Paskolos įmokos – kada verta refinansuoti? (0)

nuotr.
Šiais laikais, dažnas lietuvis renkasi paskolą, kad galėtų padengti stambesnes išlaidas – įsigyti naujos technikos, baldų, ar automobilį. Žinoma, nors paskola padeda greičiau įsigyti reikalingus pirkinius, vėliau ji žmogų apkrauna ženkliomis mėnesinėmis įmokomis. Tačiau ar įmanoma jas sumažinti?

Kas yra refinansavimas?

Finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog yra du būdai sumažinti finansinio įsipareigojimo naštą – atlikti dalinį išankstinį grąžinimą, arba refinansuoti paskolą.

Refinansavimas – tai yra speciali paskola, skirta padengti asmens turimus įsiskolinimus.

Anot ekspertų, sudarius refinansavimo sutartį, turimi žmogaus įsiskolinimai kitiems skolintojams yra padengiami bei perkeliami pas refinansavimą suteikusią bendrovę.

Taip yra sudaroma nauja paskolos sutartis ir žmogus moka įmokas tik vienam skolintojui – refinansavusiai bendrovei.

 

Refinansavimo nauda - ženkli

Financer.com atstovai sako, jog refinansavimas dažnai gali stipriai palengvinti asmens patiriamą finansinę naštą. Jų teigimu, refinansavimas gali:

 • Sumažinti mėnesines įmokas.

 • Sumažinti taikomas palūkanų normas.

 • Sumažinti bendrą mokėtiną sumą.

 • Sudaryti galimybę pasiskolinti papildomai.

Anot jų, refinansavus paskolas, turėti brangūs greitieji kreditai virsta žymiai pigesne vartojimo paskola, be to, yra suteikiama galimybė pratęsti terminą ir taip dar stipriau sumažinti įmokas.

Be to, refinansavus keletą įsiskolinimų, sumažėja ir žmogaus sueikvojamas laikas – užtenka sumokėti vieną įmoką kas mėnesį, ir nebereikia sužiūrinėti keletos įmokų skirtingiems skolintojams.

 

Kada žmogui verta refinansuoti?

Paklausus, kada žmogui vertėtų pagalvoti apie refinansavimą, ekspertai atsako, jog refinansavimo galimybę vertėtų apsvarstyti kiekvienam, nepatenkintam savo paskolos sąlygomis.

Jų teigimu, labiausiai ,,išlošia“ tie, kurie turi keletą skirtingų paskolų (ypač – greitųjų kreditų), bei tie, kuriems paskola buvo sudaryta tada, kai vidutinės palūkanų normos buvo didesnės.

Ekspertai taip pat pažymi, jog refinansuoti paskolą vertėtų ir tuo atveju, jei asmuo baigė grąžinti vieną iš turimų kreditų – pašnekovai sako, jog tokiu atveju žmogaus kredito reitingas pagerėja, ir jis gali siekti sau palankesnių vartojimo paskolos teikimo sąlygų.

Galiausiai, finansų ekspertai pažymi, jog vertėtų skirti laiko ir pateikti keletą refinansavimo paraiškų skirtingiems kreditoriams – tai nieko nekainuoja ir neįpareigoja, be to, galėsite iškart pamatyti, kuris pasiūlymas yra optimaliausias.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.