Kodėl lazerinė plaukų šalinimo procedūra susilaukia prieštaringų atsiliepimų? (0)

Svarbu įsiklausyti į įvairias nuomones, tačiau derėtų nepamiršti, kad tos pačios grožio procedūros rezultatai nebus vienodi, kai ją atlieka skirtingos kvalifikacijos grožio specialistai, naudodami ne vienodą lazerinę įrangą. Taip pat kartais pasitaiko pačių klientų klaidų ruošiantis procedūrai arba poprocedūriniu laikotarpiu.
Ne visi lazeriai vienodai efektyvūs ir patikimi
Išpopuliarėjus lazerinėms procedūroms, gali susidaryti įspūdis, kad lazeris yra universalus įrankis, kurį turi daugelis grožio salonų. Vis tik, ne visa plaukų šalinimui naudojama lazerinė įranga yra vienoda. Kaip tik todėl, prieš užsirašant plaukų šalinimo procedūrai, apdairu pasidomėti, kokiu lazeriu ji bus atliekama.
Šiuo metu rinkoje populiariausi yra trijų tipų lazeriai – diodų, Aleksandrito ir Nd:YAG. Nesigilinant į lazerinės fizikos subtilybes, pakaks žinoti, kad skiriasi šių lazerių spindulio ilgis, lemiantis procedūrų efektyvumą bei saugumą. Diodų lazerio banga gali būti skirtingo ilgio (nuo 810 nm). Pažangiausiuose šio tipo lazeriuose (pavyzdžiui, MeDioStar®) įdiegtos technologijos leidžia derinti skirtingo ilgio bangas ir vienu metu paveikti skirtingus odos sluoksnius. Dėl tokio skirtingų lazerio bangos ilgių derinio paveikiami ne tik paviršiuose esantys plaukeliai, bet ir gilesniuose odos sluoksniuose esantys plauko folikulai. Diodų lazeriai yra saugūs net tamsiausiam odos tipui, nes lazerio spindulius sugeria tik plauko melaninas, o odoje esantis melaninas lieka nepaveiktas.
Kai kur Aleksandrito lazeris vis dar pavadinamas auksiniu standartu, tačiau tai jau nebeatitinka realios situacijos. Šalinant plaukelius šio tipo lazeriai yra mažiau efektyvūs nei diodų lazeriai. Aleksandrito lazerio bangos ilgis yra trumpesnis – 755 nm, dėl to spindulys nepasiekia giliau esančių plauko folikulų. Aleksandrito lazeriu šalinant plaukus ant tamsesnės odos gali atsirasti didesnė nudeginimų rizika, todėl tamsesnio gymio moterims nerekomenduojama naudoti šio tipo lazerio. Atidžiai lazerį turėtų rinktis turinčios šviesesnius plaukus, mat ne visi lazeriai vienodai efektyviai veikia šviesius plaukus. Savo ruožtu Nd:YAG lazerį efektyvumu gerokai pranoksta diodų ir Aleksandrito lazeriai.
Su lazeriais dirbančių specialisto profesionalumas
Žvelgiant iš šalies gali pasirodyti, kad atliekant plaukų šalinimą lazeriu pakanka odą pavedžioti aparato rankena. Neverta apsigauti – lazerines procedūras gali atlikti tik medicininį išsilavinimą įgijęs specialistas, turintis licenciją darbui su lazerinėmis technologijomis. Norint nepažeisti odos ir pasiekti lūkesčius atitinkančių rezultatų svarbu tinkamai įvertinti odos tipą, plaukelių spalvą ir parinkti konkrečiu atveju tinkamiausius lazerio parametrus.
Verta pirmenybę skirti gerą reputaciją užsitarnavusioms lazerinės dermatologijos klinikoms, kurios nuolat investuoja į savo specialistų profesinį tobulėjimą. Tik nuolat savo kvalifikaciją keliantis medikas gali žengti koja kojon su lazerinių technologijų pažanga ir gebėti išnaudoti visas jų galimybes.
Pasikliovus profesionalų rekomendacijomis rezultatai džiugins ilgiau
Plaukelių šalinimo lazeriu rezultatai priklauso ne tik nuo specialistų profesionalumo bei naudojamos įrangos pažangumo, bet ir nuo pačių klientų dėmesingumo. Šią procedūrą lengva įterpti į kasdienę dienotvarkę, nėra ir poprocedūrinio laikotarpio, tačiau rezultatai atitiks lūkesčius tik tuomet, kai bus įsiklausoma į specialistų rekomendacijas.
Suplanavus plaukų šalinimo lazeriu procedūrą, pasiruošimo etapas prasideda prieš 6-7 savaites niekaip nešalinant plaukų nuo zonos, kurioje ketinate atlikti lazerinį plaukų šalinimą. Prieš procedūrą 2 savaites reikia atsisakyti retinolio ir kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra alfa- ar beta-hidroksirūgščių. Bent savaitę derėtų nenaudoti savaiminio įdegio kremų ir nesilankyti soliariume. Specialistą būtinai informuokite apie naudojamus vaistus.
Po plaukų šalinimo lazeriu procedūros oda būna jautresnė saulės spinduliams, todėl 48 valandas reikėtų vengti saulės. Didesnių nepatogumų neturėtų sudaryti ir rekomendacija 24 valandas nesilankyti pirtyje ir nesimaudyti karštoje vonioje.
Kartais nusivylimas lazerinio plaukų šalinimo efektyvumu kyla dėl to, kad sustota nepraėjus pilno pirmojo kurso. Tik nedaugeliu atveju plaukelių šalinimui pakanka 4 procedūrų. Dažniausiai prireikia 6, kiek rečiau – 8 procedūrų. Siekiant ilgalaikio rezultato, rekomenduojama palaikomąją procedūrą atlikti bent kartą per 1-2 metus.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą