Pertvarka suabejojo ir valdantieji (1)

Šią savaitę dokumentas buvo svarstomas miesto tarybos komitetuose. Didžioji naujiena – sumanytai pertvarkai nepritarė Kultūros, švietimo ir sporto komitetas.
Neišdiskutuota ir nepasiruošta?
Balsuodama susilaikė ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė, Socialdemokratų frakcijos atstovė, ilgametė pedagogė ir buvusi švietimo įstaigų vadovė Laima Vincė Kirkliauskienė. Taip pat dar keturi nariai – Nijolė Makštutienė, Šarūnas Klėgeris, Valdas Račkauskas ir Jurgis Valiūnas.
Pastarasis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas, be kita ko, šitaip apibendrino kolegų išsakytas mintis: „Pirmiausia turėjo būti atlikta analizė tų 10 įstaigų, kurias siūloma sujungti į 4 junginius, įvairiais pjūviais – ugdymo, įtraukiojo ugdymo ir kitais. Pateiktas ekspertinis vertinimas. Nereikia skubėti, užtat ir kyla toks nepasitenkinimas, kokio dar niekada nebuvo, prisijungė ir buvusio Vilniaus pedagoginio instituto Alumnai, ir vyskupai. Sudėtinga situacija mums visiems dėl to, kad neišdiskutuota ir nepasiruošta pertvarkai.“
35 žingsniai. Į kur?
Nors diskusijos apie sumanytą švietimo pertvarką vyko porą mėnesių, o Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė politikams tvirtino, kad skyrius padarė, kas nuo jų priklauso, „žengė 35 žingsnius“, o tai esą rodo, kad su bendruomenėmis buvo susitikinėjama kas antrą dieną. Visgi ne tik tėvams, bet ir politikams neatsakytų klausimų liko daug.
„Iki tarybos posėdžio susilaikau, nors nesu prieš, bet man reikia kai kurių atsakymų“, – prisipažino Mindaugas Šima, Socialdemokratų frakcijos taryboje vadovas, kuris nuo sprendimo dėl siūlomos pertvarkos balsuojant Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komitete, kuriam pats vadovauja, susilaikė.
L. Šernienės jis klausė, kodėl sumanyta reorganizuoti darželius, kurie yra užpildyti ir nejaučia vaikų trūkumo, net kai mieste jų mažėja, ir kurie laikomi prestižiniais, nes tėvai juos renkasi? Vedėja į tai replikavo, kad užpildytų darželių, vertinat jų projektinį pajėgumą, Alytuje nėra, o ir požiūris į „prestižinius“ jai nepatinka, nes „visi darželiai turi būti vienodai geri“.
Kodėl darželių nejungia su darželiais?
M. Šima taip pat klausė, ar buvo svarstyta jungti tame pačiame mikrorajone esančius darželius? Kitame komitete apie tai kalbėjo ir ilgametis švietimietis V. Račkauskas: „Kiek man žinoma, Dzūkijos mokyklos bendruomenė pateikė darbo grupei pasiūlymą sujungti būtent darželius, jei tokių mikrorajone yra keletas. Kodėl pasiūlymas atmestas?“ L. Šernienė teigė, kad Alytuje pasirinktas modelis jungti ikimokyklinio ugdymo įstaigas prie bendrojo ugdymo mokyklų...
...
Visą straipsnį rasite naujausiame laikraščio „Alytaus naujienos“ numeryje (22/ 14082).
Geriausias, pigiausias būdas laikraštį skaityti – užsisakyti. Apie prenumeratą – čia.
© Publikacijų autorystė saugoma ℗ Perpublikavimas žiniasklaidoje draudžiamas

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
Švietimo ir sporto skyrius …
Komentaras
Švietimo ir sporto skyrius „žengė 35 žingsnius“ ir susitikimuose su bendruomenėmis dėstė savo planus visiškai negirdėdami tėvų nuomonės. Kur dar Lietuvoje jungiamos mokyklos su darželiais? Gal ponia L.Šernienė gali pateikti pavyzdžių.