Ramus šeimos vakaras su mažais vaikais – misija įmanoma

Seima
Daugelyje namų, kuriuose auga maži vaikai, vakarai yra mažiausiai idiliškas metas. Interesų konfliktas užprogramuotas gana skirtinguose tėvų ir vaikų tobulo vakaro vaizdiniuose. Ne paslaptis, kad tėvams ramybės ir poilsio metas prasideda tuomet, kai mažieji jau sapnuoja. Savo ruožtu vaikams rūpi kiek įmanoma ilgiau pratęsti dieną ir iš jos pasisemti kuo daugiau linksmybių. Jei ima varginti vakaro rutina tapusios derybos dėl žaislų tvarkymosi, prausimosi ir ruošimosi miegui, metas išbandyti ką nors naujo. Vaikai jaučiasi saugesni ir ramesni, kai gauna pakankamai tėvų dėmesio, jiems žinoma dienotvarkė ir patys dalyvauja kuriant vakaro taisykles.

Vaikų pasiruošimas miegui bus sklandesnis, kai jų poreikį gauti tėvų dėmesio atliepsite ankščiau nei jie tą dėmesį pasiims jau lovoje ketvirtą kartą paprašydami atsigerti, į tualetą ar prisiminę kitų neatidėliotinų reikalų. Net jei atrodo, kad visą vakarą praleidžiate bendraudami su vaiku, dažniausiai tai vyksta ruošiant maistą, žiūrint televizorių ar bandant užsiimti kitais reikalais. Psichologai siūlo vaikui skirti 15 minučių asmeninio dėmesio. Šiuo laiku vaikas turėtų pats spręsti, ką kartu veiksite, o vienas iš tėvų turėtų pilnai įsitraukti į žaidimą, pokalbį ar kitą vaiko pasiūlytą veiklą. Ketvirtis valandos nėra ilgas laiko tarpas, tačiau padės vaikui nurimti, pasijausti saugesniam ir sumažins poreikį tėvų dėmesio gauti gręžiant kantrybės likučius prieš pat miego metą.

Vaikams galima pavydėti atkaklumo įrodinėjant, kad prieš ruošiantis nakties poilsiui, jiems tiesiog gyvybiškai būtina pažaisti dar penkias, po to ir dar dešimt minučių, o po to dar... Užbėgti už akių deryboms padės aiškus susitarimas, kokiu laiku metas baigti visas veiklas, tvarkytis žaislus, praustis ir ruoštis miegui. Žinoma, tai nereiškia, kad vaikas visada paisys susitarimo, kaip tik todėl nepamirškite pasirūpinti aiškiais priminimais. Tai gali būti sutartu laiku nuskambantis žadintuvas arba ant sieninio laikrodžio pažymėtas ženklas.

Tiek jums, tiek vaikui bus paprasčiau pasiekti lovą nesusierzinus ir neįsivėlus į eilines derybas, jei visi žinosite vakaro tvarką. Kiekvienoje šeimoje vakaro rutina yra kitokia, svarbu, kad būtų aiški veiksmų seka, pavyzdžiui, susitvarkius žaislus metas praustis, tuomet valytis dantis, apsivilkti pižamą, paskaityti pasaką, o tuomet jau miegoti. Vėlgi, gali praversti aiškus priminimas, pavyzdžiui, vakaro veiklas vaizduojantis plakatas.

Ne mažiau svarbu pasirūpinti tokia aplinka, kurioje vaikui būtų ramu ir saugu. Kuriant miegamojo erdvę nepamirškite paklausti ir vaiko nuomonės, kad ši vieta jam būtų sava ir miela. Jei nepasitikite vaiko skoniu renkantis sienų spalvą ar lovytę, suteikite jam progą pačiam išsirinkti mielas smulkmenas – naktinę lemputę ar dekoratyvines pagalvėles. Beje, ir pižamą mažylis apsirengs su malonumu, kai ji jam bus graži. Ne paslaptis, kad apsipirkinėjimas su vaiku toli gražu ne visiems tėvams yra pramoga, todėl galite su vaiku paieškoti jam širdžiai mielos pižamos internetu. Vakaro pasaka – vaiko pasirinkimas.

Vaikų auginimas dažnai primena linksmuosius kalnelius su nenuspėjamais posūkiais, todėl nebūtų sąžininga pažadėti, kad pritaikius šiuos patarimus vakarais jūsų namuose viešpataus idiliška ramybė. Vis tik, kiekvienas pokytis bent kiek sumažinantis įtampą vakare prisidės prie visos šeimos ramaus poilsio.

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.