Šiurkštūs pažeidimai žinomoje mėsos perdirbimo įmonėje: teko sunaikinti tonas nesaugios produkcijos (FOTO) (4)

AN informacija
ria
Planinį patikrinimą Alytaus rajone esančioje mėsos perdirbimo įmonėje „Riamona“ atlikę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyriaus specialistai aptiko nemažai pažeidimų.

„Riamonoje“, tiekiančioje produkciją ne tik į parduotuves, tačiau ir į vaikų ugdymo įstaigas, socialinės globos namus, inspektoriai aptiko netvarką, nešvarą.

Maisto saugos pažeidimus patvirtino ir laboratoriniai tyrimai: atrinkus valstybinius šviežios paukštienos bei patalpų, įrangos nuoplovų mėginius - paukštienoje aptikta salmonelė, o patalpų ir įrangos nuoplovų mėginiuose - monocitogeninė listerija, kuri yra viena iš pavojingiausių bakterijų, galinti sukelti įvairius sveikatos sutrikimus žmonėms.   

Inspektoriai taip pat aptiko kito gamintojo pagamintų dešrelių, kurios buvo perženklinamos ir realizuojamos kaip įmonės UAB „Riamona” pagaminta produkcija, vartotojams pateikiant klaidingą informaciją apie produkto sudėtį, maistinę ir energetinę vertę - dešrelės pagamintos iš vištienos, tačiau paženklinamos kaip pagamintos iš kiaulienos. 

 Dalis įmonėje pagamintų mėsos gaminių, neatitinka jiems taikomų kokybės reikalavimų: pagaminta produkcija parduodama kaip aukščiausios rūšies mėsos gaminiai, tačiau jų gamybai buvo naudojama mechaniškai atskirta mėsa, kuri neleidžiama naudoti aukščiausios rūšies mėsos gamininių gamyboje.    

Be šiurkščių produkcijos ženklinimo ir gamybos pažeidimų, įmonėje taip pat nustatyti daugybiniai ir grubūs higienos pažeidimai - patikrinimo metu maisto ruošimo patalpos buvo nešvarios ir netvarkingos: įrenginių paviršiai padengti įsisenėjusiomis apnašomis, ant sienų ir lubų pastebėtos pelėsio apnašos, susikaupęs kondensatas.  Inventorius ir įranga padengta įsisenėjusiomis apnašomis, paviršiai paveikti korozijos. Patalpose buvo tik šaltas vanduo, dalis plautuvių nefunkcionavo.

 Dalyje gamybinių patalpų nuotekų sistema nesandari, nuotekos bėgo tiesiai ant grindų. Įmonėje neužtikrinama transportavimo taros higieninė būklė,  netinkamai tvarkomos ŠGP atliekos, neužtikrinama darbuotojų asmens higiena, ant įrengimų taip pat pastebėti kenkėjų pėdsakai (voratinkliai, vorai, graužikų išmatos, skraidantys vabzdžiai), nustatyta kryžminės taršos galimybė. 

 Ir šis higienos pažeidimų sąrašas nėra baigtinis – jų buvo ir dar daugiau.  Produkcijos gamybai buvo naudojami maisto produktai su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Patikrinimo metu rasta neaiškios kilmės, neženklintų žaliavų ir produkcijos, kurių atsekamumas negalimas.  

Planinis patikrinimas „Riamonoje” buvo atliktas gegužės 8-10 dienomis. Įmonės veikla sustabdyta, visa nesaugi ir nekokybiška produkcija sunaikinta (iš viso virš 4 tonų), atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės priemonės.    

Šiuo metu tyrimas tęsiamas. 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Maisto veterinarijos tarnybos turi tikrinti daznai, ne tik kazkokias imones bet ir parduotuviu tinklus, ir restoranu,kaviniu,nes kainas sukele kosmines,bet koki maista patiekia,kaip kiaulidese,is kokiu mesos produktu daroma patiekalai ,primukliavota ,baisu,kodel zmones maitinami atliekomis.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.