus dėl šių taisyklių paprastinimo, užkertame kelią nereika­lingoms patikroms ir dar didesnei biurokratijai. LGAA dėka buvo praplėstas tarpinių kultūrų sąrašas.
 • l Sustabdytas mokesčių augimas. Su kiekvienu valstybės biudžeto svarstymu teikiami vis nauji siūlymai didinti mokesčius. LGAA tam nuolat priešinasi teikdama savo argumentus. 2019 metais kartu su kitomis Lietuvos žemės ūkio tarybos narėmis pasiekėme bene didžiausią pergalę – mokesčiai galėjo didėti net 32 EUR už ha!
 • l Kova už tiesioginių išmokų ES suvienodinimą. Kartu su partneriais nenuleisdami rankų kovojame už vienodas ūkininkavimo sąlygas ES. Esame girdimi ne tik LR žemės ūkio ministerijoje, bet ir Europos Komisijoje!

Ir čia tik keletas pavyzdžių. Kiekvieną mėnesį LGAA administracija nuvažiuoja tūkstančius kilometrų, atlieka šimtus skambučių spręsdama įvairius žemdirbiams aktualius klausimus. Žinoma, dar daug yra iššūkių: suformuota neigiama nuomonė apie žemės ūkį, nebaigta kova dėl vienodų ES išmokų, gamtos apsaugos reikalavimų griežtėjimas ir daugybė kitų.

 

JUNKIMĖS – DRAUGE MES GALIME DAUGIAU!

LIETUVOS GRŪDŲ AUGINTOJŲ ASOCIACIJA

Užs. Nr. 0034

 

 

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.