Pagalvės: kaip tinkamai jas prižiūrėti? (1)

pagalves
Pagalvės – svarbi patalynės dalis, lemianti miego kokybę bei užtikrinanti gerą poilsį. Puikiai išsimiegama ant tos pagalvės, kuri yra kokybiška ir pritaikyta pagal individualius poreikius. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad svarbu ne tik pasirinkti tinkamą pagalvę, bet ir žinoti, kaip ją prižiūrėti, kad ši tarnautų ilgesnį laiką bei užtikrintų maksimalų komfortą. Tekstilės namų ,,TavoSapnas“ specialistai pateikia naudingų patarimų, kaip prižiūrėti skirtingų rūšių pagalves.

Pūkinės pagalvės: žinokite, kaip jas skalbti, skalauti bei džiovinti

Pūkinės pagalvės daugelio mėgstamos dėl savo itin paprastos priežiūros bei ilgaamžiškumo. Tiesa, pūkinių pagalvių patvarumas užtikrinamas tik tuo atveju, jei jos yra prižiūrimos tinkamai. Norint prailginti pūkinių pagalvių gyvavimo laiką, reikėtų nepamiršti jas dažnai prapurtyti ir vėdinti lauke.

Verta žinoti, kad pūkinės pagalvės gali būti skalbiamos. Pūkinės pagalvės skalbiamos nesukrenta, išlieka minkštos ir nesideformuoja. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad pūkinės pagalvės turi būti skalbiamos švelniu režimu, o vanduo turėtų būti neaukštos temperatūros, kadangi natūralūs audiniai ir užpildai gali susitraukti. Skalbiant pūkines pagalves, taip pat patariama naudoti kuo natūralesnį skalbiklį. Pūkines pagalves skalaukite du kartus, kad jose neliktų jokių skalbimo priemonių.

Pūkines pagalves labai svarbu kruopščiai išdžiovinti gerai vėdinamoje patalpoje, priešingu atveju jų užpildas gali pradėti pelyti. Pūkines pagalves, pasirinkus žemą temperatūrą, galima džiovinti ir džiovyklėje.

Vilnonės pagalvės: skalbkite, purtykite ir vėdinkite arba valykite sausu cheminiu būdu

Vilnonės pagalvės, kaip ir kiti vilnoniai gaminiai, reikalauja kiek kruopštesnės priežiūros. Kai kurios vilnonės pagalvės gali būti skalbiamos, kitos – purtomos ir vėdinamos.

Skalbiamų vilnonių pagalvių užpildas technologijos dėka apdirbtas specialiomis priemonėmis taip, jog po skalbimo pagalvės labai nedaug susitraukia (susitraukimas po skalbimo – vos 3 proc.). Dėl šios priežasties skalbiamas vilnones pagalves galima skalbti naudojant vilnai skirtas plovimo priemones ir specialų režimą skalbyklėje.

Verta žinoti, kad vilnonės pagalvės, kurių negalima skalbti, gali būti paprasčiausiai išpurtomos ir išvėdinamos: tokiu būdu iš jų pasišalina prakaito ar bet koks kitas kvapas. Esant poreikiui, vilnones pagalves galima valyti sausu cheminiu būdu.

Svarbu nepamiršti, kad prieš valant ar skalbiant bet kokią vilnonę ar kitą pagalvę, reikėtų perskaityti ant jos etiketės esančią informaciją ir įsitikinti, koks priežiūros būdas konkrečiai pagalvei yra tinkamiausias.

Pagalvės internetu: bendri priežiūros ypatumai

Pagalvės internetu turėtų būti atsakingai prižiūrimos ne tik, kad tarnautų ilgesnį laiką, bet ir todėl, kad jose nesiveistų tokie organizmai kaip dulkių erkutės ir kt. Be to, netinkamai pasirūpinus savo pagalvės higiena, ant veido gali atsirasti alergijų ar įvairių bėrimų.

Siekiant užtikrinti pagalvių švarą, jas patariama skalbti kelis kartus per metus. Pagalvių užvalkalai turėtų būti skalbiami ar keičiami kas mėnesį. Kad pagalvių užpildas nesukristų ir išliktų elastingas, pagalves taip pat rekomenduojama kasdien išpurtyti. Naudinga žinoti, kad jei išdžiovinta pagalvė lieka susiplojusi, o jos užpildas – sulipęs, tai ženklas, kad gaminį reikėtų keisti.

Jei turite papildomų klausimų, susijusių su pagalvių priežiūra, visada pasikonsultuokite su pagalvių pardavėjais ar gamintojais, pas kuriuos įsigyjate gaminius. Ilgametę patirtį sukaupę tekstilės namų ,,TavoSapnas“, prekiaujančių pūkinėmis pagalvėmis, vilnonėmis pagalvėmis ir kt. pagalvėmis, specialistai ne tik atsakys į Jums rūpimus klausimus, bet ir padės išsirinkti gaminius, geriausiai atitinkančius individualius poreikius.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.