Raliui skirta Škoda Fabia Rally2 evo (1)

Škoda Fabia
Po sėkmingo Škoda Fabia S2000 pasirodymo Pasaulio Ralio Čempionate, Škoda Motorsport komanda turėjo užduotį sukurti dar pranašesnį ralio automobilį, tinkantį R5 klasei. Naujasis automobilis taip pat sukurtas ant Fabia pagrindo ir pritaikytas R5 keliamiems reikalavimams. Tiesą pasakius, inžinierių bei mechanikų darbas nenuėjo veltui ir šis modelis susirinko virš 700 įvairių apdovanojimų pasauliniu mastu.

2019 Škoda dar patobulino automobilį ir įvedė į WRC-2 klasę, o naująjį automobilį pavadino Fabia Rally2 evo. 2021 metais kai kurios Škoda dalys buvo pakeistos ir modelis gavo nedidelį atnaujinimą. 1.6 litro variklis buvo perprogramuotas, pakeistas našesnis interkuleris ir išmetimo kolektorius. Šiuo būdu buvo laimėta dar šiek tiek galios ir dabar, priklausomai nuo degalų rūšies, variklis gali pasiekti 214 kW maksimalią galią. Taip pat atsirado galimybė įsigyti modelį su ilgesnėmis pavaromis. Ši modifikacija naudinga, kuomet važiuojama ralio ruožuose, kur dominuoja didelis vidutinis greitis.

Atnaujinimo metu didelis dėmesys skirtas patikimumui. Suprantama, kad kartais kelios papildomos arklio galios rezultato stipriai neįtakos, o sulūžusi detalė gali nulemti varžybų baigtį. Sustiprintos šios Škoda dalys: galinės ašies rėmas, galo stabdžių apsauga, galo diferencialas. Taip pat visiškai pakeista variklio tepimo sistema, kuri našiau dirba didelės apkrovos metu. Taip pat patobulinta turbinos ir apatinės variklio dalies tepimo sistema.

Buvo atlikti smulkūs patobulinimai, lengvinantys komandos narių darbą. Naujai išdėstyti valdymo mygtukai ant vairo patogesniam sistemų valdymui ir pakeista domkrato vieta lengvesniam rato keitimo procesui.

Pastebėta, kad važiuojant karštoje aplinkoje, senesniuose modeliuose kildavo problemų su kuro tiekimu, todėl šioje modifikacijoje įdiegtas naujas kuro vožtuvas, kuris turėtų problemą išspręsti. Daugkartinė ralio čempionė dar labiau patobulinta ir pasiruošusi skinti naujus trofėjus.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.