Siuntos Europoje, ką reikia žinoti? (0)

siuntos
Prireikus išsiųsti siuntą į reikiamą Europos šalį, dažnai kyla neaiškumų kaip paruošti siuntą, kaip pasirinkti tinkamą kurjerių tarnybą ir panašūs klausimai. Yra keletas svarbių aspektų, apie kuriuos reikia pagalvoti norint saugiai ir sėkmingai pristatyti siuntą gavėjui.

Nors dauguma prekių tarp ES valstybės narių galima siųsti be muito mokesčių, tačiau tam tikros taisyklės gali būti taikomos griežtai reguliuojamoms arba draudžiamoms prekėms. Todėl prieš siunčiant siuntą į užsienį, pavyzdžiui siuntos į Daniją, verta pasidomėti ar jūsų siunčiama prekė nėra tarp draudžiamų prekių/daiktų sąrašo. Kitu atveju jūsų siunta bus konfiskuojama ir nepristatyta gavėjui, todėl patirsite išlaidų. Taip pat pasidomėkite ar šalis į kurią siųsite prekes, tikrai priklauso Europos sąjungai.

Paprastai visose ES šalių muitinėse įforminimo procesas yra daugmaž vienodas. Tačiau kai kalbama apie reguliuojamas prekes, kai kuriose šalyse gali pareikalauti papildomų dokumentų. Kalbant apie siuntimo dokumentus, visoms tarptautinėms siuntoms reikalinga komercinė sąskaita faktūra. Asmeninės mažos vertės, nereglamentuojamų prekių siuntos paprastai nereikia jokių papildomų dokumentų. Komercinėms siuntoms arba reguliuojamoms prekėms gali prireikti papildomų dokumentų, jog būtų laikomasi ES gabenimo taisyklių.

Atminkite, jog kurjerių tarnybos pasirinkimas ir siuntos paruošimas taip pat yra svarbus aspektas, nuo kuriuo priklausys, ar jūsų siunta bus pristatyta saugiai ir laiku. Renkantis kurjerių tarnybą, atkreipkite dėmesį į siūlomą siuntimo kainą bei laiką, per kurį žadama pristatyti siuntą, Galite palyginti keletą tokias paslaugos teikiančių įmonių, tokiu būdu galėsite gauti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Ne ką mažiau svarbus yra tinkamas siuntos paruošimas. Norint sutaupyti siuntos pakavimo išlaidoms, įsigykite jas internetu. Atidžiai supakuokite siuntą, naudokite burbulinę plėvelę, jeigu siuntoje yra dūžtančių ar vertingų daiktų. Daugiau informacijos apie tinkamą siuntos supakavimą galėsite rasti kurjerių tarnybos tinklalapyje.

Norint, jog siunta nukeliautų į reikiamą vietą, be jokių nesklandumų, svarbu nurodyti teisingus siuntėjo bei gavėjo duomenis, nurodyti siuntos svorį ir siunčiamos prekės tipą. Suvedus reikiamus duomenis, kelis kartus patikrinkite ar nepadarėte klaidų. Tuomet galėsite būti ramūs, jog siunta nukeliaus saugiai.


 


 


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.