Turizmo naujienos 2023 metams: kur keliausime šiemet ir ką žada žvaigždės? (1)

Kuršių nerija, Neringa
Kuršių nerija, Neringa
Šis sezonas Lietuvoje laukia itin karštas. Vietinius keliautojus vilios naujutėlaičiai pažintiniai takai, apžvalgos bokštas, neregėti muziejai, nepažintos gamtos oazės – nuo žemyninės kopos, naujo stumbryno iki kalnų maršruto, pasiūlymai šeimoms, neragauti skoniai tiek dvaruose, tiek valgyklose ir kitos patirtys bei turizmo naujienos visuose šalies regionuose. Kur pirmiausia keliauti? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ siūlo įsiklausyti į žvaigždes ir kartu su astrologe Vaiva Budraityte pristato pirmą šalyje kelionių po Lietuvą horoskopą kiekvienam Zodiako ženklui.

„Fokusas į vietines keliones išlieka viena svarbiausių turizmo tendencijų pasaulyje. Todėl nenuostabu, kad šį sezoną – kaip niekada gausu vietiniams keliautojams patrauklių naujienų visuose be išimties Lietuvos regionuose. Vieni laukiamiausių ir aktualiausių yra pasiūlymai gamtoje – lietuviai galės šturmuoti naują apžvalgos bokštą prie šių metų Lietuvos kultūros sostinės Tauragės, taip pat naujus ar atnaujintus pažintinius takus Kadagių slėnyje, Neries regioninio parko ąžuolyne, Klaipėdos rajone palei vadinamą kalnų upę ar net išbandyti pikniką ant vandens Dusios ežere. Kultūros gerbėjai turės galimybę aplankyti atgimusius dvarus, transporto priemonių istorijos muziejų sostinėje, mokslo populiarinimo muziejų Kaune, šiuolaikinio meno centrą Panevėžyje ir kitas naujienas. Tad kviečiame planuoti keliones po Lietuvą ir atrasti tai, kas sava“, – sako Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

„Jau daugiau nei trisdešimt metų lietuviai laisvai keliauja po visą pasaulį ir džiaugiasi galimybe pamatyti gyvai tai, ką anksčiau matė tik per televizorių. Bet ar pakankamai gerai pažįstame savo kraštą, ar mums lengva suplanuoti atostogas ar laisvą dieną savo šalyje? Tad, atsižvelgdama į kiekvieną Zodiako ženklą, sudariau pažintinių kelionių po Lietuvą grafiką pagal šiemet laukiančias turizmo naujoves. Aišku, kadangi šeima ar kompanija susideda iš įvairių žmonių, gimusių skirtingu metu, planuojant kelionę teks ieškoti kompromisų, bet žinoti, kur kam bus įdomu, visada palanku. Galbūt žinojimas paskatins geriau pažinti savo kraštą“, – neabejoja V. Budraitytė.

Žemiau pateikiame vasario mėnesį gimusių Zodiako ženklų astrologines kelionių prognozes ir pasiūlymus metų turizmo naujienoms ir atradimams. O visas šių metų turizmo naujienas ir išskirtines keliones po Lietuvą bei rekomendacijas visiems Zodiako ženklams galima rasti specialiai kelionių naujienoms sukurtame „Keliauk Lietuvoje“ polapyje: https://bit.ly/3XfK0KZ.

Pasiūlymai kelionėms po Lietuvą, tinkamiausios turizmo naujienos ir astrologinė kelionių prognozė Vandeniams (sausio 21 d. – vasario 18 d.):

 • Muziejų bumas Kaune. Jei neaplankėte Kauno, kai jis šventė Europos kultūros sostinės metus, pats laikas į jį išsiruošti šiemet. Pasak VšĮ „Kaunas IN“, 2023 m. laukia pirmojo Lietuvoje mokslo populiarinimo muziejaus „Mokslo sala“, atnaujinto Zoologijos sodo ir Lietuvos aviacijos muziejų atidarymas. Jau dabar galima užsukti į naujutėlį „Amsterdamo Mokyklos muziejų“, „Art Deco muziejaus“ bute analogą. Šio muziejaus atidarymas įkvėpė naują žemėlapį su maršrutu „Art Deco Kaunas“.

 • Muziejų banga Vilniuje. Lietuvos nacionalinis muziejus Vilniaus 700 metų jubiliejui dovanos paviljoną, kuriame lankytojų lauks pažintis su XIX a. vilniečiais ir miestu. Paviljonas Gedimino kalno papėdėje bus atidarytas 2023 m. pavasarį.

Rudenį naują padalinį – Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų – Pylimo gatvėje planuoja atverti Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus. Čia bus įrengta moderni ekspozicija, kurioje lankytojai pamatys autentiškus eksponatus ir turės galimybę interaktyviai įsitraukti į Lietuvos žydų istorijos pažinimą.

Šie metai jums – revoliucijų metai, turėsite puikią progą pakeisti savo gyvenimą į geresnę pusę, bet, deja, teks išeiti iš komforto zonos. Tad jau nuo gimtadienio planuokite keliones po Lietuvą. Didžiausi pasikeitimai turėtų vykti darbo, gyvenamos vietos srityse. Visus sunkiausius, sudėtingiausius darbus padarykite iki balandžio vidurio, nes vėliau bus nelabai sėkmingas periodas. Šiais metais nepalanku keisti darbą, o jo ieškantiems nuo gegužės mėnesio susirasti bus sunkiau. Šis periodas yra skirtas pauzei, ateities gairių dėliojimui. Jums palanku lankytis tose vietose, kur daug galvosūkių, labirintų, kur dominuoja proto jėga, o ne raumenys. Keliaudami vieni ar su šeima, su bendraminčiais galite pasisemti darbinių idėjų, sutikti įdomių žmonių, o gal tiesiog šauniai pailsėti. Jums šiais metais ypač puikiai seksis suburti bendraminčius, kurti organizacijas. Svarbiausia, neužsidarykite tarp keturių sienų, lankykite muziejus, kurie suteiks didelį dvasinį pasitenkinimą ir pažinimo džiaugsmą. Atsargesni būkite gegužės pradžioje, rugpjūtį.

Pasiūlymai kelionėms po Lietuvą, tinkamiausios turizmo naujienos ir astrologinė kelionių prognozė gimusiems po Žuvų ženklu (vasario 19 d. – kovo 20 d.):

 • Kavageris su Magdės pyragu (Raseiniai). Nuo balandžio mėnesio VšĮ „Atrask Raseinius“ kviečia išbandyti edukaciją „Kavageris su Raseinių Magdės pyragu“. Edukacija vyks Raseinių restorane „Rasa“, kuriame sovietmečiu ir buvo sukurtas Magdės pyrago receptas. Edukacijos metu bus papasakojama Raseinių Magdės legenda, ragaujamas Magdės pyragas ir kava.

 • Iškyla ant Dzūkų jūros. Lazdijų turizmo informacijos centras intriguoja, kad Lietuvos pietuose ne tik galima rasti jūrą, bet ir paiškylauti ant jos! To dar nebuvo – šiltuoju metų laiku bus galima išbandyti pikniką virš vandens Dusios ežere, dažnai vadinamame Dzūkų jūra. Pontoną giliausioje ežero vietoje bus galima pasiekti tik su valtimi ar kita plaukiojimo priemone.

 • Kryptis – Klaipėda. 2023 m. Seimas paskelbė Klaipėdos krašto metais taip pažymėdamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos respublikos 100-metį. Kas naujo laukia uostamiesčio lankytojų? Balandžio mėnesį visuomenei bus atvertas Sakurų parkas – nauja beveik hektaro dydžio poilsio erdvė su penkialapio sakuros žiedo formos tvenkiniu, poilsio aikštele su suolų ir lauko akmenų kompozicija, vaikų žaidimų aikštele. Kiekvieną pavasarį akis čia džiugins sužydėjusios dviejų skirtingų rūšių sakuros, kalninės juodosios pušys, azalijos, rododendrai ir kiti augalai.

Naują turizmo sezoną Klaipėdoje bus galima išbandyti ir maršrutą elektriniu vandens autobusu Danės upe. Pramoginis maršrutas drieksis nuo miesto centro iki Tauralaukio. Šio maršruto ilgis beveik 8 km.

Po Žuvies ženklu gimusiems keliautojams nusimato labai geri metai, ypač seksis nuo vasario. Jau nuo pavasario planuokite poilsį, nes vėliau įkritę į darbus nebeturėsite kada. Mėgstate planuoti, tad ir pasidėliokite trumpas keliones po mūsų šalį kiekvieną mėnesį. Jums ypač palankios vietos, kur galite skaniai pavalgyti, pasilepinti SPA. Visus metus būsite kūrybingi ir aktyvūs, turėsite jums patinkantį darbą, o jei dar nesuradote savęs, 2023 m. būtinai save sėkmingai realizuosite. Visus metus palanku ieškoti geresnio darbo, siekti aukštesnių pareigų, kelti savivertę, siekti prestižo. Ypač seksis Žuvims, dirbančioms medicinos, aukštų technologijų ir žemės ūkio srityse. Nuo spalio pradžios galite reikalauti geresnių sąlygų ar didesnio atlygio, nors, panašu, kad ir neprašydami gausite. Gavę pareigas ir didesnį atlygį norėsite rimtesnio poilsio – pailsėkite Klaipėdoje, Palangoje.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.