Statybinės atliekos: kaip užtikrinti greitesnį jų tvarkymą?

statybines atliekos
Statybinių atliekų tvarkymas kartais tampa tikru galvos skausmu: tenka pasvarstyti, kaip šias šiukšles kaupti ir išvežti. Kiekvienam mūsų yra puikiai žinoma, kad šių atliekų negalima mesti į komunalinius konteinerius ar tiesiog išvežti į pamiškę, todėl į statybinių atliekų tvarkymą vertėtų žiūrėti pakankamai atsakingai. Nors gana dažnai manoma, kad tai gali pareikalauti tikrai nemažai pastangų, tačiau svarbu žinoti, kad statybinės atliekos gali būti tvarkomos gerokai paprasčiau, – žemiau rasite keletą naudingų patarimų.

Statybinių konteinerių nuoma

Tai – paslauga, kuri pasirenkama ganėtinai dažnai, ir tam yra tikrai svarbių priežasčių. Palanku yra tai, kad išsinuomojus tokius konteinerius galima kur kas paprasčiau palaikyti švarą statybų aikštelėje. Šiukšlės yra iš karto metamos į šiuos konteinerius, todėl vėliau tereikia susitarti dėl konteinerių išvežimo arba pakeitimo tuščiais. Dažnais atvejais tokia paslauga leidžia sutaupyti pinigų: kadangi atliekos yra metamos į tam tikros paskirties konteinerius, šiukšlių rūšiavimas tampa paprastesnis, taigi, jų supirkimo kaina gali tapti žemesnė.

Jei šiukšlės kaupiamos vienoje krūvoje...

Kartais statybines atliekas nusprendžiama kaupti vienoje krūvoje, o tuomet, kai statybų darbai yra pabaigiami, statybinės atliekos yra išvežamos savarankiškai, arba šis darbas yra perleidžiamas statybines šiukšles tvarkančioms kompanijoms. Jei nusprendžiama šiukšles išvežti savarankiškai, tokiu atveju jas tenka krauti į maišus, o tuomet jas išvežti į specialias aikšteles: turbūt nereikia net sakyti, kad toks darbas reikalauja tikrai nemažai laiko ir pastangų, todėl gali būti paprasčiau tiesiog kreiptis į atliekas tvarkančias kompanijas. Naudojant specialią techniką „palaidos“ atliekos gali būti surenkamos kur kas greičiau, ir tuomet belieka pasirūpinti jų išvežimu.

Ar verta statybines atliekas krauti į maišus?

Tokia pasirinkimo galimybė yra viena populiariausių, tačiau ji pasiteisina anaiptol ne visada. Statybinių atliekų krovimas į maišus reikalauja tikrai nemažai laiko, o tokių atliekų supirkimo kaina įprastai būna aukštesnė nei sukauptų konteineriuose. Taip yra dėl to, kad maišuose priduodamos atliekos yra laikomos mišriomis, todėl tuomet, jei siekiate sutaupyti pinigų, tokia galimybė pasiteisins ne visada. Vis dėlto, maišuose sukauptos šiukšlės įprastai gali būti išvežamos ir savarankiškai, tačiau įvertinkite tai, kad į specialią atliekų supirkimo aikštelę gali tekti važiuoti ne vieną ir ne du kartus.

Taigi, jei siekiate, kad statybinės atliekos būtų tvarkomos kiek įmanoma paprasčiau, tiesiog pasiteiraukite, kokias galimybes gali pasiūlyti šiukšles tvarkančios kompanijos, ir tikrai galėsite atrasti pačius palankiausius sprendimus.

Daugiau informacijos rasite https://svarista.lt/


 


 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.