Turto prievartavimu kaltintas ir išteisintas verslininkas: „Susidorojimas teisėsaugos rankomis neišdegė” (12)

Pirmąkart nusprendė dalyvauti valdiškų patalpų nuomos konkurse
Alytaus sporto ir rekreacijos centro iš pradžių mažesnėmis, vėliau 320 kv. metrų dydžio patalpomis asociacija „Margirio“ sporto ir rekracijos klubas naudojasi nuo 1987 metų. Jo prezidento Rolando Matonio teigimu, pradžioje šios patalpos nuomotos iš centro, „Margirio“ iniciatyva jos buvo sutvarkytos, nupirkta sportui reikalinga įranga.
Kapitaliai remontuojant Sporto ir rekreacijos centrą, klubui dešimties metų laikotarpiui savivaldybė patalpas suteikė pagal panaudą, mokant tik už komunalines paslaugas, kad šis jas toliau galėtų atnaujinti ir teikti mokamas paslaugas sportuojantiems asmenims. Kadangi, pasak R.Matonio, „Margiris“ daug investavo į savivaldybės suteiktas patalpas, panaudos sutartis dar buvo pratęsta.
Tačiau savivaldybės apsisprendimu panauda „Margirio“ naudojamoms patalpoms baigėsi prieš trejus metus. Nuspręsta rengti patalpų nuomos konkursą vienerių metų laikotarpiui. Jį laimėjo „Margiris“, kaip vienintelis konkurso dalyvis.
Kaip sakė verslininkas, Alytuje veikiančios, maisto produktams pakuoti skirtų apvalkalų prekyba užiimančios bendrovės „Baltic casings“ vadovas T.Cibulskas, jau tuomet jam buvo kilusi mintis dalyvauti savivaldybės paskelbtame, „Margirio“ naudojamų patalpų konkurse: „Tai viena iš patraukliausių vietų mieste vykdyti sportinę veiklą. Patraukli nuomos kaina, mažos komunalinės išlaidos, pavyzdžiui, šildymas atsieina tik kiek daugiau negu 600 eurų per metus. Pats sportuoju nuo vaikystės, tad pagalvojau, kodėl neišsinuomojus patalpų sporto kubui įsteigti. Tačiau nuomoti jas vienerių metų laikotarpiui tikrai neapsimokėjo.“
T.Cibulskas tvirtino, stebėjęs, kas bus po metų su tomis jo nusižiūrėtomis patalpomis Sporto ir rekreacijos centre.
Beveik prieš dvejus metus, 2020-ųjų liepą, jis savivaldybės tinklalapyje rado skelbimą apie konkurso būdu sporto veiklai penkerių metų laikotarpiui, su galimybe pratęsti dar tokiam pat laikotarpiui išnuomojamas 320 kv. metrų patalpas Sporto ir rekreacijos centre. Tai buvo ilgą laiką „Margirio“ naudojamos patalpos.
Taip verslininkas pirmąkart nusprendė dalyvauti valdiškų patalpų nuomos konkurse. Paraišką konkursui pateikė savo vadovaujamos bendrovės „Baltic casings“ vardu.
Į policiją kreipėsi „Margirio“ vadovas
Kaip prisimena T.Cibulskas, iki konkurso jis detaliai susipažino su jo sąlygomis, sunkiai, bet gavo informaciją apie nuomotis pageidaujamų patalpų komunalines sąnaudas. Suprantama, vyko ir apžiūrėti norimų išsinuomoti patalpų.
„Jau apžiūros metu man pasirodė keista, kad šiame procese dalyvauja ne tik Sporto ir rekreacijos centro atstovas, bet ir „Margirio“ vadovas Rolandas Matonis. Net aktyviai dalyvavo aprodant patalpas. Kiek suprantu, paprastai, siekiant išvengti neteisėtų susitarimų dėl dalyvavimo konkurse, vengiama suteikti galimybę susitikti būsimiems konkurso dalyviams. Čia viskas vyko priešingai. Man regis, nei savivaldybės, nei Sporto ir rekreacijos centro atstovai neabejojo, kad „Margiris“ dalyvaus konkurse. Po apžiūros Matonis mane išlydėjo į lauką, pasikeitėme telefonų numeriais, nes jis sakė galintis parduoti ir patalpose esančią įrangą“, – pasakojo T.Cibulskas, tai fiksuota ir baudžiamojoje byloje, kurioje jis buvo apkaltintas dėl turto prievartavimo.
Po patalpų apžiūros abu būsimi patalpų konkurso dalyviai susitiko verslininko darbovietėje Alytuje. R.Matonis atseit spaudė T.Cibulską nedalyvauti konkurse, siūlė už tai pinigus, o T.Cibulskas neva sakė iškelsiantis nuomos kainą ir taip sužlugdysiantis iki šiol patalpas nuomojantį klubą.
Po tokio susitikimo R.Matonis su pareiškimu kreipėsi į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, nurodydamas, kad iš jo, kaip sporto klubo „Margiris“ vadovo, buvo prievartaujamas turtas – reikalaujama susimokėti už tai, kad T.Cibulskas nedalyvautų patalpų nuomos konkurse.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl turto prievartavimo, o už tai gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo prokurorai iš Kauno apygardos prokuratūros, konkrečiai – šios prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Sabaitis.
Konkursas verslininko atžvilgiu baigėsi skandalingai
„Margirio“ naudojamų patalpų konkurse T.Cibulskas vis dėlto nusprendė dalyvauti ir pateikė paraišką. Su šio klubo prezidentu jis vėl susitiko prie savivaldybės kabineto durų, kur turėjo vykti konkursas. Ir čia R.Matoniui pasiteiravus, kiek T.Cibulskas nori už tai, kad atsiimtų paraišką, šis nurodė 3 tūkst. 500 eurų sumą.
Kadangi R.Matonis tokių pinigų su savimi tuo metu neturėjo, verslininkas jam pasiūlė pasirašyti tokiai sumai du vekselius, vieną – prieš konkursą, kitą – po jo.
Kai vienas vekselis buvo pasirašytas, T.Cibulskas paraišką dalyvauti konkurse atsiėmė. Tad „Margiriui“ nebeliko kliūčių laimėti iki šiol naudotų patalpų konkursą.
Kaip vėliau išaaiškėjo, pokalbis pasirašant vekselį buvo įrašytas. Todėl verslininkas, išėjęs iš savivaldybės pastato, buvo sutiktas policininkų ir jam uždėti antrankiai.
„Aš supratau, kad policiją iškvietė pati savivaldybė. Tačiau, mane nuvežus į policiją, paaiškėjo, kad pareiškimą yra parašęs Matonis, jam policija net buvo davusi įrašymo įrangą, kuri buvo panaudota pasirašant vekselį“, – tvirtino T.Cibulskas.
Išteisinamasis nuosprendis – po metų
Baudžiamoji byla, kurioje T.Cibulskas buvo kaltinamas turto prievartavimu, R.Matonis joje figūravo kaip nukentėjęs asmuo, valstybinį kaltinimą palaikant tam pačiam Kauno apygardos prokuratūros prokurorui M.Sabaičiui, buvo nagrinėjama Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmuose.
Teismo vertinimu, byloje neįrodyta, kad T.Cibulskas palaikė įtampą ir baimę, grasino, siekdamas daryti įtaką R.Matonio elgesiui šiam priimant sprendimus tiek anksčiau, tiek dėl vekselių pasirašymo. Atvirkščiai, šią situaciją sukūrė pats „Margirio“ prezidentas, laikydamas save pažeidžiamu, bijodamas prarasti klubo patalpas, siekdamas užsitikrinti laimėtojo poziciją konkurse.
Byloje neįrodyta, kad patalpų nuomos konkurse paraišką pateikęs ir ją atsiėmęs verslininkas savo veiksmais sąmoningai sudarė situaciją, įgalinančią R.Matonį elgtis provokuojamai, siekiant pašalinti konkurentą ir taip inicijuoti nusikalstamo elgesio variantą.
Pareiškime policijai „Margirio“ vadovas, nors ir nurodė, kad T.Cibulskas jam grasino – atseit, jei nesusimokės, tai dalyvaus konkurse, o po kelių mėnesių neva atsisakys patalpų nuomos ir sporto klubas dėl to turės nuostolių, tačiau nenurodyta nei grasinimo forma, nei būdas, taip pat reikalaujama suma.
Kaip konstatavo teismas, bylos duomenys niekaip nepatvirtina T.Cibulsko veiksmuose tyčios, sumanymo vieningumo, nuoseklumo ir kryptingumo, kas yra viena iš būtinųjų turto prievartavimo veikos požymių. Priešingai – pačiam nukentėjusiajam ieškojus dingsties, ne kartą klausus, perklausus, pagaliau pasiūlius ir sutikus sumokėti kaltinamajam pasirašant du vekselius 3 tūkst. 500 eurų sumai, sukurta tokia situacija.
Taip pat liudytojų parodymais paneigta aplinkybė, kad T.Cibulsko dalyvavimas patalpų nuomos konkurse būtų buvęs fiktyvus.
Vadovaujantis šiais argumentais Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmai pernykštės liepos pabaigoje priėmė nuosprendį, kuriuo T.Cibulskas visiškai išteisintas.
Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nutartis neskųsta
Vietinio teismo nuosprendį T.Cibulsko atžvilgiu Kauno apygardos teismui skundė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras M.Sabaitis. Prašyta panaikinti Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmų išteisinamąjį nuosprendį ir priimti apkaltinamąjį nuosprendį.
Šiemečio sausio viduryje Kauno apygardos teismas priėmė nutartį, kuria prokuroro apeliacinis skundas atmestas. Tokia nutartis įsiteisėjo jos paskelbimo dieną. Tačiau per tris mėnesius galėjo būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Tokia teise nepasinaudota.
Įsigaliojus Kauno apygardos teismo nutarčiai, T.Cibulskui išnyko beveik dvejus metus galiojusi paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos Alytuje.
Dabar verslininkas dėl patirtos didelės, keturženklę pinigų sumą siekiančios moralinės ir materialinės žalos, rengiasi bylinėtis su valstybe. Kalbamės su išteisintuoju T.Cibulsku.
– Kaip skaičiuojate patirtą moralinę ir materialinę žalą?
– Materialinė žala aiški – konkrečios išlaidos advokatui. O moralinė: pasakysiu ir daug kas supras.
Buvo penktadienio vakaras, policija mane su antrankiais atsivežė į Alytaus centrą, aikštelę prie savivaldybės, kur stovėjo mano automobilis. Čia tikrai buvo nemažai žmonių. Liepė stovėti prie automobilio surakintam antrankiais, kol pareigūnai apie pusvalandį mašinoje darė kratą. Žmonės eina, žiūri, pasijutau, kaip tikras nusikaltėlis.
Krata darbovietėje, namuose, matant kaimynams ir mano vaikams. Darant kratą namuose, net buvo iškviesti vaiko teisių specialistai. Tokio pažeminimo per gyvenimą nesu patyręs. Nesu teistas, o policininkai su manimi elgėsi kaip su didžiausiu nusikaltėliu.
– Ko kratų metu buvo ieškota?
– Anot pareigūnų, jie ieškojo vekselių, pinigų. Konfiskuotas net rašiklis, kurį buvau davęs pasirašyti vekselius Matoniui. Ar ne absurdas?
– Ar tikėjotės, kad taip skandalingai gali baigtis Jūsų pareikštas noras dalyvauti patalpų nuomos konkurse?
– Žinote, per savo gyvenimą esu patyręs ne vieną atvejį, kai teko susidurti su policijos pareigūnų neteisėtais veiksmais ir savivale: pradedant siūlymu užsidėti įrašymo įrangą ir provokuoti jiems netikusį asmenį, baigiant įmonės apskaitos dokumentų neteisėtu poėmiu pagal konkurento užsakymą. Be to, žinojau apie Matonio santykius su vienu iš Alytaus policijos komisariato vadovų, žinau, kad Matonis yra buvęs dabar miesto valdžioje esančios Socialdemokratų partijos narys, galbūt net koja savivaldybėje duris atidarinėjantis.
Bet kad man šioje situacijoje bus iškelta byla dėl turto prievartavimo, atseit grasinau sužlugdyti sporto klubo veiklą, tikrai, net turėdamas lakią fantaziją, negalėjau pagalvoti. Kaip ir nepagalvojau, kad Alytaus policijos komisariato organizuotų nusikaltimų tyrimų pareigūnai yra tokie, atsiprašau, neraštingi bei nemąstantys, kadangi jie buvo surinkę vien tik įrodymus, patvirtinančius (cituoju teismo nuosprendį) „Matonio kryptingą siekį bet kokiomis priemonėmis laimėti šį nuomos konkursą“. Objektyviai ir nešališkai įsigilinus į bylos medžiagą, buvo neabejotinai aišku, kad ne aš, o Matonis mane visaip spaudė nedalyvauti šiame konkurse.
Nagrinėjant bylą teisme, keistai atrodė, kad ikiteisminį tyrimą vykdę pareigūnai staiga stipriai susirgo, kad negalėjo pasirodyti teisme net nuotoliniu būdu. Jau bylos nagrinėjimo metu pirmoje teismo instancijoje paaiškėjo, kad tyrimą vykdžiusio skyriaus viršininkas jau nedirba policijoje, o tyrimą atlikęs vyriausiasis tyrėjas serga liga, dėl kurios tuoj baigs tarnybą. Nors mane sulaikant ir ikiteisminio tyrimo metu abu buvo žvalūs ir kupini jėgų. Gal tai sutapimai?
– Kaip Jūsų sulaikymą komentavo pareigūnai? Turbūt kažką su jais kalbėjote, kol buvo atliekamos kratos.
– Sužinojęs, kuo esu įtariamas, aš tyrėjų paklausiau, ar jie tikisi bylą laimėti teisme? Jie pašaipiai atrėžė: o mums atseit tas pats, kas bus teisme, jiems neva svarbu sudoroti ir pažeminti mane. Demonstravo savo galią, sakydami, kad net Aukščiausiojo Teismo teisėjus pavežioja su antrankiais, jeigu reikia.
Tuomet aš supratau, kad su manimi siekiama brutaliai susidoroti, nepaisant priemonių.
O šiaip jie dėjosi labai draugiški, visą laiką siūlė parūkyti, nors aš nerūkau, patys kiekvienoje vietoje vis rūkydavo ir visko klausinėdavo neva tarp kitko. Na, žinote, žaidė kaip filmuose – gerą ir blogą policininką.
– Ar patyrėte kažkokių sunkumų, beveik dvejus metus turėdamas kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti?
– Kadangi tai buvo kovido pandemijos metai, vykti niekur neteko. Tačiau aš niekaip nesuprantu, kodėl mane policijoje reikėjo laikyti visą naktį ir tik kitą dieną vykdyti apklausą. Demonstratyviai buvo vilkinama apklausa: tai kompiuteris užstrigdavo, tai išvykus iš komisariato prireikdavo grįžti, nes pasiliko vienas iš kratą daryti turėjusių pareigūnų. Man matant buvo vis vartomas Baudžiamasis kodeksas, lyg ieškant tinkamo straipsnio.
– Esate minėjęs, kad, vykstant ikiteisminiam tyrimui Jūsų Baudžiamojoje byloje, esate patyręs materialinių nuostolių versle.
– Taip. Policija klausėsi mano pokalbio telefonu su vieno didelio prekybos centro atstovais, kuriems, kaip ilgamečiams verslo partneriams, suteikiau informacijos apie Alytuje pardavinėjamą žemės sklypą šio centro kaimynystėje, paklausiau, ar tai jų nedomintų. Iškart po to su manimi susisiekė ir apsilankė, manau, policijos sankcionuotas asmuo, neatskleidžiant tapatybės, apsimetęs to prekybos tinklo vadovaujančiu darbuotoju, ir norėjo sužinoti, ko aš noriu.
Tyrėjai pareikalavo iš tinklo administracijos visų susirašinėjimų tarp mūsų. Netrukus tas prekybos tinklas nutraukė produkcijos pirkimą iš mano įmonės, patyriau tikrai didelių nuostolių. Neatmestina, kad specialiai buvo dėta daug pastangų sužlugdyti ir mano verslą.
Arba kitas pavyzdys. Iš karto po sulaikymo sulaukiau įtartino asmens, kuris paprašė mėnesiui išsinuomoti mano turimas patalpas pirties surinkimui. Jis iš karto siūlė pinigus, sakė, kad jokių sąskaitų nereikia. Aš su tuo nesutikau, už nuomą išrašiau sąskaitą. Galbūt mane norėta prigriebti už neišrašytą sąskaitą. Ir tai tik vienas iš kelių tuo metu vykdytų provokacijų prieš mane.
– Jei vėl būtų skelbiamas nuomos konkursas toms pačioms patalpoms, ar dalyvautumėte?
– Jei tokiomis pat sąlygomis, dalyvaučiau. Abejoju, ar „Margirio“ vadovas su jam artimais policijos pareigūnais ryšis panašiam susidorojimui su konkuruojančiu konkurso dalyviu, vis dėlto gyvename ne Baltarusijoje.
– Kaip šioje skandalingoje situacijoje elgėsi Alytaus miesto savivaldybės administracija? Juk ji, kaip konkurso organizatorė, taip pat turėjo būti suinteresuota skaidriu konkurso vykdymu ir kuo didesnės kainos už nuomojamas patalpas gavimu?
– Mano nuostabai, savivaldybės administracijos vadovai, beje, tuometis administracijos direktorius Rolandas Juonys taip pat apklaustas byloje, nematė reikalo nutraukti nuomos konkursą, kuris, mano manymu, vyko grubiai pažeidžiant teisės aktus, nors aš iš karto po to į juos esu kreipęsis.
Maža to, bylos nagrinėjimo teisme metu paaiškėjo, kad ir administracijos vadovas, ir dar keli už sportą atsakingi darbuotojai, neabejoju, piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi, labai intensyviai talkino „Margirio“ vadovui sėkmingai dalyvauti šiame konkurse. Deja, tai nesudomino mūsų teisėsaugos.
– Kokį patarimą turėtumėte tiems, kurie ketintų dalyvauti konkurse valdiškų patalpų, kuriomis daug metų pagal panaudą naudojasi kažkokia asociacija ir ji taip pat siektų laimėti konkursą?
– Neiti skersai kelio sistemai. Manau, ji sukurta grobstyti valdišką turtą. Antra vertus, jei visi vengs ir bijos eiti prieš sistemą, kas bus Lietuvoje?
Po šios nemalonios istorijos darosi nejauku suvokiant, kad dabartiniais laikais gali būti taip lengva susidoroti su netinkamu asmeniu nesąžiningų pareigūnų rankomis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas apie devintą valandą vakaro, staigiai sukurpiant abejotino turinio pareiškimą, asmuo pradedamas sekti, sulaikomas, laikomas per naktį areštinėje, atliekamos kratos, paimami įmonės dokumentai, telekomunikacijų įranga, advokatams iki teismo neleidžiama susipažinti su medžiaga ir byla skubiai perduodama teismui.
Laimė, kad teismai Lietuvoje nėra tokio lygio, kaip kai kurie policininkai ir prokurorai.
Pakalbintas „Margirio“ prezidentas R.Matonis tvirtino labai blogai vertinantis teismų sprendimus šioje turto prievartavimo byloje, bet su tuo tenka susitaikyti: „Kaip teismas nusprendė, taip ir yra.“ Po skandalingai vykusio Sporto ir rekreacijos centro patalpų nuomos konkurso su šiuo sporto klubu, likusiu vieninteliu jo dalyviu, pasirašyta penkerių metų nuomos sutartis su galimybe ją pratęsti dar tokiam pat laikotarpiui. Patalpos išnuomotos tik šiek tiek už didesnę nei pradinę nuomos kainą.
Pasiimk atostogas, būk geras…
Komentaras
Pasiimk atostogas, būk geras...Duok ramybės komentarų skilčiai...
Gal žurnalistė pradėjus…
Komentaras
Gal žurnalistė pradėjus viešint apie Alytaus teisėsaugos ypatumus praplės šią temą? Aiškiau alytiškius informuojant apie esmę kažkur prieš kelis mėnesius Laisvas laikraštis spausdintus straipsnius apie Alytaus teisėsaugos iniciatyvas padaryti psichinę vieną moterį, kur tuose straipsniuose su konkrečiom pareigūnų pavardėm ir foto, apie Alytaus teismo civ. bylos Nr.2-952-292/2017 ypatumus ir įdomų politiko elgesį net teismo salėj kur turi būt užtikrintas įstatymų laikymasis, bei Alytaus prokuratūros nutrauktą ikiteisminį tyrimą Nr.03-2-00215-17 atsakomybę išstatant moterį ir savivaldybės Etikos komisijos neryžtingumą tyrime Nr.KPPn-16 pradėjus viską išsiaiškint išsamiai, kad? Neliktų įtarimų ir baigtūs atskirų po politika per intrigas šantažuot, slopint keliančius miesto labui atskiriems neįtinkančias temas, kaip. Dėl neefektyviai išnaudotų pramonės parko, aerodromo orlaivių, poteksčių, užkastų atliekų istorijos nepaaiškinant alytiškiams pavojinga ar ne? Laikas baigt Alytuj su tokiom intrigom link nužmogėjimų..Negali miesto sėkmingas vystymas dešimtmečiais stagnuot per kelių intrigas, nesiskaitant su priemonėm, žmoniškumu. Arba kitu atveju baimėj supūt? Kol negali sutramdyt keletos išsidirbinėjimų be atsakomybės.
Konstitucijos 33 str.-…
Komentaras
Konstitucijos 33 str.- laiduojama piliečiams teisė kritikuot pareigūnus, valdžią. Tad reikėtų viešint konkrečiom pavardėm ir policijos tyrusius. Tegu žino Alytus. Kaip Alytaus teismo civ. byloj Nr.2-952-292/2017 tarybos narys po privačiu kaltinimu ant alytiškio vadindamas žmogysta - stovėdamas pabalo ir dribo ant kėdės prieš teismo salėj kitoj stalo pudėj sėdintį alytiškį. Tik pirštu sugebėjo advokatei parodyt, kur tabletė švarke ir ta išėmus atgaivino. Teisėja net greitosios nekvietė. Reiškia politikas alytiškį pats atsitempė į teismo salę ir pats nuo savo intrigų? O jei būt numiręs teismo salėj, kokiem pareigūnam dėkui pasakyt, nors būtų aišku. Vienok tokios pat triados nustatytos nutrauktam prokuratūros tyrime Nr.03-2-00215-17, tik ten atseit po moters darbo namų kompiuteriais, moteris atsisakė duot parodymus. O ten ir triados - už teismus baudas deda, kviečia namų bendrijų pirmininkus ateit į teismo salę..Vienok teisėja net nereagavo į šį nutrauktą ikiteisminį tyrimą, kad konkretint kas konkrečiai rašinėjo nustatyta žeidžiančių komentarų ten yra. Kaip ir savivaldybės tyrusi Etikos komisija sprendime Nr.KPPn-16, bet pradėjus tirt išsigando konkretint. Kviestas tarybos narys ateit į komisiją neatėjo paaiškint, nes su teisme leksika sutapo ir įtarimų kilo. Vienok komisija išsigando kreiptis į policiją konkretint, o būt įvedę aiškumą. Ir jei rašė po kitų kompais, kaip pažeidimai naudojantis kitų asmens padėtim. Užklausius pareigūną, kurio parašas, atseit neatsimena. O ten regis sportininkas, vyras pajėgume, o po moterim atsakomybei palikę. Alytaus karžygiai, ereliai. Tik štai kaip akis į akį, tai teismo salėj tik ant gaivinimo tablete laikos. O už akių, anonimais, karžygiai, kol.. Dauguma žino, bet..?
Vienas žmogus pripylė…
Komentaras
Vienas žmogus pripylė komentarų :D visi žinom koks :D
Per pažįstamus Alytuj…
Komentaras
Per pažįstamus Alytuj policijoj tvarkosi reikalus kas daeina ? Tokios tradicijos ?
Įdomi ir pareigūnų elgsena…
Komentaras
Įdomi ir pareigūnų elgsena. Kurie į valdžią nerinkti ir nėra atskaitingi. Vienok. Jų metines veiklos ataskaitas tvirtina ir politikai. Seimas. Turi laikytis įstatymų ir jei visuomenei nesišku, apie savo veiklą informuot, aiškint. Kad nelikt neaiškumų. Alytuj matos kaip ir jokios reakcijos visuomenei paaiškint, kas vyksta. Kodėl nedeakvačios priemonės naudojamos ar kiti link nužmogėjimų epizodai prasiskverbia. Pav. olgai nematė dėl padangų gaisro pradmenų... Dėl užkastų atliekų istorijos firmoj iki šiol, kad paaiškint institucijos akytiškiams pavojinga ar ne, tabu? Ne mažai atvejų alytiškius kaip už kvailelius per savo sprendimus laiko. Pasakė nežino ir atseit, visi nežinokit, nors visi žino. O kaip rimtesnės pasekmės kaip dėl padangų gaisro užplaukė, vėl nežiniukus vaizduoja. Sotu jau tų išsidirbinėjimų Alytuj. Nors pagal įstatymus rinkti politikai atsakingi ir atskaitingi už įstatymų laikymasi. Bet požymiai, nuo kaip kurių po politika ir prasideda intrigos, per kurias nyksta Alytus.
Alytuj būtent progresu…
Komentaras
Alytuj būtent progresu nešviečia, nes per savivaldą dominuoja turintys įpatingus santykius su teisėsauga per intrigas. Būsimiems rinkimams net nauji šio stiliaus dariniai aktyvuojas. Straipsnį parodyta tik epizodas teisingumo Alytuj. Pliusas, kad dryso paviešint nors tiek, nes. Iki tol tabu, apart pasišnibžda po tyliai...
Kodėl žiniaaklaida žinodami…
Komentaras
Kodėl žiniaaklaida žinodami neaprašinėja neeilinės situacijos Alytaus teismo civ. byloj Nr.2-952-292/2017, kur tiesiog teismo salėje politikas nuo neapykantos eiliniui alytiškiui už nepatogius klausimus nuo savo triadų tiesiog alpsta stovėdamas pabalęs drimba ant kėdės. Tik pirštu advokatei parodo į švarko viršutinę kišenę, iš kur advokatė ištraukia tabletę ir tik ją nurijęs politikas apglebęs sėdi. Nors tam momente neaišku kas bus, teisėja net greitosios nekviečia. O jei būt tabletę neatgaivinę ir numiręs, ką ant paminklo būt rašę? Ar apsimetę kaip nieko tokio, kad davę priesaikas laikytis įstatymų politikas, teisėja ir advokatai teisininkai nesugeba žmoniškai perspėt tarybos nario, kad? Kad tarybos narys turi laikytis įstatymų, kur politikams aukšti reikalavimai, pagal Konst.21,22 straipsnius negalima įžeidinėti, tyčiotis iš eilinių žmonių. Juo lab Konst, 22 str.- teismas ir įstatymas saugo asmens, šeimos garbę.. Kad negalima reikalaut klykiant iš teisėjos dėt baudas kas neįtinka politikui...Tarybos narys vertinamas kaip politikas, o ne kaip eilinis. Kad negražu būnant tarybos nariu pats pasiverčia į eilinį asmenį, kad ieškinius lupt nuo eilinio neįtinkančio. - Gaunas net turintys teisinį išsilavinimą padeda tarybos nariui iki nesamonių lygio, nuo kurio aną tam momente dar tablete atgaivino? Reiškia ant tiek Alytuj atskiri per politikas ir teisėsaugą praradę nežmoniškumus, kad iki tokių kritinių nesamonių prieina. Juo lab leist politikui tokią leksiką teismo salėj naudot, turiniu-kas ubagui davė teisę klaust, aiškint..- gatvėj pabandytų, matytų kas gautūs. Trumpiau neįsivaizduojamos situacijos šiais laikais.
Jau šitoj ,,šutvės,, …
Komentaras
Jau šitoj ,,šutvės,, savibledos tai svetimam laimėti bet kokiame konkurse yra be šansų. Visokie matoniai nedaleis į sporto rūmų patalpas svetimų. Ten gi lovys be regisruoto mokėjimo, be sąskaitų....
Kas Alytuj primoko tokių per…
Komentaras
Kas Alytuj primoko tokių per teisėsaugą intrigų su nužmogėjimų elementais? Turi būt labai pikti ir teisiškai kažkiek prakutę? Nes kaip rimti žmonės ir teisininkai taip nedrystų. Žaist žmonių likimais.
Prienų teismas nepabūgo…
Komentaras
Prienų teismas nepabūgo Alytaus įpatumų. Net per savivaldą Prienai rimtesni už Alytų, kur apart interesų intrigos rimčiau ir nešviečia. Nes ikiteisminį tyrimą veda policija, prižiūri teisėtumą prokuroras, ikiteisminio tyrimo teisėjas. O Alytuj jie turi išsiskiriantį, nors epizodais bruožą iki nužmogėjimo situacijų. Kur kito nedrystų prileist tokių situacijų, Alytuj drysta. Ypač už akių ir kitų rankom, į akis .. Per tokio pobūdžio kombinacijas ir nyksta Alytus per 30 metų.
Atsargiai su teisėsauga, kur…
Komentaras
Atsargiai su teisėsauga, kur per savivaldą ne tik kišasi įtartinai, bet galimai siekia sudorot, nuslopint neįtinkančius nesiskaitant su priemonėm. Ypač anoj kadencijoj Alytuj matės, aktyvi stt kur sugebėjo neįžvelgt net padangų gaisro pradmenų, kur prieš n gaisrų įtartinai nepastebėta. O ant sliekinėjimų liejos prieš neįtinkamus, kur apsijuokę net žmoniškai atsiprašyt nesugeba. Arba, kad nuslopint keliančius nepatogius klausimus dėl įtartino efektyvumo miesto labui pramonės parko, aerodromo, orlaivių.. politikas atsilošęs po privačiu kaltinimu nepagrystai naudoja privatų onstitutą, kad pakenkt, nuslopint neįtinkantį ir kitus prigasdint. Palaikant tai per Alytaus prokuratūros nutrauktą ikiteisminį tyrimą Nr.03-2-00215-17 pasiprovokuojant ir pačiam politikui realizuojant per Alytaus teismo civ. bylą Nr.2-952-292/2017 iki nužmogėjimo įpatumų. Kaip ir tai palaikant tarybai per nutrauktą savivaldybės Etikos komisijos sprendimą Nr.KPPn-16, kur taryba galėję išsiaiškinę užkirst kelius intrigoms po politika, to nepadarė. Paliko landas, gal naudinga, kad žmonės bijotų atskirų. Bet, kodėl po to stebis, kad miestas stagnuoja, kas be politikų pritarimo, palsikymo, kaip ir visuomenės pasyvumo kas reiškia pritaria, nevyktų. Tad pažanga, kad vietos žiniasklaida drysta šias temas viešont, nes iki tol kaip privengė. Nes kuo daugiau viešumo- tuo geriau miesto labui. Nes įsijautę atskiri po politika ir pareigūnai. Pripratę be atsakomybės..