Paprastos taisyklės geriausiam arbatos puodeliui (0)

Arbata
Atrodo paprasta - arbatos puodeliui tereikia gerų arbatžolių, tiesa? Ne visada. Kad arbata iš tiesų atskleistų reikia tinkamų salygų:

1.     Kokybiškos arbatžolės. Rinkitės birią, pilnų lapelių arbatą. Joje išsaugota daugiausiai aromatų bei skoninių savybių. Ir, galiausiai, arbatžolės - jūsų gėrimo pagrindas. Neieškokite kokybės prekybos centrų apatinėje lentynoje. Ieškokite specializuotų arabtinių, kavinių, siūlančių mažiau sutinkamus prekės ženklus.

2.     Vanduo. Tinkamiausias – filtruotas, idealus -  šaltinio vanduo. Miestų vandentiekių vanduo dažnai kietas, o tai slopina skonį ir aromatą. Dažnu atveju, gėrimai ruošiami su kietu vandeniu, suvienodėja, skonis nusaldėja, aromatai išblanksta.

3.     Skaičiai. Paruošimo instrukcijoje nurodytos proporcijos nėra laužtos iš piršto. Tai profesionalių degustatorių bandymų rezultatas. Jei į puodelį ar arbatinį įdėsite per mažai arbatžolių, skonis bus blankus. Tuo tarpu įdėjus per daug – skonis bus kartus, aitrus, o aromatas – per stiprus. Pirmą kartą įsigiję arbatžolių, laikykitės nurodyto paruošimo būdo. Vėliau, jei jis pasirodė ne tinkamas – eksperimentuokite, atraskite savo proporcijas.

4.     Po ranka turėkite laikrodį. Užplikykite arbatžoles ir įjunkite laikmatį. Dažniausiai juodai ar oolong arbatai paruošti užtenka 3 minučių. Jei laikysite arbatžoles per ilgai, skonis gali įgauti kartumą, sunkumą. Jei laikas bus per trumpas – kūnas bus per lengvas, tuščias.

5.     Nepamirškite išimti arbatžolių. Skonis formuojasi ir intensyvėja visą laiką, kol arbatžolės turi sąlytį su vandeniu. Todėl jų neišėjus iš vandens tinkamu laiku, turėsite kartų, ir nelabai malonaus skonio gėrimą.

6.     Cukraus, medaus, pieno? Rekomenduojame susilaikyti. Pažinkite tikrąjį skonį ir aromatą, įvertinkite ir supraskite kodėl arbata yra taip vertinama tolimuosiuose rytuuse. Arbatoje atsiradus priedų ji suvienodėja, ji tampa tiesiog gėrimu.

Jei jums patinka kokybiška arbata bei atradimai, išbandykite Huracan arbatas iš „Harney & Sons” arbatos meistrų, kuriuos savo popiečio pertraukai renkasi net Anglijos Karalienė.

Ypač platų klasikos asortimentą bei egzotinius skonius rasite http://huracan.lt/arbata/

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.