Šiukšlės prie naujų konteinerių Alytuje: valdžios perspėjimas ir priminta teisė pačiai savivaldybei organizuoti atliekų tvarkymą (292)
Naujiems konteineriams – milijonai
Septynių Pietų Lietuvos savivaldybių įsteigtas ARATC naujus vokiškus, pusiau požeminius atliekų konteinerius Alytaus regiono savivaldybėms nupirko maždaug prieš trejus metus gavęs Alytaus regiono plėtros tarybos pritarimą vykdyti tokį projektą.
Kaip sakė šio centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas, viso naujų konteinerių konteinerinėms aikštelėms įsigijimo Alytaus regione projekto vertė yra per 4 mln. eurų, – apie 3 mln. eurų sudaro europinių fondų parama, likusi dalis yra centro imama paskola.
Alytaus mieste nauji pusiau požeminiai konteineriai pradėti įrenginėti šių metų pradžioje, o jų statymas turi būti baigtas iki metų pabaigos.
M.Krasausko teigimu, Alytuje šiuo metu jau įrengtos 77 naujų konteinerių aikštelės, iš viso jų turi atsirasti daugiau kaip 170. Didžioji jų dalis bus prie daugiabučių namų, taip pat nauji konteineriai bus pastatyti prie garažų bendrijų ir kapinių.
Prie daugiabučių aikštelėse pastatoma po penkis konteinerius – mišrioms, maisto atliekoms, popieriui, stiklui ir plastikui, o prie garažų ir kapinių – po keturis konteinerius, tarp kurių nebus skirtųjų maisto atliekoms.
Kam prireikė Alytuje ir kitose regiono savivaldybėse statyti naujus konteinerius? M.Krasausko pastebėjimu, senieji jau buvo moraliai susidėvėję.
Teisintasi perpildytais naujais konteineriais
Nors mieste atliekas išvežanti Vilniuje registruota, Alytuje padalinį turinti bendrovė „Ekonovus“ pagal pasirašytą papildomą sutartį su ARATC ir miesto savivaldybe naujus mišrių ir maisto atliekų konteinerius prie daugiabučių namų pradėjo eksploatuoti nuo pirmadienio, birželio 1-osios, praėjusį savaitgalį prie konteinerių jau buvo sudėtos šiukšlių krūvos, jas nešiojo šeštadienį pakilęs didelis vėjas.
Tarybos narys Valerijus Vencius užfiksavo ne vieną tokį atvejį mieste ir nuotraukomis bei vaizdo įrašais pasidalijo savo socialiniame tinkle „Facebook“. Kaip teigė, apie problemas pranešė ARATC atstovams, atkreipė dėmesį, kad prie naujų konteinerių yra stovas su informacija apie jų naudojimo tvarką, bet nėra nurodyto telefono numerio, kuriuo gyventojai galėtų pranešti apie konteinerių gedimus ar jų perpildymą.
„Man skambino ir rašė ne vieno daugiabučio gyventojai ir skundėsi užstringančiais mišrių atliekų konteinerių atidarymo mechanizmais. O senų konteinerių jau nebuvo. Todėl atliekos ir dėtos prie konteinerių. Netrukus norint ištaisyti padėtį prie kai kurių namų buvo atvežti seni mišrių atliekų konteineriai“, – sakė V.Vencius.
Surikiuotos atliekos prie naujų konteinerių miesto vadovus šį pirmadienį ir paskatino surengti susitikimą su ARATC atstovais dėl naujų konteinerių naudojimo, į pasitarimą buvo pakviesta ir žiniasklaida.
ARATC direktoriaus pavaduotojas Romualdas Dimša teisinosi, kad jau praėjusį penktadienį nauji konteineriai buvo pilni šiukšlių, todėl jos ir rikiuotos prie konteinerių, senieji konteineriai pradėti rinkti praėjusios savaitės pabaigoje: „24 metai dirbu, reformų patyręs visokių, bet, ką darėme, pasiteisino. Su atliekų surinkimu pereiname į aukštesnį lygį, konteineriai tampa vos ne mažosios architektūros elementais.“
Į vicemero Šarūno Klėgerio pastebėjimą, kad lyg neatsidaro kai kurių naujų konteinerių dangčiai, ARATC direktoriaus pavaduotojas atsakė, jog jie neatsidarė dėl konteinerių užpildymo, ir pabrėžė, kad tokie atliekų konteineriai yra naudojami visoje Europoje.
O į mero N.Cesiulio klausimą, kiek mieste yra nekokybiškų atliekų konteinerių, R.Dimša pareiškė tokios informacijos neturintis.
ARATC direktoriaus pavaduotojas pažymėjo, kad vadinamieji karštieji taškai dėl naujų konteinerių perpildymo išsiaiškinti ir žadėjo skirti dėmesį tvarkai mieste prie naujų konteinerių.
Apie tai, kad praėjusį savaitgalį prie kai kurių naujų konteinerių buvo sudėta po kelis kubinius metrus atliekų ir tam prireikė daug rankų darbo, kalbėjo ir „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė Gintarė Pocevičiūtė.
Meras atliekų tvarkytojų prašė stebėti problematiškas teritorijas, o jei pasikartotų praėjusio savaitgalio padėtis prie naujai pastatytų konteinerių, jis ARATC atstovus perspėjo dėl susitikimo kitu formatu.
Nusiskundimai nesibaigia
Nors atliekų tvarkytojai pažadėjo skirti dėmesį tvarkai prie naujai pastatytų konteinerių, mišrių konteinerių dangčiai strigo ir toliau. Tam pačiam miesto tarybos nariui V.Venciui dėl to šį antradienį, birželio 2-ąją, skundėsi vieno Vingio gatvės daugiabučio gyventojai.
„Greitai prie šio namo buvo atgabenti net du seni mišrių atliekų konteineriai. Iškyla klausimas, jei gerai veikia nauji, kam reikėjo vežti senus“, – svarstė V.Vencius.
Taip pat šį antradienį „Alytaus naujienų“ redakcija sulaukė miesto centre esančios Savanorių gatvės gyventojų skambučio, skųstasi iš maisto atliekų konteinerio sklindančiais nemaloniais kvapais ir aplink jį skraidančiomis musėmis: „Dabar dar nėra šilta ir tokia padėtis, o kas bus, kai orai stipriai atšils?“
Apsilankius prie Savanorių gatvėje esančių naujų atliekų konteinerių, iš tiesų teko įsitikinti, kad gyventojai teisūs, – dvokas nuo maisto atliekų konteinerio ir skraidančios musės pasitinka vos prie jo prisiartinus.
Dėl tokios padėties paaiškinimą pateikė ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas M.Krasauskas: „Maisto atliekos turi būti išmetamos sudėtos į maišelius. Galbūt to nepaisoma, gal šios atliekos per ilgai išlaikomos namuose?“
Pagal papildomą susitarimą su „Ekonovus“ nuo birželio Alytuje mišrios atliekos yra išvežamos tris kartus, maisto atliekos – du kartus per savaitę.
Iki papildomos sutarties aptarnauti naujus atliekų konteinerius pasirašymo mišrios atliekos iš konteinerių, esančių prie daugiabučių namų, buvo vežamos kasdien. Dabar vežimų skaičius sumažintas, nes nauji mišrių atliekų konteineriai yra didesnės talpos.
Maisto atliekų konteinerius miesto individualių namų gyventojai jau turi antrus metus.
„Nauji konteineriai nesumažins šiukšlių mokesčio gyventojams, o mes turime apie tai galvoti“
Pasitarime dėl naujų konteinerių naudojimo dalyvavęs miesto tarybos narys S.Leonavičius priminė įstatyminę teisę pačiai savivaldybei organizuoti atliekų tvarkymą ir šio proceso administravimą, o ne tai perduoti kitiems, šiuo atveju ARATC: „Būtent dėl to gyventojams atliekų kaina nemažėja, nes ARATC nesuinteresuotas, kad mažėtų mišrių atliekų kiekis. Naujų konteinerių pirkimas yra praėjusios kadencijos miesto vadovų darbas, tiksliau – buvusio administracijos direktoriaus. Nors kitos Alytaus regiono savivaldybių tarybos buvo pritarusios šių konteinerių pirkimui, mūsų taryboje sutikimas nebuvo duotas, pas mus tai nulėmė administracijos direktoriaus sprendimas. Šie nauji konteineriai nesumažins šiukšlių mokesčio gyventojams, o mes turime apie tai galvoti.“
S.Leonavičiaus pastebėjimu, šį rudenį baigiasi atliekų išvežimo sutartis su „Ekonovus“ ir savivaldybė turi imtis iniciatyvos pati skelbti tokį konkursą, o ne pavesti tai vėl daryti ARATC, atliekų vežėjų kontrolę irgi turi vykdyti savivaldybė.
„Tokius pat klausimus kai kurie tarybos nariai kėlė ir praėjusios kadencijos miesto taryboje, bet niekas mūsų neišgirdo. Galbūt tai pavyks padaryti dabar. Tokia padėtis toliau tęstis negali. ARATC yra nesuinteresuotas mažinti mišrių atliekų kiekio, nes nuo to priklauso jo pajamos, kadangi gyventojai moka tik už mišrias atliekas, kurios, beje, sudaro tik 10 procentų bendrų atliekų kiekio. ARATC net neturi intereso dėl atliekų rūšiavimo, nes jam aktualus kuo didesnis mišrių atliekų kiekis, o jis kiekvienais metais mūsų mieste didėja, tai liudija savivaldybės mokama didesnė pinigų suma už atliekų tvarkymą. Mišrių atliekų svėrimo, kas buvo siūloma, ARATC nenori dėl visiškai suprantamų priežasčių. Pajamas už išvežtas antrines atliekas pasiima „Ekonovus“, už jų surinkimą mums nereikia mokėti“, – sakė tarybos narys S.Leonavičius.
Jo įsitikinimu, savivaldybei iš ARATC perėmus atliekų tvarkymo ir administravimo funkciją, šis procesas miestiečiams per metus gali atpigti apie 1 mln. eurų, o tai leistų sumažinti šiukšlių mokestį gyventojams.
„Tikiuosi, kad dabartinės kadencijos miesto tarybai užteks politinės valios atliekų tvarkymą ir administravimą susigrąžinti iš svetimų rankų, kurios, kaip sakoma, tinkamos tik žarijoms žarstyti, ir pagaliau imtis atliekų mokesčio gyventojams mažinimo. Toks miesto valdžios žingsnis būtų didelis paskatinimas ir motyvacija alytiškiams rūšiuoti šiukšles, nes tai sumažintų jų finansines išlaidas“, – mintimis dalijosi S.Leonavičius.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Bpukzm - lasix furosemide…
Komentaras
Bpukzm - lasix furosemide 40 mg Jbmxez zgmrjk
Zhluiw - online pharmacy…
Komentaras
Zhluiw - online pharmacy Vybctz flncar
tadalafil 20 - tadalafil…
Komentaras
tadalafil 20 - tadalafil pfizer cheap tadalafil
what does finasteride do -…
Komentaras
what does finasteride do - buy propecia online hims finasteride
tadalafil 20 mg - tadalafil…
Komentaras
tadalafil 20 mg - tadalafil reviews tadalafil prescription online
sildenafil vs tadalafil -…
Komentaras
sildenafil vs tadalafil - tadalafil reviews tadalafil cheap tadalafil
generic tadalafil -…
Komentaras
generic tadalafil - tadalafil online canadian pharmacy sildenafil vs tadalafil
nesąmones rašote ,…
Komentaras
nesąmones rašote , Užuolankos g. konteineriai nauji pastatyti rugsėjo mėnesį > Baisus šiukšlynas buvo pADARYTAS
Ten po ..Reipas pats apie…
Komentaras
Ten po ..Reipas pats apie save rašo. Tai patyręs nomenklatūrininkas ir žinantis kaip įmanoma išsilaikyt poste. Nei vienam merui ne dzin, nes visi iš pavaldžių savivaldybės skyrių gauna tikras informacijas. Po ko pasirinkimai paprasti. Todėl ir nepajudinamas, Dabar, kaip savivaldybė pasiskolijo, sugalvot, kaip pagryst. Juolab Reipo kontora gerai žino nukrypimus beveik kiekvienoj firmoj. Tad jie gerai kontroliuoja. Kaip ir savivaldybė lėšų srautus kontroliuoja. Tik klausimas į kieno pusę. Ir jie kiek gali per viešus ryšius dirba. Net ir šių komentarų skiltį. Jie dalim lemia ir politikos kokybę Alytaus mieste. Ir kol kas savo įtakas išlaiko.
Sakote, kad Reipas dirba…
Komentaras
Sakote, kad Reipas dirba puikiai ir racionaliai ? Tai kodėl tas racionalusis nesveria gyventojams šiukšlių ? O nesveria todėl, kad tada visa tiesa paaiškės apie surenkamų mišrių atliekų kiekius ir jis turės baigti sekti pasakas apie savo "puikų ir racionalų" darbą. Ir dar. Į Alytaus sąvartyną veža šiukšles visas regionas, o didžiausią mokestį moka alytiškiai. Taip kad meras Cesiulis , būdamas regiono plėtros pirmininku, gali ir privalo šitą nelygybę ir nesąmonę panaikinti, nes Grigaravičiui tai buvo dzinnn
Panašu rimtos kasos turi būt…
Komentaras
Panašu rimtos kasos turi būt, kad 10 n metų išsidirbinėt kaip nori. Kaip ir alytiškiai labai kantrūs, kad nuo jų dirt..kiek gali.
Ir kas galėtų paneigti ,kad…
Komentaras
Ir kas galėtų paneigti ,kad ta reipinių šiūkšlininkai nepatepa tų Alytaus merųjau nuo pat pradžios pradėjusio visos pietų Lietuvos šiūkšlių vežimo į Alytų,dar ir už alytiškių pinigus, kaip šiūkšlių dėžę,net statant į pavojų 1 Alytaus gyventojų saugumą ir sveikatą ir net po to skandalo skandalo su smarve ir juodu iš savartyno tekančiu vandeniu, kuris jau neabejotinai datekėjęs iki Strielčių vandenvietės? Gal merui reikėtų ne tik kitur bet ir čia nusifotografuot ant po Reipo šiūkšlių piliakalnio ir prie Strielčių vandenvietės?
Kad iš 27 tarybos narių yra…
Komentaras
Kad iš 27 tarybos narių yra norintis eit į priekį. Su titulais ir antra kadencija. Reiškia toks turi sugebėt pats suvokt sėkmingo vystymo strategijas ir telkt sugebančius vykdyt. Kad vienintelis iš tarybos narių drysta replikuot link atliekų tvarkymo centro, kur šeimom po politika saujelė seniai įsibujoję, čia pagirtina. Nes kiti politikai nedrysta net reikliau žvilgtelt į šio monopolininko pusę. Dabar dėl užkastų atliekų blusinėjimo virš metų viešai paaiškint nesugeba pagal kompetenciją aplinkos apsaugos institucijos, pats ministras. Reiškia jos neužtikrintos ir atsiprašyt nesugeba, už klaidas? Tai yra nenormalu. Nes sau pasilieka galimybes manipuliuot savo galiom. Vienok tai galėję paaiškint ir merai esamas ir buvęs, jie nesugeba. Reiškia nepilnaverčiai miesto šeimininkai? Ar slepia savo intrigas po kitais. Nes realesnio į merus nesimato. Kiti mėgėjai kitų rankom.
Paklausėm patarimo ir…
Komentaras
Paklausėm patarimo ir pasigooglinom apie S.Leonavičių. Ačiū, kad patarėt, sužinojom, kad jis į garbingus postus renkamas maksimaliai, t.y. 2 kadencijom, ir į Vgtu tarybos pirmininkus ir į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentus, ir į Ukrainos ir Lietuvos verslo tarybos pirmininkus, ir į Hanza parlamento viceprezidentus ir t.t. Alytus turi didžiuotis, kad turi tokį žmogų ir kad jis dirba , ir dirba puikiai miesto taryboje. Beje irgi antra kadencija :)
Politikams reikalavimai…
Komentaras
Politikams reikalavimai aukštesni, nei eiliniams. Jei politikui priklausančioj firmoj buvo skandaliukas dėl užkastų atliekų, jis turi garbingai viešai alytiškiams ir paaiškint savo nuomonę apie tai. Kokia tai bebūtų. O ne vengt ir kas kur po teismų sprendimais maskuotis esmės neaiškinant. Rodo ne politikas. Taip pat ir tikrinusios institucijos turi viešai paaiškint. Ir neaiškina įtampą palikdami, reiškia. Per jas politiką galimai bando veikt negarbingai, kaip ir kitose situacijose pridengia po politika susidorot per asmens įžeidimą imituojant su nepalankiu eiliniu alytiškiu. Vėl po teismų sprendimais padangų gaisro pradžioj iš aplinkoapsaugininkų prasiskverbė. Mes baudžiam, reikalaujam, verslininkas per teismų sprendimus apsigina ir bejėgiai. Gal todėl padsngų gaisro tyrimo epizodas dėl aplinkoapsaugininkų stringa, kur teismai patys nukuravę nudegė? Nes teismai nekompetentingi ūkinėj veikloj. Po atliekų tvarkymo demaršų vadovas seniai būt pakeista. Vicmerų postuose net elementarios išminties šiems postams ir kaip politikams neturi. Nervuoti ne savo rogėse žmonės. Rimti seniai būt atsistatydinę.
Man niekas neįrodys, kad…
Komentaras
Man niekas neįrodys, kad Reipas dirba blogai. Puikiai dirba, racionaliai, o kad mes prisišiukšliname visur – savo darbuose, politiniame poste, šeimose, medžioklėse.
Kai kurie norime lyderiauti, o įstatymuose visai nesigaudome, mulkiname gyventojus savo nekompetentingais pareiškimais. Aš ir mano aplinka rinkimuose į Seimą rinksime tik vicemerę Šukevičienę, tikrai politiškai auganti, intelektuali, nelipanti kolegoms ant galvų, ieškanti kompromisų, nekerštinga, nesipuikuojanti ir mokanti spręsti problemas. Dirba rezultatyviai ir nuoširdžiai. Vyrai politikaI, mokykitės iš šios politikės garbingumo, išdidumo ir nors retkarčiais atsiverskite konstituciją.
Straipsnyje minimi du…
Komentaras
Straipsnyje minimi du tarybos nariai. Vienas rūpinasi užstrigusiu konteinerio dangčiu ir kad vėjas šiukšles išnešiojo. Kitas rūpinasi, kad mums mokestį už šiukšles sumažintų ir kad savivaldybė pati administruotų atliekų tvarkymą, tuo suvaldydama raco apetitą mokesčiams už šiukšles. Perskaitai ir supranti, kurioj vietoj garsiai skamba tuščias puodas...
Ką norėsim, tą…
Komentaras
Ką norėsim, tą pasigooglinsim, ne jums nurodinėt. Su šiukšlėm dirbtat, tai šiukšles ir pripratę ant visų pilti, ypač ant tų, kurie jus į dienos šviesą traukia :)
Pasigooglinkit apie…
Komentaras
Pasigooglinkit apie Leonavičiaus tapimą rūmų prezidentu,apie pakastas Traideny kažkokias medžiagas. Drūtai keistas jis...
Kur milijonai vartosi, ten…
Komentaras
Kur milijonai vartosi, ten valdžios vyrų sprendimų nematom. Ar jie bekiaušiai, ar jie parsidavę, ar juos reipiniai kažkuo užliūliavo ? Nors vienas konservas tarybos narys su visa savo šeimyna aratc šiltai įsitaisė, bet jis alytiškiams net nesiruošia padėti. Šiukšlių mokesčio mažinimą jau antra kadencija, kiek girdim, tai tik Leonavičius bando išspręsti, bet jei jam nepadėsim, tai mus šiukšlininkai vėl apkraus dar didesniais mokesčiais. Juk vienas lauke ne karys. Gal mūsų mylimas meras nori padėti alytiškiams ?