Vicemeras – konservatorius, administracijos direktorė – socialdemokratė (25)

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
Povilas Labukas ir Ona Balevičiūtė
Povilas Labukas ir Ona Balevičiūtė
Sausio 28-ąją vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje meras socialdemokratas Nerijus Cesiulis vicemero pareigas pasiūlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Povilui Labukui, o administracijai vadovauti – socialdemokratę Oną Balevičiūtę. Tam pritarė dauguma tarybos narių. Jie abu pareigas pradės eiti nuo ateinančio pirmadienio, vasario 1-osios.

Siūlyta pakeisti kėdę, kad nedingtų klausa

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Alytaus miesto skyriaus pirmininkas 1994-aisiais gimęs P.Labukas, prisistatydamas tarybai, pirmiausia pabrėžė, kad darbas taryboje antrą kadenciją suteikė galimybę spręsti įvairius miesto klausimus, o tai neįkainojamos patirtys.

Jis sakė 2019-aisiais Mykolo Romerio universitete baigęs verslo sistemų kūrimo ir valdymo bakalauro studijas, dabar tame pačiame universitete baigia audito magistrą, likęs diplominio darbo rašymas.

„Trejus metus dirbau buvusios europarlamentarės Laimos Liucijos Andrikienės komandoje, buvau jos padėjėju, penkerius metus – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Alytaus regiono koordinatoriumi. Įgytos visos patirtys  man padės dirbant vicemeru“, – tvirtino P.Labukas.

Jis yra miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Alytaus ekonomikos ir verslo akademijos vienas iš įkūrėjų, Alytaus ekonomikos forumo vienas iniciatorių ir organizatorių. Būdamas vicemeru P.Labukas  kuruos savivaldybės investicinius, ūkinius klausimus, bus atsakingas už savivaldybės administracijos veiklą.

Posėdyje, prieš skiriant vicemerą, tarybos narys Sigitas Leonavičius pretendentui pasiūlė pirmiausia pakeisti kėdę kabinete, kad nedingtų klausa: „Dabar tam, kas atsisėda į tą kėdę, dingsta klausa. Linkiu, kad visus girdėtumėte.“

Slaptas tarybos narių balsavimas parodė, jog P.Labuko skyrimą vicemeru iš balsavime dalyvavusių 23 (iš viso taryboje 27 nariai) palaikė 17, 5 tam prieštaravo, 1 biuletenis rastas negaliojantis.

Jis šiose pareigose keičia pernykštį rudenį tarybos dėl nepasitikėjimo atleistą kitą konservatorių, miesto tarybos narį Šarūną Klėgerį. Dabar meras jau turės du pavaduotojus, kitas vicemeras – socialdemokratė Jurgita Šukevičienė.

Naujam vicemerui taryba nustatė pareiginės algos koeficientą – 15, taikant pareiginės algos bazinį dydį, o tai jam leis gauti 2 tūkst. 655 eurų atlyginimą iki mokesčių.

Direktorė tarybai nepristatinėjo, CV išsiuntė tarybos nariams

Mero į administracijos direktoriaus pareigas pasiūlyta Socialdemokratų partijos Alytaus miesto skyriaus narė 1954-aisiais gimusi O.Balevičiūtė tarybos nariams nepristatinėjo, sakė, kad gavusi prašymą tarybos nariams išsiųsti savo CV – gyvenimo aprašymą, tai ir padariusi.

Ji, stebėdama dabartinį tarybos posėdį, kuriame buvo tvirtinamas šiemetis miesto biudžetas, tvirtino supratusi, koks svarbus jo pinigų efektyvus naudojimas, jog būtų užtikrintos viešosios paslaugos: „Pastebėsiu svarbias detales – dirbant su žmonėmis reikalingas jautrumas ir dėmesys, kad savivaldybės teikiamos paslaugos atneštų naudą.“

Tarybos narė Laura Radzevičiūtė O.Balevičiūtės kandidatūrą į administracijos direktorius vertino kaip vieną iš geriausių socialdemokratų sprendimų.

Slaptame balsavime jos kandidatūrą palaikė 18 tarybos narių iš jame dalyvavusių 23, 2 tam prieštaravo, 3 biuleteniai buvo negaliojantys.

O.Balevičiūtė, kaip savivaldybės administracijos direktorė, keičia šias pareigas ėjusį kitą socialdemokratą, pernykščio gruodžio viduryje mirusį Jurgį Krasnicką.

Ji buvusiame Vilniaus pedagoginiame institute yra įgijusi fizikos mokytojo išsilavinimą, dirbusi Vyriausybės atstove Alytaus apskrityje, Alytaus apskrities viršininko pavaduotoja, miesto savivaldybės kontroliere, šios savivaldybės administracijos direktore, keturis kartus buvo išrinkta į miesto tarybą.

Jai taryba nustatė pareiginės algos koeficientą – 16, taikant pareiginės algos bazinį dydį, tad administracijos direktorės alga iki mokesčių bus 2 tūkst. 832 eurai.      

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Gyvenime veikia karmos. Kadangi šiam miestui seniai dzin miesto interesamas, o vyrauja intrigos kaip išgyvent atskiriems interesams miesto interesų saskaita, tad stiprėja intrigų sritis. O šie savo kapelose stipriausi šios srityse. Ir Onutė turi retą progą išnaudot savo patirtį ir įrodyt, kas yra kas. Nes panašaus amžiaus politikai silpni..

  Komentaras

  Alytuj stipriai ignoruoja reikiamas ūkines kompetencijas valdyme. Ir per tai patys stipriai pralošia. Ir ne tiek ignoruoja, kiek retus ir slopina per institucijų intrigas. Stipriausias mero poste buvo a.a. V.K. Tuo met esant daugiau gyventojų, esmėj daug sėkmingiau valdė. Užteko mažiau patarėjų, vicmerų, vienas direkroriaus pavaduotojas. Realiai ryte prieš datba pervažiuodavo miesto gatves ir pats matydavo. Kokių sprendimų reikia. O Alytus tik nedidelio kaimo lygio ir čia gan paprasta. Kaip turi reikiamas ūkines kompetencijas. Po jo atėję į valdžią pradėjo didint patarėjų.. ir kitų postuose etatus. Neturėdami ūkūnių kompetencijų permetinėt vieni ant kitų savo neveiklumus. Ką taryba paskutiniam posėdį dėl biudžeto parodė, pinigai prieš, kėdės po to, čia..Nesivokiama, kaip galima nesukontroliuot lėšų srautų, praskolinėt vietoj darbo per es paramos projektus..Sniego valymo mieste ypatumai..ir kiti fokusai, kitur neįsivaizduojami.

  Komentaras

  Alytuj su atmintim per savivaldą ne kas. A.a. direktorių prieš taryboj tvirtino 22 balsais. Po mėnesio kritikos žėrė taip, kad ano sveikata neišlaikė. Rimčiau nedaro išvadų ir juokauja su reikiamos ūkinės kompetencijos valdyme stygiumi. Ir patiems alytiškiams gryžta per laiku nepastebėto padangų gaisro pradmenis, biudžete puola praskolint vietoj darbo per es projektus ir paskolų gražinimo našta ant alytiškių, vėl kaip ten lėšų srautus savivaldybėj skaičiuoja ir prognozuoja provačioj firmoj bankrotas su tokiu lygiu.. Dar netiesiai institucijų dviprasmybės vienur mato, kitur..? Beje abu politikai su patirtim nenažom ir patys galėjo suvokt, kad bent minimum savo veiklų programas su siekiamais tikslais pristatyt.

  Komentaras

  Įvardinkit konkrečiai valdančią daugumą konkrečiai iš atskirų tarybos narių. Kurie prisiima atsakomybę. Nes nesimato info, kad taryboj viešai pasiskelbtų su konkrečia veiklos programa. Kaip ir kadencijos pradžioj iš kokių tarybos narių susidarė valdanti dauguma ir kuo jie dabar skiriasi? Nes kol kas neaišku, ar sisiskaičiuoja savivaldybėj realiai lėšų srautus, dėl lėšų pervedimo į įtartinas Ispanijos saskaitas aiškumų nėra..Problemos dėl sniego valymo..

  Komentaras

  Judėjimai darė interpeliacijas, kad socdemai su konservatoriais stiprėtų. Atsakingiausius postus užimtų. Padidintų įtakas būsimiems rinkimams. Nes ateina balsuot pusė visų rinkėjų. Kur dominuoja per tradicines partijas valdininkai su giminėm. Ir šioms partijom palankios specifinės pensininkų grupės. Praktiškai biudžeto skirstymas daugiau šiom partijoms palankių visuomenės interesų grupėms.

  Komentaras

  Be Onutės bejėgiai. Gal ši įves aiškumą. Kad taryba nepraskolinėtų dėl ligoninės ar panašiai, bet dirbtų per projektus miestui uždirbdami. Ar bent susiskaičiuotų. Ar iš tikro savivaldybėj lėšų yra, ar trūksta? O tai, apart mandrumų..

  Komentaras

  Kaip besikeistų, atsakingiausius postus išlaiko tradicinių partijų žvaigždynas. Kitų žvaigždžių kol kas nesimato. Arba kiti tik paskui juos. Bet prasiveržt per šiuos nesigauna.

  Komentaras

  Beje, į valdymą atėję judėjimai nesiteisina. Vis po tradicinėm partijom. Net rimta oficialiai opozicija nedrysta išstot su elternatyviom programom. Per šios kadęncijos 2 metus įsuktų interpeliacijų su atleidimais suktukas taryboj vardan ko? Kad patekus į postą ..numirt?

  Komentaras

  Pagal įstatymus taryboj prisistato valdančios ir opozicinės koalicijos au jų veiklų programom. Bei deleguojamais į postus ir prisiimančiais atsokomybę už kas vyksta. Direktorė pavaldi tarybai ir atskaitinga merui ir tarybai. Dabar nesimato tvirtintų į postus veiklų programų. Ar nebus tesonys, kaip per 2 metus šioje kadencijoje taryba interpeliavo ir atleido šių pirmtakų postuose už ką? Kaip ir kadencijos pradžioj juos tvirtinus į postus taryba ir nesidomėjo jų veiklų programom pagal kompetencijas. O paskui nepatenkinti patys juos interpeliuoja ir atleidinėja?

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.