Prezidentas: teisėjų bendruomenė privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą (5)

Temidė
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2022 m. sausio 6 d. raštu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjo Algio Markevičiaus atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjo A. Markevičiaus įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų. Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas Generalinei prokuratūrai informavus, kad teisėjas A. Markevičius buvo sustabdytas neblaivus vairavęs automobilį.

Tai jau ketvirtas atvejis per pastaruosius dvejus metus, kai teisėjui keliamas atsakomybės klausimas dėl vairavimo neblaiviam. Prezidentas pabrėžia, kad ši situacija netoleruotina, nes tokie atvejai menkina visos bendruomenės narių reputaciją ir kelia susirūpinimą teismų sistemos ateitimi. Jie liudija, kad teismų sistemoje taikomos vidinės priemonės nėra pakankamos. 

„Teismų sistema turi būti stiprinama, tačiau prie to turi prisidėti ir pati teismų bendruomenė iš vidaus. Valstybei yra itin svarbu, kad teismų sistemoje dirbtų profesionaliausi teisininkai, kurių reputacija nekeltų abejonių. Pastangas pritraukti tokius profesionalus ir juos išsaugoti turi dėti visos valdžios“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžia, kad teisėjai privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, o visos valdžios turi dėti pastangas teismų sistemai stiprinti, nes nuo to priklauso žmonių pasitikėjimas teisingumu valstybėje.

Prezidento komunikacijos grupė

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Laikas būtų patyrinėti tokią 'žurnalistę' Dainą, kuri girta su savo automobiliu Alytuj medžius vartė. Ir visą laiką vykdo šeimininkų užsakymus. Dz TV, dabar pas ir kartu su Motirjus Remeika užsakoma žurnalistika užsiiminėja

  Komentaras

  Gali Prezidentas ir rimčiau paanalizuot ir vertint protrūkio covid po Naujų metų Alytaus teisme priežastis. Nes jei po vakarėlių, reiškia teismas nuritintas iki vakarėlių lygio su .viruso protrūkiais, tai kaip ten su dievukų nepriekaištingom reputacijom ir teisingumu? Nes teismo dalis abejotonų veiksmų labai blogai veikia Alytaus vystymą ne tik per savivaldą, rodo. Trūksta rimto teisingumo Alytuj.

  Komentaras

  Kada Prezidentas, Konstitucijos garantas, užtikrins konstitucinių teisių galiojimą Alytaus civ. byloj Nr. 2-952-292/2017 ? Kur gerai žino ir LR Gen. prokurorė. Kur požymiai, kaip politikas privataus kaltinimo institutą naudoja nepagrystai, kad. Pakenkt neįtinkančiam alytiškiui už nepatogias temas pramonės parko ir aerodromo klausimais. Galimai padedant teisėsaugai iki galo neišaiškinant nutraukto ikiteisminio tyrimo Nr. 03-2-00215-17 pasiprovokuojant ir realizuojant tiesiai per civ. bylą Nr.2-952-292/2017 . Kur politikas prisilygina privačiam asmeniui primokėdamas advokatei 1300 eurų, nors davęs priesaiką laikytis politiko reikalavimų, teismų metu atvirai link alytiškio tom pačiom triadom šaipos. Kas ubagui davė teisę klaust, aiškint, blogo linki alytiškiui, vadonant žmogysta pats pabalęs..Ir jei būt tablete advokate neatgaivinus ir numiręs teismo salėj, kas kaltas? Kad teisėja nesilaiko ir advokatai neatkreipia dėmesio, kad? Konst. 109 str.- teisėjas klauso tik įstatymo. 110 str.- teisėjas negali taikyt įstatymų, kur prieštarauja Konstitucijai. 22 str.- teismas ir įstatymas saugo asmens, šeimos garbę. 29 str.- negali būt privilegijų ir žemint socialinių grupių. 33 str.- piliečiams laiduojama teisė kritikuot valdžios veiklą. 118 str.- prokuroras gina asmens, visuomenės, valstybės teisėtus interesus. -Nes kol Alytuj nepaisoma šių konstitucinių įstatymų, reiškia įvesta vergovė. Kaip politikas neįtinkančius gali gainiot per privačius kaltonimus? Kad Alytuj ir kitiems baugu prabilt apie pramonės parko ir aerodromo ypatumus, kad neužgainiotų per teisėsaugos derinius? Trumpiau kaip ponams viskas surašyta, skaito spectarnybos ir kas trukdo Alytuj atstatyt tikrą teisingumą? Atstatyt Kžnstitucijos galiojimą? Straipsnį aprašomu atveju rodo, kaip nori, greitai reaguoja.

Kiti straipsniai