Mokesčių susigrąžinimas iš užsienio - jūsų teisė atgauti permokėtas sumas (0)

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com
Namo sugrįžę emigrantai turi galimybę susigrąžinti užsienyje sumokėtus mokesčius arba jų permokas, tačiau tai daro tik nedidelė dalis sugrįžusių. Viena iš pagrindinių priežasčių yra baimė, kylanti dėl informacijos trūkumo. Siekiant išsklaidyti susiformavusius klaidingus įsitikinimus pateikiame svarbiausią informaciją apie mokesčių susigrąžinimo procesą iš užsienio.

Kokiomis baimėmis vis dar tiki tautiečiai?

Nors kiekvienais metais iš užsienio grįžta vis daugiau lietuvių, pastebima, kad permokėtus mokesčius iš užsienio susigrąžina ne visi. Vieni apie šią galimybę nėra girdėję, o kitiems tai kelia nerimą susijusį su informacijos trūkumu. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų įsitikinimų, kad susigrąžinus užsienyje mokėtus mokesčius netenkama galimybės dar kartą išvykti dirbti į tą pačią šalį. Kiti tautiečiai baiminasi, kad pateikus užsienyje uždirbtų pajamų deklaraciją, nukenčia senatvės pensija ar kitos socialinės garantijos. Dėl šių įsitikinimų dalis iš emigracijos grįžtančių lietuvių nedeklaruoja užsienyje uždirbtų pajamų ir tokiu būdu praranda teisėtai jiems priklausančius pinigus.

Svarbu žinoti, kad mokesčių susigrąžinimas yra vienintelis būdas teisėtai atgauti dalį užsienyje permokėtų mokesčių. Tai visiškai nesusiję su socialinėmis garantijomis ar galimybės grįžti į užsienio šalį uždraudimu. Mokesčių susigrąžinimas iš užsienio yra įtvirtintas įstatymu, todėl jokios nelegalios ar neteisėtos veiklos čia nėra, o apribojimai taip pat nėra taikomi.

Dabar susigrąžinti mokesčius galima beveik iš visų valstybių - svarbiausia, kad šalys būtų pasirašiusios dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį. Šis dokumentas užtikrina, kad grįžus į savo šalį ir deklaravus užsienyje uždirbtas pajamas bei nuo jų išskaičiuotus mokesčius, antrą kartą pajamų mokesčių mokėti nereikės. Nors Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys piliečiai gali patys nuspręsti ar mokestinių metų gale pateikti mokesčių deklaraciją ar ne, tam tikrose šalyse kaip Olandija tai yra privaloma.

Kam skirti daugiausiai dėmesio pradedant procesą?

Kadangi Nyderlandai vis labiau populiarėja tarp lietuvių emigrantų, pažvelkime, kaip teisingai ir sklandžiai imtis mokesčių susigrąžinimo proceso iš šios šalies.

 • Tvarkingai užpildyti dokumentai

Nors mokesčių grąžinimas dažnai kelia daug klausimų, tai nėra sudėtingas procesas, kai supranti kaip jis veikia. Norint susigrąžinti permokėtus mokesčius iš užsienio pirmiausia reikia pateikti reikiamus dokumentus. Mokesčių permokai iš Olandijos susigrąžinti jums reikės pateikti - asmens tapatybės dokumento kopiją (šiuo atveju tinka tiek pasas, tiek asmens tapatybės kortelė), VMI pajamų ataskaitą, kurioje būtų pateikta visa informacija apie jūsų pajamas, uždirbtas Lietuvoje. Taip pat Jaaropgave formą arba paskutinius algalapius iš visų darboviečių ir BSN/ SoFi socialinio draudimo numerį. Tiesa, pasitaiko, kad prieš grįžtant į gimtąją šalį pamirštama iš darbdavio pasiimti Jaaropgave formą, o paskutiniai algalapiai taip pat nėra išsaugoti. Tokiu atveju galite patys savarankiškai prašyti darbdavio juos atsiųsti, arba už jus tai gali padaryti mokesčių grąžinimo specialistai. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir galėsite likti ramūs, kad bus grąžinta didžiausia jums priklausanti suma.

 • Senaties terminas

Senaties terminas aktualus visiems, kurie per pastaruosius kelerius metus darbavosi kitoje šalyje, tačiau deklaruoti uždirbtas pajamas nusprendė tik praėjus metams ar daugiau. Senaties terminas – tai individualiai nuo kiekvienos šalies priklausantis laiko tarpas, už kurį gali būti sugrąžinamos mokesčių permokos. Pasibaigus numatytam terminui, neatsiimti pinigai lieka užsienio valstybės biudžete. Mokesčių grąžinimas iš Olandijos galimas už paskutinius 5 mokestinius metus. Tad prieš pateikdami deklaraciją, patikrinkite, kada ir kiek laiko dirbote svetur, kad vėliau netektų nusivilti. Jeigu Olandijoje dirbote seniau nei 2016-aisiais, už ankstesnius metus mokesčių permokų atgauti jau nebegalėsite.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Dažniausias klausimas: nuo ko priklauso grąžinama suma?

Kiekvienam grąžinama pinigų suma yra individuali ir priklauso nuo kelių skirtingų faktorių. Pavyzdžiui, lietuviai, dirbę Olandijoje, vidutiniškai atgauna apie 800 eurų. Tačiau suma kinta, nuo asmens išdirbto laikotarpio šalyje, bendrų gautų pajamų dydžio ir nuo jų atskaičiuotų mokesčių sumos ar net šeiminės padėties. Norint sužinoti preliminarią grąžinamų pinigų sumą galite pasinaudoti internetinėmis skaičiuoklėmis. Tiesa, egzistuoja galimybė susigrąžinti ir visus mokesčius. Visų užsienyje sumokėtų mokesčių grąžinimas galimas tik tuo atveju, jeigu per metus gautos pajamos neviršijo neapmokestinamo pajamų dydžio.

Tad jeigu dirbote užsienyje mokesčių susigrąžinimas yra puiki galimybė legaliai papildyti savo piniginę jums priklausančiais pinigais. Nesvarbu, ką nuspręsite – patikėti visus su tuo susijusius rūpesčius specialistams ar imtis mokesčių susigrąžinimo savarankiškai – svarbu žinoti, jog tai tarsi dovanėlė, turinti terminuotą galiojimo laiką. Nepavėluokite ir pasinaudokite galimybe susigrąžinti permokėtus mokesčius iš Olandijos už 5 praėjusius metus.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.