Komandos „Varsa-Stronglasas“ kapitonas Gintautas Adamkevičius: „Drąsiai galiu pasakyti, jog mūsų klubas turi didžiausią palaikymą, lyginant su visais kitais Lietuvos rankinio klubais“ (0)

– Jūs, Gintautai, esate Alytaus rankinio klubo „Varsa“ komandų pastarojo dešimtmečio kapitonas. „Varsa“, kuri įkurta, jei neklystu, 1979 metais, turėjo ir daugiau šalutinių vardų. Kokie Jums žaidžiant buvo?
– Teisingai paminėjote, „Varsos“ rankinio klubas egzistuoja nuo 1979 metų, keisdavosi tik rėmėjai. Man žaidžiant buvo dar „Almeida–Stronglasas“.
– Rankinis Lietuvoje pradėtas žaisti vos ne prieš šimtą metų, bet dar girdisi kalbų, kad jis žaidžiamas mėgėjiškai, o ne profesionaliai. Kokia Jūsų nuomonė? Skaitytojams priminkite, kokioje pozicijoje žaidžiate.
– Nesutikčiau, jog rankinis Lietuvoje žaidžiamas mėgėjiškai, tiesiog manau, kad pusiau profesionaliai, nes žaidžiant rankinį reikia turėti ir kitą veiklą ar darbą. Iš rankinio Lietuvoje, manau, kad tikrai nepragyventume, ko nepasakyčiau apie krepšinį ar futbolą.
Kalbant apie mano kaip žaidėjo poziciją, esu dešiniojo krašto žaidėjas.
– Varsa reiškia vyksmo keitimąsi, mirguliavimą, toks pavadinimas labai tinka komandinio žaidimo komandai. Juk taip jau yra, kad sėkmingus metus keičia ne tokie geri. Kokie buvo Jūsų komandai pastarieji metai?
– Per mano karjerą buvo įvairių sezonų „Varsai“, buvę sunkesnių metų, buvo pergalingų, teko patirti visko, o kalbant apie praeitus metus, tai šiek tiek nepasisekė, po kelerių gerų metų buvo užimta 4 vieta Lietuvos rankinio lygos čempionate. Tai suteikia motyvacijos ir atspirties tašką pasistengti susigrąžinti geresnes pozicijas šiemet.
– Koks didžiausias Jūsų karjeros laimėjimas?
– Didžiausias mano laimėjimas – tai šeima: mylinti žmona ir dvi nuostabios dukros, kurios taip pat lanko rankinio treniruotes. O jei kalbėtume apie karjeros laimėjimus, tai, be abejo, pirmasis medalis (trečios vietos) 2011 metais ir 2016-ųjų čempionų medaliai Lietuvos rankinio lygoje. O iš viso – tai vienas aukso, trys sidabro bei trys bronzos apdovanojimai.
– Kokios filosofijos laikotės prieš mačą, kad nepalūžtumėte psichologiškai?
– Prieš kiekvienas varžybas maksimalus susikaupimas. Nesvarbu, kokia diena prieš tai buvo – sunki ar lengva. Aikštelėje turi pamiršti viską ir galvoti tik apie žaidimą.
– Koks žaidimas labiau patinka – greitas ar pamatuotas?
– Seniau galvodavau, jog man labiau patinka pozicinis žaidimas, bet dabar rankinis tampa daug intensyvesnis ir dinamiškesnis. Todėl tenka prisitaikyti ir man.
– Daug kartų teko žaisti traumuotam?
– Traumų esu patyręs tikrai nemažai. Jos – smulkesnės ir didesnės, bet sunkiausios buvo Achilo sausgyslės nuplyšimas bei kelio meniskų plyšimas. Bet tai nesustabdė tęsti rankininko karjeros.
– Visuomenės dėmesį rankiniui mūsų šalyje, o ir Alytuje, vis dar užstoja krepšinis ir futbolas. Šios sporto šakos ir daugiau finansuojamos. Kodėl? Gal esate per kuklūs, mažiau reikalaujate, juk žaidybiniai rezultatai matomi?
– Taip, tiek futbolas, tiek krepšinis yra populiaresni ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Tačiau mes džiaugiamės turėdami tikrai didelę dalį rankinio gerbėjų Alytuje. Ir drąsiai galiu pasakyti, jog mūsų klubas turi didžiausią palaikymą, lyginant su visais kitais Lietuvos rankinio klubais. O dėl finansavimo, tai aišku, kad norėtųsi didesnio, juolab ir rezultatai mūsų geri.
– Šiuo metu Jūs – vyriausias varsietis. Vasario 14-ąją, rungtynių dieną ir Meilės dieną, Jums sukako 41-eri. Jūs – vienas pirmųjų įregistruotų aukščiausiosios Lietuvos rankinio lygos (LRL) žaidėjų (licencijos nr. 5).
Senesnė, viena seniausių iš LRL licencijų (nr. 2) iš šiuo metu karjerą tęsiančių varsiečių priklauso pagrindiniam „Varsos-Stronglaso“ vartininkui Ryčiui Cipkui, kuriam šių metų rudenį sukaks 40.
40-ies aktyviai sportuodami „Varsos“ gretose pastaraisiais metais sulaukė šiuo metu klubui vadovaujantis ir komandą „Varsa-Stronglasas“ treniruojantis Egidijus Petkevičius, techninis varsiečių direktorius Aurelijus Sabonis, taip pat Remigijus Čepulis ir Robertas Paužuolis, kurie vasario pradžioje už nuopelnus Alytaus rankiniui buvo apdovanoti LRF finalo ketverto turnyre, vykusiame mūsų mieste. Metų svorį jaučiate? Kaip motyvuojami jauni rankininkai prisijungti prie komandos? Apskritai, ar augančią pamainą matote?
– Tai aišku, kad jaučiasi ,,metų svoris“, bet kažkaip stengiuosi neatsilikti nuo jaunimo, mėgstu sportuoti papildomai, palaikyti gerą fizinę formą.
O kalbant apie jaunimą, tai mūsų komanda po truputį jaunėja. Ateina Alytaus trenerių ruošti sportininkai, kurie vis labiau ir labiau įsilieja į „Varsos“ komandą.
– Rankinio bendruomenei gerai žinoma Jūsų pavardė ir galimybės. Kaip manote, dėl kokio Jūsų žaidimo braižo varžantis labiausiai imdavo nerimauti varžovai?
– Esu kairiarankis žaidėjas, todėl manau, kad tai yra mano pranašumas. Taip pat atsidavimas sportui ir ištvermė.
– Gal skaičiuojate, kiek rungtynių esate sužaidęs, įvarčių įmušęs?
– Sunku būtų pasakyti, kiek esu sužaidęs rungtynių ar kiek pelnęs įvarčių. Manau, kad užtektinai, greitu metu jau galėčiau baigti rankininko karjerą ir užleisti vietą jaunesniems.
– Jūsų numeris trečias?
– Taip, trečias, nuo mažens, ir neatsimenu, ar apskritai esu turėjęs kitą numerį.
– Esate aukštas sportininkas, ūgis žaidžiant rankinį – pranašumas?
– Iš tikrųjų tai nesu labai aukštas rankinio mastais, bet kaip krašto žaidėjams – tai pakanka.
– Jūs nesate šakninis alytiškis. Kokiais keliais atvykote į „Varsą“?
– Esu gimęs Kalvarijos miestelyje, tačiau jau nuo šešerių metų, jei neklystu, gyvenu Alytuje ir tikrai jaučiuosi tikru alytiškiu.
Į „Varsa“ atėjau nuo 17 metų, prieš tai dvejus metus žaidžiau Alytaus rankinio klube ,,Geležinis vilkas“.
– Papasakokite daugiau apie save.
– Sunku kažką apie save pasakoti. Esu tiesiog eilinis alytiškis, gyvenantis įprastą gyvenimą, turintis šeimą, darbą, pomėgius ir didelį atsidavimą rankinio sporto šakai. Esu ištikimas rankinio klubo „Varsa“ žaidėjas, kuris visą savo karjerą atidavė šiam klubai ir neišvyko žaisti į kitus Lietuvos ar užsienio klubus, nors viliojamų pasiūlymų ir buvo.
Džiaugiuosi būdamas Alytaus miesto dalimi.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą