Viskas, ką reikia žinoti apie skrandžio apylanką (0)

apylanka
Skrandžio apylanka, dar vadinamas gastric bypass, yra svorio metimo operacijos rūšis, kai sukuriamas mažas maišelis iš skrandžio ir prijungiama naujai sukurtas maišelis tiesiai prie plonosios žarnos. Po skrandžio šuntavimo prarytas maistas pateks į šį mažą skrandžio maišelį, o paskui tiesiai į plonąją žarną, taip apeinant didžiąją dalį skrandžio ir pirmąją plonosios žarnos dalį. Skrandžio apylanka yra vienas iš dažniausiai atliekamų bariatrinių chirurgijos tipų. Skrandžio apylanka atliekama, kai dieta ir mankšta nepadėjo arba kai dėl savo svorio turite rimtų sveikatos problemų.

Skrandžio apylanka atliekamas siekiant numesti svorio ir sumažinti galimų gyvybei pavojingų su svoriu susijusių sveikatos problemų riziką, įskaitant: gastroezofaginio refliukso liga, širdies ligos, aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis, obstrukcinė miego apnėja, 2 tipo diabetas, insultas, vėžys, nevaisingumas. Skrandžio apylanka paprastai atliekamas tik po to, kai bandėte numesti svorio, pagerindami savo mitybą ir mankštos įpročius.

Kam tai skirta?

Apskritai skrandžio šuntavimas ir kitos svorio netekimo operacijos gali būti jūsų pasirinkimas, jei:

Jūsų kūno masės indeksas (KMI) yra 40 ar didesnis (ekstremalus nutukimas).

Jūsų KMI yra nuo 35 iki 39,9 (nutukimas) ir turite rimtų su svoriu susijusių sveikatos problemų, tokių kaip 2 tipo cukrinis diabetas, aukštas kraujospūdis ar sunki miego apnėja. Kai kuriais atvejais galite gauti tam tikrų tipų skrandžio mažinimo operacijas, jei jūsų KMI yra nuo 30 iki 34 ir turite rimtų su svoriu susijusių sveikatos problemų.

Tačiau, skrandžio apylanka tinka ne visiems, kuriems yra didelis antsvoris. Jums gali tekti laikytis tam tikrų medicinos gairių, kad galėtumėte atlikti svorio netekimo operaciją. Tikriausiai turėsite atlikti išsamų patikrinimo procesą, kad pamatytumėte, ar esate tinkamas.

Jūs taip pat turite būti pasirengę nuolat keisti savo sveiką gyvenimo būdą. Jums gali tekti dalyvauti ilgalaikiuose stebėjimo planuose, apimančiuose jūsų mitybos, gyvenimo būdo ir elgesio bei sveikatos būklės stebėjimą. Visą platesnę informaciją jums gali pateikti CaloryCare specialistai.

Likus kelioms savaitėms iki operacijos, jums gali tekti pradėti fizinio aktyvumo programą ir nutraukti bet kokį tabako vartojimą. Prieš procedūrą galite apriboti valgymą ir gėrimą bei tam tikrų vaistų vartojimą.

Dabar tinkamas laikas planuoti savo atsigavimą po operacijos. Pavyzdžiui, pasirūpinkite pagalba namuose, jei manote, kad jums jos prireiks

Skrandžio apylanka gali padėti numesti svorio ilgam laikui. Svorio netekimas priklauso nuo jūsų operacijos tipo ir jūsų gyvenimo būdo pokyčių. Per dvejus metus gali būti įmanoma numesti apie 70%ar net daugiau perteklinio svorio. 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai