Šeimos dienos proga – pramoga, kuri pamaitins ir smegenis – kryžiažodžiai

Kryžiažodis
Kryžiažodis
Gegužės 15 d. – šeimos diena! Ir moksliškai įrodyta, kad kryžiažodžių sprendimas, visgi, daugiau naudos duoda juos sprendžiant grupėse. Psichologė Džeinė Goldman pažymi, tada kiekvienas grupės narys stengiasi pasitempti ir kuo geriau pasirodyti, demonstruodamas savo žinias ir mąstymo greitį, kai pavyksta teisingai atsakyti į klausimą kyla vidinis pasitenkinimas, sulaukiama pagyrimų.

Didžiausias pliusas, esant tokioje aplinkoje, – dėl patiriamų papildomų emocijų  stimuliuojamas ne vienas, o net keletas smegenų centrų. Taip pat pastebėta, kad kuriasi visiškai naujos jungtys smegenų  neuronų tinkluose. Tad šeimos dienos proga kryžiažodžių savaitgalis gali tapti puikia pramoga. 

„Pirmajam išspausdintam kryžiažodžiui jau daugiau kaip šimtas metų. Teigiama, kad pirmas kryžiažodis spaudoje pasirodė 1913 metų gruodžio 21 d., nors kažkas panašaus į sukryžiuotus žodžius buvo rasta atkasus Pompėja“, – sako Oho" redakcijos komercijos vadovas Audrius Murauskas, – Su laiku jie taip išpopuliarėjo, kad turbūt visi esame bent kartą kryžiažodžius sprendę. Yra daug žmonių, kodėl jie – tokie populiarūs. Atlikta ir nemažai mokslinių tyrimų apie kryžiažodžių sprendimo nauda tiek kūnui tiek dvasiai“.

Ne taip seniai buvo įrodyta, kad kryžiažodžių sprendimas mažina vienišumo jausmą. Tuo tarpu, vienu metu sprendžiant šeimoje ar grupelėje žmonių, vystosi ir aktyvinasi net keletas smegenų dalių. Galima teigti, kad kryžiažodžiai – kokybiškas maistas smegenims. 

„Oho“ kviečia visą savaitgalį spręsti kryžiažodžius, o teisingai išsprendus bent 1 iš 5, reikia užpildyti registracijos formą – galima laimėti puikią dovaną – pasirinkto OHO kryžiažodžių žurnalo 3 mėn. prenumeratą. Kasdien – net 100 laimingųjų džiaugsis prenumeratomis.

Kryžiažodžius galite rasti ČIA

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.