Situacija gerėja, bet ekstremali padėtis Alytaus rajone dar neatšaukta

pienas
Alytaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija (ESK) ekstremalios padėties Alytaus rajone neatšaukė.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorės, ESK pirmininkės Gintarės Jociunskaitės, situacija pieno ūkiuose gerėja, tačiau apribojimai tiekti žaliavinį pieną ar naudoti jį savo reikmėms išlieka devyniuose Alytaus seniūnijos kaimuose.

Alytaus rajono savivaldybėje, Alytaus seniūnijoje ir toliau priimami prašymai dėl gaisro nuostolių kompensavimo. 

„Esame gavę 70 naujų prašymų iš ūkininkų,  prašoma žalos atlyginimo suma – 12 tūkst. 384 eurai“, – kalbėjo savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius. Prašymus numatoma nagrinėti lapkričio 29 d.

Iš viso Alytaus rajono savivaldybė yra gavusi 88 ūkininkų prašymus. „Lapkričio viduryje Finansų ministerijai dėl žalos atlyginimo pateikti 23 prašymai, iš jų 18 ūkininkų, kurie prašo kompensuoti 22 387 eurų. Bendra žalos atlygimo suma, įskaitant įstaigas siekia 45 tūkst. 544,46 Eur.“, – priminė S. Supranvičius.

VMVT informuoja, kad gaisro paveiktoje teritorijoje esančių kaimų gyventojams ir ūkinių gyvūnų laikytojams toliau būtina griežtai laikytis VMVT rekomendacijų ir nurodymų: neganyti ūkinių gyvūnų lauke, nešerti parašais, kurie nebuvo apsaugoti nuo aplinkos taršos. Užterštoje teritorijoje VMVT inspektoriai toliau atrenka papildomus pašarų, pieno, mėsos ir kiaušinių mėginius tyrimams.

Alytaus rajono savivaldybės informacija 

  Komentaras

  Šalyje apie 10 savivaldybių. Kur veikia pavojingos perdangų perdirbimo įmonės. Kur kompetentingos valdžios susikontroliuoja prieš, kad nelaimių neįvyktų. O Alytuj metų iš metų renkas į valdžią neatsakingus ir gavo atgal nelaimę patiems. Kur pasak docentės galimi onkologinių ligų bumai ir apsigimimai. Kas būtų, jei visos savivaldybės taip neatsakingai dirbtų, kaip Alytaus. Tad Gamta šį kartą alytiškių dėl neatsakingumo nepasigailėjo. Kur alytiškiai turėję per savivaldą susitvarkyt vis ant kitų verčia. Išvadų ir po gaisro rimtų nepasidarė. Atsakomybės už savo neatsakingumą per savivaldą prisiimt nenori. Reiškia bus dar blogiau.

  Komentaras

  Tai va Alytaus miesto ir rajono ūkininkai ir sodininkai, po 30 metų nepriklausomybės ir dėka kaonervatorių valdymo, belieka tik iš Dievo maldauti pagalbos, nes Vilniuje nei Prezidentūrai nei Premjierui mes nerūpim!

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.