Vaisvandenių gamyklos statytojai miesto savivaldybės sprendimą ketina skųsti teismui

„Investavome virš pusės milijono eurų“
Tarp Alytaus miesto savivaldybės ir Kaune veikiančios bendrovės „Juice&water group“ investicijų sutartis buvo pasirašyta 2011-ųjų gegužės viduryje. Vadovaujantis šia sutartimi, Kaune registruota įmonė Pramonės parke turėjo pastatyti sulčių, vaisvandenių ir kitų gaiviųjų gėrimų gamyklą. Planuojama investicijų suma – beveik 4 mln. 500 tūkst. eurų. Numatyta įdarbinti 20 žmonių.
Žemės sklypai „Juice&water group“ Pramonės parke išnuomoti 99 metams, investicijų sutartis galiojo tokį pat laikotarpį.
Miesto savivaldybės administracija keturis kartus buvo įspėjusi šią Kauno įmonę dėl investicijų sutarties nutraukimo, kurią nutraukus ji prarastų du žemės sklypus Pramonės parke, – Sidabrio gatvėje 2,4 hektaro, Fortų gatvėje 3,86 hektaro.
„Juice&water group“ praėjusių metų rugsėjo pabaigoje savivaldybei buvo pažadėjusi savanoriškai atsisakyti žemės sklypo Sidabrio gatvėje, jei iki šiemetės gegužės pabaigos čia neatliks statybos darbų. Kaip sakė miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Lisauskas, su vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi buvo suderintas statybų darbų grafikas, bet jie vis tiek nebuvo pradėti.
Nesulaukus pažadų vykdymo imtasi ryžtingo žingsnio, nutraukti prieš terminą – nuo lapkričio 1-osios – savivaldybės sudarytą investicijų sutartį su „Juice&water group“. Praėjusią savaitę posėdžiavusi miesto taryba tam pritarė, tad Pramonės parke prarastas dar vienas investuotojas.
O investicijų sutartis su Kauno bendrove nutraukta šiai neįvykdžius nė vieno sutartinio įsipareigojimo: ne vėliau kaip per 24 mėnesius nuo leidimo statyti pastatus išdavimo datos, 2012-ųjų birželio pabaigos, padaryti ne mažesnes kaip 724 tūkst. eurų investicijas į vieną hektarą, ne vėliau kaip per minėtą laikotarpį pastatytoje įmonėje Pramonės parke sukurti 20 viso darbo laiko etatų.
Kadangi viename Kauno bendrovei išnuomotame žemės sklype Fortų gatvėje matyti statybos pradžia – pastatyti betoniniai stulpai, jau tarybos posėdyje kai kurie tarybos nariai pastebėjo, kad nutraukus sutartį teks atlyginti naujos gamyklos statytojams.
„Juice&water group“ juristas Albertas Ivanauskas tarybos priimtą sprendimą dėl investicijų sutarties nutraukimo palygino su kažkada komunistų paiminėtu turtu: „Investavome virš pusės milijono eurų. Parengėme statybų projektą, sklypą turėjome išlyginti, padaryti pamatai, įkasti poliai, pastatyti betoniniai stulpai, kainavo ir betonas, ir armatūra. Mes tikrai sutikome atsisakyti vieno sklypo, kuriame nepradėtos statybos. Kitą mėnesį susigrąžinsime pinigus iš bankrutavusio banko, planavome tęsti statybas. Kadangi sudaryta investicijų sutartis vykdant statybas abiejuose sklypuose, ją nutraukus netekome abiejų sklypų. Žinoma, tokį tarybos sprendimą skųsime teismui. Kaip galima taip imti ir atimti sklypą. Galėjo leisti mums parduoti tuos sumontuotus stulpus. Manau, todėl su mumis taip pasielgta, kad galbūt yra kitas investuotojas.“
M.Lisausko tvirtinimu, pagal investicijų sutartį savivaldybė įsipareigojusi kompensuoti nuostolius, kuriuos investuotojas yra patyręs dėl jos kaltės, šiuo atveju savivaldybė yra įvykdžiusi visus sutarties įsipareigojimus, – išduotas statybos leidimas, įmonė buvo atleista nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio.
Šiuo metu savivaldybėje rengiamas raštas „Juice&water group”, kad bendrovė atliktų pradėtos statybos griovimo darbus ir atlaisvintų sklypą Pramonės parke, Fortų gatvėje.
Veiklą vykdo keturios įmonės
Pirmosios investicijų sutartys dėl naujų įmonių statybos Alytaus pramonės parke sudarytos prieš septynerius metus. O šis parkas įrengtas už europinių fondų, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšas. Jo įrengimas nutiesiant privažiavimus, įrengiant kai kurias komunikacijas atsiėjo per 5 mln. 500 tūkst. eurų.
Pramonės parkas užima 63 hektarus, iš jų apie 12 hektarų priklauso savininkams. Šiemečiame miesto biudžete numatyta 250 tūkst. eurų, siekiant dalį – apie 3 hektarus – išpirkti iš žemės savininkų.
Maždaug 50 hektarų galimame naudoti Pramonės parke išnuomota daugiau nei pusė ploto. Pernai iš miesto biudžeto skirta daugiau kaip 200 tūkst. eurų durpingiems, krūmais apžėlusiems sklypams Pramonės parke tvarkyti.
Kaip tvirtino miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausiasis specialistas M.Lisauskas, yra besidominčiųjų sklypais šiame parke, tačiau dauguma būsimų investuotojų ieško didelių, 4–7 hektaro ploto sklypų, o tokių savivaldybė kol kas negali pasiūlyti, todėl stebimas pasirašytų investicijų sutarčių vykdymas: „Jei jos nevykdomos, savivaldybės taryba turi teisę nutraukti sutartis, taip atlaisvinami žemės sklypai kitiems investuotojams. Šįmet vasarį investicijų sutartis nutraukta su Vilniaus bendrove „Baltijos NT“, kuri planavo statyti giluminės spaudos būgnų gamybos įmonę, tačiau statybos nustatytu laiku nepradėjo. Alytaus bendrovė „Sofa Brands“, gaminanti komponentus minkštiesiems baldams, pati inicijavo sutarties dėl išnuomoto žemės sklypo nutraukimą, nes šis jai netiko.“
Šiuo metu Pramonės parke dėl naujų įmonių statybos pasirašyta vienuolika investicijų sutarčių. Veiklą vykdo keturios įmonės, kurios sukūrusios apie 80 darbo vietų. Čia veikia hidraulinių jungčių gamybos bendrovė „Hansa Flex Hidraulika“, kokoso aliejaus gamintojų įmonė „Premium oils“, stiklo paketus gaminanti „Glass LT“, krovininio transporto remontu bei sandėliavimu užsiimanti „Saukesta“.
Komentuoti