Švietimo tinklo pertvarka: priimti sprendimai bus įgyvendinami palaipsniui

nuotr.
Vasario 27 d. Alytaus miesto savivaldybės taryba turėtų priimti sprendimą dėl Alytaus miesto savivaldybės švietimo tinklo pertvarkos.

Tinkamiausio sprendimo ieškota ilgai – švietimo tinklo pertvarkos tema diskutuota su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, švietimo įstaigų bendruomenėmis, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais ir suinteresuotomis asmenų grupėmis, galiausiai ar dar kartą patobulintas Alytaus miesto  savivaldybės švietimo tinklo pertvarkos projektas bus priimtas, paaiškės jau kitą savaitę.

„Vyko daug diskusijų, susitikimų, savo poziciją išsakė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tėvų bendruomenė, tarybos nariai, švietimo darbuotojai. Atsižvelgiant į aplinkybes, nuomones ir bendruomenės poreikius, minėtas sprendimo projektas kito, atsirado kitų punktų“,  – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.   

Alytaus miesto savivaldybės tarybai teikiamame sprendimo projekte siūloma renovuoti Likiškėlių progimnazijos pastatą, reorganizuoti Alytaus „Sakalėlio“ pradinę mokyklą, pakeisti „Drevinuko“ mokyklos-darželio tipą iš mokyklos-darželio į lopšelį-darželį, likviduoti Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą, o Alytaus miesto pedagoginę psichologinę tarnybą perkelti į kurios nors bendrojo ugdymo mokyklos laisvas patalpas. 

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymus, Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo projekte nelieka siūlymo reorganizuoti ar kitaip pertvarkyti Alytaus Likiškėlių progimnaziją. Likiškėlių progimnazijos pastatą siūloma renovuoti.  

Dalyje šios progimnazijos patalpų turėtų įsikurti šiuo metu Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ patalpose veikiantis Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialas. Čia planuojama perkelti ir šiuo metu Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos patalpose veikiančią Rusų šeštadieninę mokyklą. Likusias laisvas Likiškėlių progimnazijos patalpas ketinama siūlyti panaudoti kitoms miesto bendruomenės reikmėms.

Permainos planuojamos Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje. Šią švietimo įstaigą ketinama reorganizuoti – ją prijungti prie Vidzgirio progimnazijos. Siekiant užtikrinti  „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokinių ugdymo savitumą – etninės kultūros, tautinių papročių ir amatų puoselėjimą – Alytaus miesto savivaldybės tarybai bus siūloma priimti sprendimą,  kad „Sakalėlio“ pradinės mokyklos direktorius būtų paskirtas Vidzgirio progimnazijos direktoriumi.  Prieš perkeliant „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokinius ir mokytojus į Vidzgirio progimnazijos patalpas, Vidzgirio progimnazijos patalpos bus suremontuotos. Planuojama, kad šios progimnazijos patalpoms modernizuoti prireiks apie 400,0 tūkst. Eur.

Alytaus „Drevinuko“ mokyklą-darželį siūloma pertvarkyti – pakeisti mokyklos tipą iš mokyklos-darželio į lopšelį-darželį. „Drevinuko“ mokyklos-darželio patalpose dar kurį laiką veiks Vidzgirio progimnazijos pradinio ugdymo klasės ir mokiniai iš šios įstaigos į Vidzgirio progimnaziją bus perkeliami palaipsniui esant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo poreikiui, patalpas visiškai pritaikius ugdymo procesui ir  judėjimo negalią turintiems asmenims. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos J.Šukevičienės, jautrus klausimas – mokinių ugdymo kokybės užtikrinimas ir mokytojų darbo vietų išsaugojimas. „Sprendimo projekte teigiama, kad Vidzgirio progimnazijoje bus vykdoma stebėsena dėl patalpų pritaikymo judėjimo negalią turintiems asmenims. Tai reiškia, kad mokiniai Vidzgirio progimnazijoje mokysis tik tinkamai ir poreikius atitinkančiose, pritaikytose patalpose, o juo mokys tie patys mokytojai“,  – priduria mero pavaduotoja. 

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą planuojama likviduoti, o Suaugusiųjų ir jaunimo klasių asmenų ugdymą perduoti Alytaus profesinio rengimo centrui. Saugaus eismo klasę siūloma palikti jai skirtose patalpose, esančiose Vingio g. 15A, o modernią šios mokyklos sporto salę  perduoti VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centrui.

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktorių bus siūloma paskirti Likiškėlių progimnazijos direktoriumi. Anot Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos J. Šukevičienės, įstaigos sėkmė, mikroklimatas ir sėkminga veikla nemažai priklauso nuo vadovo, jo kompetencijos. „Sakalėlio“ pradinės ir Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų dabartiniai vadovai – kompetentingi, patyrę švietimo vadybininkai, galintys sutelkti bendruomenes, skleisti ir stiprinti įstaigos išskirtinumą ir vertybes.

Į kitas kurios nors bendrojo ugdymo mokyklos laisvas patalpas ketinama iškelti Alytaus miesto pedagoginę psichologinę tarnybą, o dabartines – privatizuoti arba naudoti kitoms miesto bendruomenės reikmėms.

Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarka leis sutaupytas lėšas panaudoti švietimo kokybei gerinti: švietimo vadybininkų, mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų kvalifikacijai tobulinti, ugdymo aplinkai modernizuoti, švietimo pagalbai mokiniams, jų tėvams, mokytojams ir kitiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims efektyvinti ir aukštesniems mokymosi rezultatams siekti.

Komunikacijos skyriaus informacija


 

  Komentaras

  Nuo kada direktorius mokyklai skiria savivaldybe?Cirkai be pinigu. O gal taip isgarsins Alytu kaip su gaisru. Patinki valdziai paliksim tau mokyklai vadovauti ,jokiu konkursu tau nereiks .

  Komentaras

  dabar džiaugiasi, kad nunyko tos mažos, pasak miestiečių labai vaikams tinkamos mokyklėlės. Nes į gimnazijas vaikai yra nuvežami, ten geros valgyklos, kita, solidesnė, bendruomenė, visai kitas ugdymas. Rajono pavyzdžiu reikia pasekti ir miestui. iš tikrųjų savo vaikų tose atsiskyrėliškose mokyklėlėse nelaikykite, juk tik pakenksite akiračio formavimuisi.

  Komentaras

  Alytuj tik mokytojams,auklėtojoms ..bibliotekininkėms konkursai,o direktoriaut konkurso nereikis,jei ir vyksta,tai vienas kandidatas.Va apie rotaciją tai išvis negirdėt..iki pensijos ar iki tarybos nario.Kokia tai paslaptis?

  Komentaras

  Akivaizdus pažeidimas: Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktorių bus siūloma paskirti Likiškėlių progimnazijos direktoriumi. Turi būti skelbiamas konkursas! Tiesa, pamiršau, kad šis ponas jau laimėjo vieną konkursą (paskyrimą) pats prieš save.

  Komentaras

  Pas juos nėra vargo dėl gudrumo. Išlieka po partijom pedagogų branduoliai. Kur už darbo vietas giminėm per rinkimus balsuos. O štai miestui kaip per paskutinius metus sumažėjo 1500 gyventojų. Taip ir strategijų negerinant nykt. Tempu po 5 gyventojus vidutiniškai per kiekvieną darbo dieną. Iki rinkimų po 8 mėnesių dar prie tūkstančio panašiai sumažėt gali.

  Komentaras

  Dar tiek spręst reikėjo dėl tokios pertvarkos,taigi viskas lieks taip pat ,tik pastatais apsikeitė.Tai kas valdo miestą,kad tokį absurdą vadina pertvarka.Ką sutaupysit,vaikų neatsiras į tuos tuščius pastatus.Vargas dėl proto...

  Komentaras

  Tiek studijų brangių atliko ,tiek erzelio sukėlė,o tik direktorių kėdes perneš iš vieno pastato į kitą.Vaikų sumažėjo perpus,o visos mokyklos veiks.Tai kur ta pertvarka ir taupymas,jei viskas lieka ir dar renovuojama

  Komentaras

  Net Alytaus rajonas patys be jokių ministerijų pasidarė švietimo reformas ir jau pamiršę. Alytaus vietoj to, kad ir patys be jokių.., tarėsi su visais. Kad neliko laiko patiems bandyt. Ir pasitarę su visais - neliko griaut ir statyt. Kur visas erzelynas ir vyko. Kitur tas pats, vienur daugiau- kitur mažiau. Ir toliau mažėjant gyventojų skaičiui vėl reikės...

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.