Po gauto kreipimosi Seimo narys Vytautas Bakas Alytuje organizuoja diskusiją su VMI atstovais dėl keičiamų apskaitos taisyklių turgaus prekybininkams (12)

Seimo narys Vytautas Bakas
Šiandien, rugpjūčio 27 d., Seimo narys Vytautas Bakas lankysis Alytuje ir susitiks su turgavietėse mėsa ir paukštiena bei jų produktais prekiaujančiais verslininkais. Susitikime V. Bako kvietimu dalyvaus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovai.

Jazminų turgaus prekybininkai kreipėsi į Seimo narį V. Baką su prašymu susitikti ir padiskutuoti dėl nuo rugsėjo pirmosios keičiamų mėsa turgavietėse prekiaujančių verslininkų apskaitos taisyklių. Iki šiol smulkieji verslininkai, mėsa ir paukštiena bei jų produktais prekiaujantys turgavietėse, turėjo pildyti popierinį apskaitos žurnalą. Nuo rugsėjo 1-osios apskaitą reikės vesti elektroniniuose žurnaluose (gali būti aktualios apskaitos paslaugos). Prekybininkams dėl praktinio pakeitimų įvykdymo kyla daug klausimų, į kuriuos aiškaus atsakymo jie negauna.

Anot verslininkų, informaciją po pasikeitimų į elektroninius žurnalus reikės kasdien suvesti itin smulkmeniškai. Kiekvieną rytą, prieš pradedant prekiauti, prekybininkams reikės elektroniniame žurnale surašyti gautų produktų pavadinimus, kiekius, sumą, PVM sąskaitos faktūros ar važtaraščio seriją, numerį, datą, kilmės šalį, tiekėją. Jei prekybos metu papildomai gaunama gaminių, informaciją reikės suvesti iš karto gavus prekes. Po darbo dienos vėl teks suvesti nurašytos bei parduotos produkcijos pavadinimus, kiekius, sumas, taip pat turgavietėje ar viešojoje prekybos vietoje paliktos saugoti mėsos, mėsos produktų, paukštienos ir paukštienos produktų pavadinimus ir kiekius. Anot prekeivių, kartais prekiaujama ir kelių dešimčių pavadinimų produkcija, o pirkėjai neretai perka mažais kiekiais, pavyzdžiui, po keletą dešrelių ar kelis šimtus gramų kokio nors produkto, tad visą prašomą informaciją kasdien suvesti tikrai užims nemažai laiko.

Prisijungti prie Turgavietės e. žurnalų reikės iš kompiuterio ar mobiliojo įrenginio tuo pačiu būdu kaip jungiantis prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz., Mano VMI, EDS ir kt.), tad nerimaujama ir dėl patogių tokiam darbui įrenginių trūkumo.

Susitikime su Alytaus smulkiaisiais verslininkais V. Bako kvietimu dalyvaus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovai.

 

Daugiau informacijos:

Edita Milaševičiūtė

Lietuvos Respublikos Seimo nario Vytauto Bako patarėja

Tel. (8 5) 239 6659

El. p.: edita.milaseviciute@lrs.lt

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  There is whole lot of confusion and the lack of correspondence between article and title of this article. Awesome strategies may include targeting the right audience with right message which pull their heart strings into buying your services and products. As a digital marketer from cheap reliable essay writing services, best strategy is what that has never ever experienced before, so that it has more attraction among masses and tend to earn more appreciation by the people.

  Komentaras

  Bėga jis nuo žmonių, bus turguje? Oho kelintą valandą ateitume užduoti klausimų. Iki rinkimų stovėjo miesto aikštėje kaip Leninas lenkėsi kiekvienam. Dabar bėga nuo alytiškių, jokių susitikimų....

  Komentaras

  Gerai, kad bando. Bet ko nemato rimtų miesto problemų? Teisingumo stoka ir miesto mero tarybos lygių nesugebėjimų teikt švietimo pertvarkų ir sėkmingo miesto vystymo strategijų? Pustuščias pramonės parkas Alytuj, kaip kitur pertekliuj dūzgia. Dideliam bedarbystės lygį vidutiniai atlyginimai mažesni už didmiesčius. Lyg kartėlinių derinių požymiai? Iš institucijų nėra aiškumų dėl savivaldybės lėšų į Ispanijos saskaitą, kur operatyviai turi sprestis klausimai per tarybą dėl aerodromo ir padangų gaisro pasekmių per teismus klampinasi..

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.