Motinos dienai lietuvių liaudies daina su japonišku prieskoniu

Įrašyta daina
Įrašyta daina
Pavasariui įsibėgėjant, karantinui tebesitęsiant, muzika ir maistas – vieni tų dalykų, kurie pastebima padeda žmonėms kūrybiškai pažvelgti į neeilinį laikotarpį, o muzika lyg viena tų šviesų, tarsi tam tikra meditacija, kuri padeda sukurti tikėjimą, naują komunikaciją, atsitraukti nuo kasdienybės tiek atlikėjams, tiek klausytojams, tiek neprofesionalams besimokinantiems groti, dainuoti, šokti.

Ponia Yamasaki daug dėmesio skiria muzikai

Japonų ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Yamasaki žmona Yuko Yamasaki jau metai laiko mokinasi groti kanklėmis, taip pat lietuviškų dainų.

Ambasadorienė Lietuvoje sužydėjus sakuroms kartu su dainininke Agne Sabulyte siuntė Lietuvos žmonėms muzikinius linkėjimas karantino metu įrašiusios populiarią japonų dainą „Sakura“.

Aš niekada nebuvau patyrusi karantino. Liūdna, kad visi svečiai turėję mus lankyti, visi renginiai buvo atšaukti. Liūdna, kai matai kaip sudėtingai klostosi kai kurių žmonių gyvenimai. Iš kitos pusės, technologijos duoda labai daug, įvairūs susitikimai buvo perkelti į internetinę erdvę, aš pati padariau dviejų dainų įrašus namuose“, - su ramybe ir pozityvia nuotaika kalbėjo ponia Yuko Yamasaki.

Lietuviška daina su kanklių pritarimu iš Japonų rezidencijos Lietuvoje

Artėjant motinos dienai  Yuko Yamasaki sukūrė muzikinę žinutę su lietuviška daina „Šių naktelį per naktelį“. Tai viena jos pirmųjų išmoktų ir mėgstamų dainų, kurią dažnai atlieka kartu su kanklininke bei ponios Yuko Yamasaki kanklių mokytoja Žemyna Trinkūnaite ir atlikėja Agne Sabulyte.

 „Yuko labai darbštus ir imlus žmogus, ji atidžiai seka mano pačios grojimo technikas, filmuoja, mokosi iš vaizdo medžiagos. Susitikusios ne tik grojame, bet ir kalbame apie mūsų šalių kultūras, jų skirtumus ir panašumus, abi mokinamės viena iš kitos“, - kalbėjo Žemyna Trinkūnaitė.

„Dabar ruošiu su kanklėmis Žemynos lopšinę, išverčiau ją į japonų kalbą, noriu padainuoti savo anūkams, taip pat mokausi vieną mylimų dainų „My favourite things“ (liet. Mano mylimi dalykai) iš R.Rodžerso miuziklo „Muzikos garsai“  atlikti lietuviškai“, - apie savo muzikinius tikslus pasakojo ambasadorienė.

„Kai pamačiau Agnę Sabulytę socialiniame tinkle su savo dukra dainuojančią „My favourite things“ lietuviškai panorau išmokti taip pat. Agnė davė man vokalo pamoką nuotoliniu būdu“.

Įrašų studijos – namai

Dainos „Šių naktelį per naktelį“ įrašą Yuko Yamasaki padarė savo rezidencijoje, o jei pritarimą savuose namuose įrašė dainininkė Agnė Sabulytė. „ Išties dabar ypatingas laikas, parodantis kokios plačios galimybės, jei nesusikoncentruoji į praradimus, - nes apie tai, ką net nebūtum pagalvojęs prieš karantiną, dabar imi ir darai“, - apie įrašus ir kūrybinius procesus iš namų kalbėjo Agnė Sabulytė.

„Man ši daina nuostabiai atliepia tą pavasario ypatingą virpėjimą su jo žydėjimais, sodinimais, sugrįžtančiais paukščiais, pabudusiais jausmais“, - apie dainą pasakojo dainininkė  Agnė Sabulytė, pati kiekvieną pavasarį pasodinanti jauną obelį.

Japoniškos virtuvės tradicijos Lietuvoje

Karantino metu ponia Yuko Yamasaki daug laiko skiria muzikai ir taip pat mėgaujasi gaminimu tiek japoniškų, tiek lietuviškų patiekalų.

Ponia Yuko Yamasaki dažnai mėgsta gaminti „Saban o misoni“. „Japonai mėgsta skumbrę ir tai yra tipinis patiekalas kaip jie tai daro. Skumbrė ruošiama saldžioje miso (fermentuota sojų pupelių pasta), pagardinta su imbieru ir porais. Tai labai tinka su ryžiais. Garnyras vadinasi „Unohana“, paruošiamas su okara (sojų išspaudos).Okara - tai maistingas ir sveikas produktas, tačiau jo Lietuvoje nemačiau, džiaugiuosi turėdama galimybę įsigyti džiovintos okaros, kuri atrodo kaip pudra. Aš gaminu morkas su džiovinta okara, porus, žalias pupeles ir džiovintus Šitake grybus. Salotoms ruošiu kopūstų salotas japoniškai. Pridedu  šiek tiek sūdytų valgomųjų rudadumblių , alyvuogių aliejaus. Džiovinti rudadambliai žinomi savo puikiu skoniu glutamo rūgšties ir jie žaidžia vieną būtiniausių rolių japonų virtuvėje“, - entuziastingai apie japonų virtuvę pasakojo ponia Yuko Yamasaki, prasitarusi, jog labai nori Lietuvos žmones supažindinti su japonų maisto kultūra bei šiuo metu besimokanti gaminti ir lietuvių virtuvės patiekalus.

https://www.youtube.com/watch?v=o_zupsJ-wY0

  Komentaras

  Sunt DONNA, sunt din Marea Britanie. După ce am fost într-o relație cu iubitul meu de 1 an acum și plănuiam să ne căsătorim curând și dintr-o dată m-a părăsit pentru o altă fată. de un adevăr, îl iubesc cu adevărat pe acest tip și niciodată nu îmi pot imagina viața fără el. Am încercat în continuare tot posibilul să-l recuper, dar tot efortul meu de a-l readuce în viața mea nu a dat rezultate. A fost în această zi credincioasă, am întâlnit câteva Mărturii pe un site web despre acest mare caster vrăjitor numit (DR.WEALTHY) orice persoană a susținut că îi ajută să își reînnoiască relația și să-i readucă pe fostul iubit, trebuia să-l contactez pentru că el a fost ultima mea speranță. L-am contactat prin e-mailul său și m-a asigurat că în trei zile, prietenul meu va pleca de la cealaltă fată și va reveni la mine și a fost o surpriză foarte mare să-l văd pe prietenul meu revenind la mine după trei zile vraja a fost Terminat. Sunt atât de fericit astăzi că s-a întors la mine și am reușit acest lucru cu ajutorul DR.WEALTHY. În același timp, vreau să folosesc această ocazie pentru a spune / sfaturi cât mai mulți care au nevoie de fostul lor înapoi, dacă aveți nevoie de ajutorul lui puteți Contactați-l prin EMAIL: wealthylovespell@gmail.com WHATSAPP HIM @ +2348105150446 vizitați site-ul http://wealthyspellhome.over-blog.com

  Komentaras

  Ar esate moteris, ieškanti gimdos vaisių, norite išgirsti vaikų balsus jūsų namuose, bet jūs nebegalėjote pastoti nėščia, nes dr. Ajayi padės susilaukti savo kūdikio, su kuriuo aš susidūriau panaši situacija, kai vyras paliudija, kaip didysis burtininkas dr. Ajayi padėjo jam sugrąžinti savo mylimą žmoną namo po 9 mėnesių išsiskyrimo, aš kreipiuosi į gydytoją Ajayi paaiškindamas savo būklę, jis liepė man nebe verkti ir paruošė vaistažolę. išgerti manęs, kurį išgėriau ir po trijų mėnesių buvau nėščia su dvyniais berniukais, dabar esu išdidi mama. susisiekite su dr. Ajayi dėl bet kokios gyvenimo situacijos burtininko, kuris yra geras žmogus, ir aš tikiu, kad jis padės jums atkurti taiką jūsų namuose. „Viber“ arba „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. Paštas: drajayi1990@gmail.com

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.