Sunkvežimių alyvos keitimo klaidos, kurios gali brangiai kainuoti (1)

sunkvezimiu remontas
Kiekvienas sunkvežimio savininkas nori, kad jo transporto priemonė dirbtų kaip šveicariškas laikrodis – patikimai ir be trikdžių. Vis dėlto tam tikri sprendimai, susiję su sunkvežimių remontu, ypač su alyvos keitimu, gali ne tik sumažinti transporto priemonės patikimumą, bet ir lemti papildomas išlaidas. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindines klaidas, susijusias su alyvos keitimu sunkvežimiuose, ir kaip jų išvengti.

1. Alyvos keitimo intervalų nepaisymas

Viena dažniausių ir kartu brangiausių klaidų – alyvos keitimo intervalų nepaisymas. Gamintojų nustatyti intervalai nėra atsitiktiniai; jie yra apskaičiuoti, atsižvelgiant į optimalų variklio eksploatavimą ir alyvos našumo ciklą. Nepaisant šių reikalavimų, galima tikėtis ne tik variklio našumo sumažėjimo, bet ir ankstyvo jo nusidėvėjimo ar net gedimo.

2. Netinkamos alyvos pasirinkimas

Kitas klaidingas žingsnis – netinkamos alyvos pasirinkimas. Kiekvienas variklis turi specifinius reikalavimus alyvai, kurių nepaisymas gali lemti blogesnį tepimą, didesnę trintį ir, galiausiai, variklio gedimą. Todėl svarbu pasirinkti sunkvežimių alyvą, atitinkančią tiek gamintojo specifikacijas, tiek esamas eksploatavimo sąlygas.

3. Nepakankamas alyvos lygis

Nepakankamas alyvos lygis yra paprasta, bet labai dažna klaida. Per mažas alyvos kiekis gali sukelti nepakankamą variklio dalių tepimą, o tai veda prie jų pažeidimo ir netikėtų remonto išlaidų. Tad reguliarus alyvos lygio tikrinimas ir jo palaikymas yra būtina bet kokio sunkvežimio priežiūros dalis.

Vengiant minėtų klaidų, galima ženkliai prailginti transporto priemonės tarnavimo laiką ir sumažinti jos eksploatavimo išlaidas. Svarbu prisiminti, kad profesionalus sunkvežimių remontas ir priežiūra yra investicija į transporto priemonės ilgaamžiškumą ir patikimumą. Taigi, atidus dėmesys alyvos keitimui gali padėti išvengti nereikalingų galvos skausmų ateityje.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  straipsnis kadangi Alytuje visi vazineja su sunkvezimiais ir vaziuoja kur nori ir jokie zenklai negalioja tai svarbu kad visi furoms laiku keistu tepalus ir kad laiku dapiltu tepalo ir kad kokybe butu auksto lygio o kaina visiskai nesvarbu

Kiti straipsniai