Švęsdama narystės NATO 15-ąsias metines, Lietuva laiko NATO egzaminą (93)

nuotrauka
Šiandien Lietuvoje laikomas NATO egzaminas, skirtas Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakčiai paminėti. Egzaminą laiko keli tūkstančiai šalies gyventojų, taip pat moksleiviai daugiau nei 150-yje Lietuvos mokyklų. Klausimai pateikiami trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir rusų.

Egzaminą laikyti kviečiami visi piliečiai, pirmasis jo etapas vyksta internetu šiandien 9-19 val., adresu www.nato70.lt.  70 geriausiai pasirodžiusiųjų pateks į antrąjį etapą, o 7 laimėtojų lauks išskirtinė galimybė apsilankyti NATO būstinėje Briuselyje.

 

„Jau 15 metų kartu su NATO kuriame savo ir sąjungininkų saugumą. Narystė Aljanse įprasmina šimtamečius Lietuvos žmonių laisvės siekius ir darbus Tėvynės labui. Kviečiu dalyvauti NATO egzamine, nes saugumas prasideda nuo žinojimo”, - sako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Egzaminą Lietuvoje organizuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas džiaugiasi, kad egzaminas dar iki jo pradžios sulaukė susidomėjimo – iš anksto laikyti egzaminą užsiregistravo daugiau kaip 5 tūkstančiai šalies gyventojų. Anot jo, tai rodo, kad lietuviams iš tiesų rūpi valstybės saugumas ir narystės NATO privalumai.

 

Egzaminą sudaro 30 klausimų, į kuriuos atsakyti reikia per 45 minutes. Dalyviai varžysis trijose kategorijose: moksleivių, piliečių ir profesionalų. Iš jų  į antrąjį etapą, vyksiantį rugsėjo 14 dieną, keliaus 70 geriausiai ir greičiausiai egzamino užduotis įveikusių dalyvių.

 

Daugiau informacijos apie egzaminą skelbiama www.nato70.lt bei socialiniuose tinkluose www.facebook.com/nato70.lt, www.instagram.com/nato70.lt.

 

Egzaminą organizuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, partneriai - Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija. Egzamino informacinis partneris portalas DELFI, informaciniai rėmėjai - LRT radijas ir televizija, Mediatraffic. Egzamino draugai - kavinių tinklas Caffeine bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą finansuoja NATO Viešosios diplomatijos padalinys, remia informacinių ir ryšių technologijų įmonių grupė „Elsis”.

 Adelė Vaiginytė

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai