Tvariame „TikoTiks“ aukcione – ir kosmetikos priemonių likučiais nutapyti paveikslai (4)

Saulė Pinkevičienė
Renginys „Ekologija sujungia“ vyko daiktų mainų ir atnaujinimo centre „TikoTiks“. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Renginys „Ekologija sujungia“ vyko daiktų mainų ir atnaujinimo centre „TikoTiks“. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.
Miesto savivaldybė ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras pakvietė į renginį „Ekologija sujungia“, vykusį „TikoTiks“ centre. Jo metu apdovanoti Žemės dienai skirto konkurso nugalėtojai, kuriantys naujus daiktus iš naudotų bei kūrybiškai atnaujinantys senus.

Tvarumo idėjos žadina kūrybiškumą

Tokiu įprastu ausiai tapęs tvarumas – tarsi tas „nauja – gerai pamiršta sena“ ar deja vu jausmas. Mamos ir močiutės prikeldavo naujam gyvenimui drabužėlius, žaislus ar vežimėlį, kuriame augo kelios kartos, ir tai buvo įprasta daugelyje šeimų. Smagią teatralizuotą žemaitiškai-dzūkišką šeimyninio daiktų paveldėjimo iš vyresnių brolių ir sesių istoriją pasakojo iš Žemaitijos kilęs aktorius Vaidas Praspaliauskas ir jo kolegos Onutė Gudaitytė bei Tomas Kunčinas. Saugi ir tvari, gamtą tausojanti aplinka – šiuolaikinio žmogaus troškimas, skatinantis mokytis suteikti daiktams naują gyvenimą. Žemės dienos konkursui sukurti darbai liudija, kad kūrybiškumo šiam procesui netrūksta.

Konkurse dalyvavo kelios dešimtys kūrėjų iš Alytaus regiono, sulaukta per keturiasdešimt jų darbų. Kategorijoje „Atnaujinti namų apyvokos daiktai“ nugalėtoja tapo Deimantė Utaravičiūtė iš Lazdijų rajono, atnaujinti drabužius ir tekstilės gaminius geriausiai sekėsi Ingai Beleckienei iš Alytaus. Kategorijoje „Nauji, iš senų daiktų sukurti daiktai“ laimėjo Justina Rydolė (Alytus) ir Laima Griškevičienė (Druskininkai).

Publikos numylėtine išrinkta Alytaus Vidzgirio progimnazijos moksleivė Miglė Gutauskaitė. Speciali Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro nominacija „Superatnaujintojas“ atiteko Miglitai Kašėtienei, Varėnos kultūros centro direktoriaus pavaduotojai.

 

Aukcione surinktos lėšos – ukrainiečių šeimoms

Renginio dalyvius ir konkurso nugalėtojus sveikino konkurso globėja, mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Ji pasidžiaugė, kad tvarumo idėja sėkmingai transformuojama netgi į meno kūrinius ir leidžia padėti kitiems. Šventės metu surengtas tvarus aukcionas. Lėšos už jame parduotus daiktus skirtos Alytuje apsigyvenusioms karo pabėgėlėms iš Ukrainos – Zaporižės dailės akademijos studentei Alinai Kirilenko ir šešių vaikų mamai Olhai Tkachuk. Daugiavaikei šeimynai renginio metu taip pat įteikta Alytaus miesto savivaldybės saldi dovana – šakotis.

Alina kuria unikalius paveikslus, kurie buvo įvertinti ne viename menininkų konkurse. Kartu su tėvais ji gyveno netoli Zaporižės esančiame Polohai miestelyje. Prasidėjus karui, mama su dukra išbėgo iš namų, pasiėmusios dokumentus ir kelis būtiniausius daiktus. Po dviejų parų kelionės pateko į Alytų. Alytiškės Dalės Stasionienės šeima suteikė ukrainietėms pastogę. Mama Olena jau pradėjo dirbti Alytuje, Alina tęsia studijas nuotoliniu būdu.

O.Tkachuk, šešių vaikų ma­ma, našlė, prieš penkerius metus palaidojusi savo vyrą, gyveno Vinnytsia apskrities kaime. Čia liko jos tėvai, draugai, o pati Olha su vaikais kovo pradžioje išvyko iš Ukrainos. Didelę šeimą į savo namus priėmė alytiškė Augenija Kliučinskienė. Olhos dukros, dvy­nukės, lanko darželį „Pušynėlis“, vyresnieji vaikai – Dainavos pro­­gimnaziją, o vyriausioji šešiolikmetė dukra mokosi Alytaus profesinio rengimo centre virėjos specialybės. Pati Olha jau susirado siuvėjos darbą Alytuje.

 

Prisidėti gali visi norintys

Tvariam aukcionui karo pabėgėliams paremti savo darbus dovanojo menininkai, kūrėjai, įstaigos, organizacijos. Aukcionas vyko aktyviai, kainos kilo kaip ant mielių. Tautodailininkės Anelės Zurlienės rankomis austą tautinį kaklaraištį įsigijo ARATC direktoriaus pavaduotojas Romualdas Dimša, neilgai pirkėjo laukė ir Arvydo Švirmicko paveikslai, nutapyti naudojant kosmetikos priemonių likučius. Net keli pirkėjai varžėsi dėl Alytaus profesinio rengimo centro pagamintos kepsninės.

Speciali padėka įteikta Alytaus autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“, padėjusiai surengti tvarų aukcioną ir vaišinusiai reginio dalyvius „Herojų kava“.

„Lietaus vaikai“ taip pat atidarė specialią sąskaitą paramai, kurios labai reikia šešių vaikų mamai O.Tkachuk ir Zaporižės dailės akademijos studentei A.Kirilenko – dailės priemonėms įsigyti, savo tapytą paveiklą ukrainietė taip par dovanojo aukcionui.

Galimybę aukoti turi ir juridiniai asmenys, prie paramos gali prisidėti ir nedalyvavusieji renginyje žmonės.

 

Speciali sąskaita paramai rinkti

LT907300010171811141

Kodas: 305500553

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai”


 

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai