Žaislų kokybė: kaip nesuklysti renkantis? (1)

zaislai
Vaikiškų prekių parduotuvėse – tiek fizinėse, tiek elektroninėse – mažuosius pirkėjus masina galybė įvairiausių žaislų. Vaikai tikrai myli akimis ir jų norus lemia išvaizda, tačiau tėveliai, rinkdami žaislus savo vaikams ar kitiems dovanai, turi įvertinti kur kas daugiau aspektų. Tad kaip nepasiklysti tokioje žaislų gausoje ir išsirinkti kokybiškus?

Į ką atsižvelgti, renkantis žaislus vaikui?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį, kur žaislas yra pagamintas. Paprastai Europos Sąjungoje pagaminti žaislai neturi kenksmingų medžiagų. Prekės informacijoje ieškokite CE ženklinimo – jis pažymi, jog žaislo gamyboje nebuvo naudotos žalingos medžiagos. Jei žaislas gamintas ne Europos Sąjungoje, atidžiau panagrinėkite, iš ko jis pagamintas. Tiesa, verta atskirą dėmesį skirti Kinijai. Kai kurie vadovaujasi stereotipais ir šioje šalyje pagamintus žaislus „nurašo“ kaip prastos kokybės. Tačiau Kinijoje gaminama nemažai aukštos kokybės žaislų, kurie sukuriami ne šioje šalyje, o čia vyksta tik gamybos procesas.

Daugelis žinome, jog plastikas nėra ta medžiaga, kurios mūsų gyvenime reikėtų. Tad rinkdami žaislus vaikams atsižvelkite į ženklinimą ir ieškokite „BPA free“ ženkliuko, parodančio, jog žaislo sudėtyje plastiko nėra arba jo kiekiai minimalūs.

Neprašausite pro šalį pasirinkę žaislus iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medžio, medvilnės, lino ir pan. Apskritai. mediniai žaislai išgyvena tikrų tikriausią renesansą, kadangi daugelis atranda ekologijos idėjas, sąmoningai žvelgia į vartojimą ir prioritetą teikia natūralumui. Negana to, mediniai žaislai yra ilgaamžiai, saugūs vaikams, o atrodo labai estetiškai. Šiandien rinkoje rasite neįtikėtinai platų dailių medinių žaislų pasirinkimą.

Jei žaislą renkate kūdikiui, įsitikinkite, kad žaislas neturi aštrių kampų, briaunų, nepritvirtintų ar silpnai besilaikančių detalių. Ir turėkite omenyje, kad patys mažiausi žaidėjai nuolat kėsinasi žaislų „paragauti“, tad prioritetą teikite tiems, kurie pagaminti iš natūralių medžiagų ir neturi detalių, kurias vaikas galėtų nukąsti, kadangi taip kyla rizika paspringti.

Žaislai su baterijomis – jos turi būti vaikui nepasiekiamos, t. y. specialioje dėžutėje ir uždarytos. O atidaryti turi būti galima tik naudojant specialius įrankius, pavyzdžiui, atsuktuvą. Daugiau apie žaislų saugumą ir vaikams gręsiančius pavojus skaitykite čia.

 

Kaip neapsigauti perkant internetu?

Pirkdami fizinėje parduotuvėje mes galime žaislą apžiūrėti realiai, įvertinti, kaip jis pagamintas, pasiūtas, ar tvirtas ir pan. Pirkdami internetu tokią galimybę prarandame, tačiau pirkti e. parduotuvėse kur kas patogiau, mat nereikia gaišti daug laiko, galima greitai palyginti skirtingų pardavėjų kainas ir savarankiškai planuoti pirkimo procesą. Tad kaip perkant internetu įsitikinti žaislo kokybe pataria vaikysteszaislai.lt .

Pirmiausia, pasirinkite patikimą pardavėją. Kitas aspektas – kuo platesnis prekės pristatymas e. parduotuvėje. Tiesa, šiuo atveju vertinkite ne tik teksto apimtį, tačiau jo vertę, t. y. apie prekę pateikiama informacija turi būti naudinga, leidžianti sužinoti, kokio amžiaus vaikams žaislas skirtas, iš ko jis pagamintas, kur pagamintas, koks jo dydis ir kita vertinga informacija. Realios nuotraukos taip pat yra didelis privalumas.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.