Virtuvės plytelės: kaip pasirinkti ir kaip suderinti? (0)

Plytelės virtuvei
Plytelės yra viena iš medžiagų, kuri plačiausiai yra naudojama virtuvėje arba vonios kambaryje. Jos yra pasirenkamos dėl savo lengvos priežiūros ir atsparumo išoriniams veiksniams - įbrėžimams, drėgmei, purvui, dėmėms ir pan. Nors ir plytelių yra išties gausu, jas pasirinkti tampa nemažas iššūkis, nes su šia gausa atsiranda ir daugybė nekokybiškų variantų. Tam, kad bent šiek tiek palengvinti paieškas, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Plytelių spalvą derinkite prie baldų spalvos

Virtuvės plytelės gali būti ne tik pagrindinis, bet ir akcentinis spalvos derinys. Tam, kad būtų galima rasti jų idealiausią spalvą, siūloma ją derinti prie stalviršio spalvos. Plytelės gali būti klijuojamos kaip paties stalviršio pratęsimas ir iki pakabinamų spintelių (ar lubų). Jos labiausiai išryškėja tada, kai yra pasirenkamas neįmontuojamas gartraukis, nes tada plyteles galima klijuoti per visą sieną. Jeigu virtuvės grindys yra dengtos plytelėmis, jas vertėtų paderinti ir su grindinių plytelių spalva. 

Plytelių derinimo būdai yra du: rinktis kuo panašesnius atspalvius arba visiškai kontrastingas spalvas (tai reiškia, kad turi būti naudojamos skirtingo svorio“ spalvos). Faktas, kad klasiškiausias pavyzdys virtuvėje yra baltos ir juodos spalvos derinys. 

Renkantis plytelių atspalvius, reikėtų pasirinkti ir virtuvei tinkančias spalvas. Tam, kad būtų paprasčiau pradėti derinti virtuvės plytelių spalvas, savo virtuvę nupieškite vaizdu tiesiai į sieną, kur bus klijuojamos jūsų norimos plytelės. Pasinaudokite spalvotų pieštukų ar flomasterių pagalba bei nuspalvinkite grindis ir lubas tomis spalvomis, kurias jau esate suplanavę. Lieka pasirinkti tik tinkamus atspalvius keturiems virtuvės elementams: stalviršiui, apatinėms ir viršutinėms spintelėms, sienai. Dažniausiai apatinės ir viršutinės spintelės yra vienos spalvos, todėl lieka derinti tik tris atspalvius. 

Šiuolaikinė virtuvė laisvai gali būti šviesiai žalios spalvos, tačiau faktas, kad ji turi būti derinama prie grindų ir sienų spalvos. Jeigu norite derinti neįprastas spalvas, geriau pasinaudokite interjero dizainerio paslaugomis, kuris padės šią viziją realizuoti. 

Nepraktiškas pasirinkimas - baltos plytelės

Deja, tačiau ne viskas, kas yra gražu - praktiška. Renkantis virtuvės plyteles reikėtų atkreipti dėmesį į šį faktą. Jeigu turite tamsų stalviršį (tamsiai rudos arba juodos spalvos), geriausiai kontrastuojančios spalvos yra dramblio kaulo, šampaninė ar baltos spalvos. Šis variantas yra idealiausias, tačiau po kiekvieno maisto gaminimo teks tokią sienelę nuolat valyti, nes ji bus apsitaškiusi įvairiausiais riebalais ar maisto likučiais. Jeigu yra gaminama retai, tuomet šis spalvų derinimas yra puikus, tačiau, jeigu mėgstate nuolat gaminti, tuomet teks vargti su plytelių valymu.

Kokios yra plytelių mozaikos?

Faktas, kad virtuvėje galima derinti skirtingų spalvų plyteles. Šiuo metu šachmatų lentos principas nebėra toks populiarus, tačiau yra ir kitų būdų, kuriais galima išskirti savo virtuvę.

Skirtingų išmatavimų plytelės. Jos gali būti net ir vienos spalvos, tačiau turėti skirtingus dydžius. Svarbiausia yra tai, kad sutaptų jų siūlės. Tam, kad būtų paryškintas plytelių skirtumas, reikėtų rinktis kiek tamsesnes plyteles, nes tada mozaika matysis ir iš toliau.

Skirtingų išmatavimų ir spalvų juostelės. Panašiai yra dedamos ir pailgos klinkerio plytelės, kurios yra ant fasadų. Tik jos gali būti tiek nevienodo pločio, tiek spalvų, tiek ilgio.

Nekvadratinių formų plytelės. Bičių korio įvaizdis yra puikiai derinamas virtuvės erdvėje. Norint sukurti tokį vaizdą, plytelių formą turės būti penkiakampė. Taip pat galite laisvai kombinuoti raštus iš trapecijos ar rombo formų plytelių. 

 

Daugiau plytelių idėjų ir itin platų asortimentą žemomis kainomis galite rasti užsukę į “plytelių sostinę” - Iris.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.